Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 10:10:45
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------



> след края на сесията за деня,банките трябва да се
> занулят и имат междубанков пазар,в който си
> препродават активи и пасиви(електронно)
> е тва е една от най важните черти на една
> единна банкова система,контролирана от БНБ.
> тва е въведено 2002-2003.
> преди тва е било анархия.

Тук не си прав. Спомням си, че преди 15 г. (1993-94) пак си съществуваше междубанков пазар, и в името на предпазливостта се изискваше затваряне на отворените през деня позиции. Още тогава съществуваше понятието "оувърнайт ". Това, че впоследствие са измислени някакви индекси, изобщо не променя фактите.
( Затова по-горе ти казах- проверявай си информацията, защото ако не е точна, тя може да се нарече манипулативна. А ти допускаш и изводи, които са изведени от погрешни данни, и не знам как да ги нарека.)
По-нататък казваш това: "мързи ме да обяснявам по подробно".
Какво ми пречи на мен да кажа, че ме мързи и да престана да пиша????

Радвам се, че си се успокоил за гаранционнния фонд в България и ще продължиш да имаш депозити на висока лихва. Радвам се, че банковата система ти е вдъхнала спокойствие. Мисля, че прогнозите ти за крах в банковата система, ще останат в миналото. Затова ни няданаха усмирителната риза на валутния борд, за да се консервира системата. Далавери и измами могат да съществуват вътре в нея, но основите й се държат от валутния борд. Затова често се казва, че е възможно България да избяга от кризите и сривовете на света, но засега това е повече добро пожелание.

Иначе за пишман-икономистите си прав, но ми прави впечатление, че визираш вече и западните икономисти, а не само българските. Това е крачка напред. Мисля, че в бъдеще съвсем ще се разбираме.






smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 12:22:44
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Petyr,прочети подробно ако още те интересува,но не
> забравяй и това което писах na str. 12

Мерси!!!
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 16:12:40
"....Тук не си прав. Спомням си, че преди 15 г. (1993-94) пак си съществуваше междубанков пазар, и в името на предпазливостта се изискваше затваряне на отворените през деня позиции. Още тогава съществуваше понятието "оувърнайт ". Това, че впоследствие са измислени някакви индекси, изобщо не променя фактите......"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
не ти не си прав-никой не затваря никакви отворени за деня позиции.и никой никога няма да затваря отворени за деня позиции-в момента говориш врели не кипели.
просто се зануляват общите баланси на банките.и тва преди 15 години го е нямало.



"....Радвам се, че банковата система ти е вдъхнала спокойствие. Мисля, че прогнозите ти за крах в банковата система, ще останат в миналото. ....."
--------------------
никъде не съм казал,че банковата система ми е вдъхнала спокойствие.напротив-продължавам да твърдя,че ще има срив.
не може с лъжи и манипулиране да се ръководи.лъжат хората за едни лихви,после здраво им ги вдигат-тва ще си окаже влияние.както на банките,така и на имотите.
така с лъжи не става-и ти ще се убедиш в тва.
казах ,че закона за гаранция на депозитите ми харесва-но тва не значи,че вярвам в бг банковата система.

последното им оправдание е,че лихвите по международни заеми са се вдигнали-и за това се вдигат лихвите по ипотеките.тва е поредната лъжа-от сащ могат да се намерят пари с 20% по евтино,отколкото преди 4 месеца.
от европа-за сега са същите,но се очаква да паднат.от англия-също е по евтино,отколкото преди 2 месеца.
ето ти междубанковия европейски индекс.кажи ми къде се е вдигнал???????

[www.euribor-rates.eu]

лъжат като цигани.






Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 16:30:40
Вероятно, може да си прав, че лъжат за повишаване на лихвите по международни заеми, и оттам- за повишаване на лихвените проценти по кредитите. Аз не чета официалните статистики, които даваш да пример, но просто логиката показва противното. Все пак, не забравяй, че България има повишен кредитен риск, поради неблагополучията в икономиката ни.

Но, ТВЪРДЯ, че не си прав за междубанковия пазар. Преди 15 г. имаше усилена търговия на междубанковия пазар на множество валути, поради това, че още не беше въведено еврото. Най-вероятно ми говориш за пазара на междубанкови депозити. Но смятам, че няма нищо различно при тяхната търговия. И едното (валутите), и другото (депозитите) , са активи.
Просто, глупостта, че се зануляват БАЛАНСИТЕ всеки божи ден, може да го разправяш на някой бос и гол в банковото дело. Отговори си на въпроса какво е баланс! След това ми говори за зануляване на баланс....

След това, можем да си поговорим за другите проблеми.
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 17:03:57
в сащ със закон се използва овърнайт рейт-всяка банка на края на деня трябва да занули -ако обшия баланс за деня е на плюс-тогава продава плюсовите депозити на друга банка и обратното-ако е на минус-купува.а Фед.Резерв-балансира общото изменение.
за това този рейт се казва оувърнайт-нощен.
в бг депозитите се трейдват също-и тва трейдване се обобщава с индексите софибор и софибит.
ти говориш за съвсем други неща-разбира се ,че е имало междубанкова търговия-както и на валути,така и на всичко друго.
но тя е била анархаична-ниско ликвидна ,с големи марживе и дупки,което води до неконкурентност и по големи маржове м/у лихви по депозити и кредити.както и лесна за спекулиране и високо рискова-податлива на трусове.
аз ти говоря за нейното улегулиране и контрол от БНБ-и индексите,които са създадени 2002-2003год.тва е важно за стабилизирането на системата.

".....Отговори си на въпроса какво е баланс...."
баланс е уравновесяване.или и тази дума сте я криворазбрали,като лизинг???????
какво значи баланс в бг?
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 17:31:57
".........Просто, глупостта, че се зануляват БАЛАНСИТЕ всеки божи ден, може да го разправяш на някой бос и гол в банковото дело....."

ако си завършил икономика във великия софийски икономически институт,не значи че не си гол и бос в банковото дело.
влез в сайта на БНБ и виж кво значи оувърнайт рейт и за кво се използва.или ако те мързи-отвори си речника.
прочети и глобите налагани от БНБ на банките,при оставяне на дисбалансиране.
трябва да пише и точния час,до който всеки ден трябва да са се изчистили.

после давай да продължиме със споровете.
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 17:58:30
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> в сащ със закон се използва овърнайт рейт-всяка
> банка на края на деня трябва да занули -ако обшия
> баланс за деня е на плюс-тогава продава плюсовите
> депозити на друга банка и обратното-ако е на
> минус-купува.а Фед.Резерв-балансира общото
> изменение.
> за това този рейт се казва оувърнайт-нощен.

Разбра, че не съм в час по търговията с междубанковите депозити, но би ли ми обяснил, какво означава "плюсови" депозити и съответно какво - "отрицателни"? На базата на какво се изчисляват? За оувърнайт рейт, се сещам, че при валутната търговия, това е цената (лихвата) на парите, които са предоставени на друга банка за определен период. Оуъвърнайтът е цената на актива, в престояването в чуждата банка, след преминаване на нощта. Поправи ме, ако не е така.

Не мисля, че търговията с депозити е основоположна за банковата стабилност. Доколкото си спомням, търг. банки прибягват към закупуване на депозити, тогава, когато при тях има търсене на кредити и недостатък на пари за отпускане, обичайно поради липса на депозитна база. Ако не е така, може да ме обориш.

За банковата стабилност има много по-важни показатели, като например капиталова адекватност, стабилността на счетоводното отчитане, спазване на наредбите за кредитния риск, стабилността на банковото ръководство и т.н. Значи, тук става дума за подредба или степенуване на факторите, които са важни за стабилността на банката. Депозитната търговия е само една от дейностите на банката, но тя сама по себе си не би допринесла за устойчивостта на кредитната институция.

За лизинга, се разбрахме. Не виждам какво толкова те притеснява, че на лизинга му викат "Стоки на кредит", което по същество си е същото.




Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 18:42:11
плюсов баланс-ако депозитите за деня надхвърлят кредитите-тези депозити,които са в повече-са с един плюс от пред и се препродават на друга банка,която има отрицателен баланс за деня.
но тва е само електронно-или другата банка дължи на първата банка лихвата по овърнайт индекса само за деня.
тва е цялата врътка.да да не задълбаваме повече-ако се интересуваш,влез в сайта на бнб и чети от там.

лизинг?

смяната или заемането на дадена собственост (движима или недвижима) става по 3 начина

1.RENT-наем или рента
2.LEASE-лизинг
3.PURCHASE-покупка

знаеш ли каква е разликата между трите?и знаш ли какво е лизинг?и какъв е смисъла?
защото в бг не правите разлика между покупка и лизинг.
лизинг в бг не съм чул да има.
лизинга е средно между наем и покупка.
в цивилизацията се използва за лизване на коли и най вече корпоративни уеърхауси и сгради.
и по редки случаи и при лични имоти.
кажи ми знаеш ли кво е лизинг или само си мислиш,че знаеш?
ако не знаеш-кажи.ще ти обясня.само моля те не дей да спориш-не ги защитавай българономистите,които българономизират всичко.
последната изцепка е на изпълнтелния директор на пощенска банка,който казва,че още ще вдигат лихвите,защото юрибор се е качил.
ТВА Е ЕДНА НАГЛА ЛЪЖА!!!!!!!!
тия бандуги трябва да ги съдите,а не да взимате тяхна страна.те вас ви лъжат-не мен.
такива като него са побългарили и думата лийз.
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 19:13:51
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------


> какво е лизинг?и какъв е смисъла?
> защото в бг не правите разлика между покупка и
> лизинг.
> лизинг в бг не съм чул да има.
> лизинга е средно между наем и покупка.
> в цивилизацията се използва за лизване на коли и
> най вече корпоративни уеърхауси и сгради.
> и по редки случаи и при лични имоти.
> кажи ми знаеш ли кво е лизинг или само си
> мислиш,че знаеш?

Категорично съм сигурна, че в България съществува понятието лизинг. Той от своя страна се дели на оперативен и финансов. Разликата между двете, е в това, че в единия случай в края на наемния период придобиваш собственост върху вещта. Това нормативно е определено в Закона за счетоводството и международните счетоводни стандарти, (не се сещам за номера на счетоводния стандарт). Ако ти е наложително, след справка мога да ти посоча , кой е. Обещаваш ли да си посипеш главата с пепел???
И престани с тоя лизинг.

Изобщо не вземам страната на българските икономисти. Въобще не ми пука, какво казват те. Пука ми само за хората, които им се връзват. И нямат собствено мислене, което да ги предпази от манипулациите на ежедневните новини.

Разчитах, че ще имаш интерес към инфлацията в света, и как тя се отразява на цените на НИ в света , и у нас. Струва ми се, че си пожелал да покажеш колко много знаеш за депозитната търговия, и опонента ти пречи да го докажеш. Съжалявам, че съм се заела да разговарям с теб по общозначими проблеми. Проба-грешка! Стара формула за проверка на действителността.



smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 20:55:49
"........Разчитах, че ще имаш интерес към инфлацията в света, и как тя се отразява на цените на НИ в света , и у нас. Струва ми се, че си пожелал да покажеш колко много знаеш за депозитната търговия, и опонента ти пречи да го докажеш. Съжалявам, че съм се заела да разговарям с теб по общозначими проблеми. Проба-грешка! Стара формула за проверка на действителността......."

въобще чуваш ли се кво говориш?имам интерес към инфлацията?

бил съм се опитвал да се докажа,ама ти си ми пречила?
не ми пречиш-казах,че не ми се спори с теб,защото го смятам за безмислено.никой не се интересува от тези неща,вкючително и ти.

ето ти и безмислиците,които си написала до сега:

1. ".........Просто, глупостта, че се зануляват БАЛАНСИТЕ всеки божи ден, може да го разправяш на някой бос и гол в банковото дело....."

2."....Категорично съм сигурна, че в България съществува понятието лизинг. Той от се своя страна се дели на оперативен и финансов. Разликата между двете, е в това, че в единия случай в края на наемния период придобиваш собственост върху вещта...."

точно тва е смисъла на лизинга-при всичките видове имаш право на придобиване на собствеността-изорът е твой.след изтичане на лизинговия период ако искаш купуваш,ако искаш не купуваш. иначе не е лизинг-или е наем или е покупка.

тва дето ви дават колите в бг на лизинг,не е лизинг а е покупка на кредит.
защо ипотеките не им викате лизинг,като е покупка на кредит?
не правите разлика за основни понятия.
ако някой селски пръч със самочувствие ви е писал финансовите норми,не означава,че писаното е вярно.

3.".....Сега за разликата между лихвите- по лева и еврото. В България, левове се печатат и пускат в обръщение на базата на резервната валута - еврото. Голяма част от напечатаните левове, са на базата на кредит от чужбина, или на закупени облигации или на базата на т.нар "електронни пари" . Напечатаните левове, нямат своя еквивалент в налично евро. За да се обърнат в евро, са необходими някои разходи. И затова, еврото е с по-ниски лихви, отколкото лева. Следователно, левовете са повече в обръщение, а не еврото. Освен това, това е нашата национална валута, и се стимулира разплащането с левове. В случая, формула няма да ти дам, щото не знам дали съществува. Това е логиката......"

ако тва ти е логиката,не дей се занимава с икономика.и разбирасе,че трябва да има формула за изчисление на разлика в маржа,а дали тя е константна или флуктуационна,тва е друг въпрос.
и формулата за изчисление вече ти я дадох-
х=лакомия+безхаберие повдигнато на незнание,прикрито зад самочувствие.

4."....Спомням си, че преди 15 г. (1993-94) пак си съществуваше междубанков пазар, и в името на предпазливостта се изискваше затваряне на отворените през деня позиции. Още тогава съществуваше понятието "оувърнайт ". Това, че впоследствие са измислени някакви индекси, изобщо не променя фактите...."

ако се затварят позиции в края на деня-няма да има нито банкова система,нито борса.
бъркаш между инвестиционна позиция и оувърнайт балансиране.разликата е от земята до небето.
------------------------------------------------
разликата между мен и теб е в това,че когато не знам нещо попивам и се уча,а ти само спориш,за да се докажеш.нормално бг качество.

когато ми каза за 0,5 % за фонда,влезнах и прочетох целия закон-от направата му през 1998,до ден днешен,с всичките изменения през годините до ден днешен.
и после ти казах-права беше-0.5 от депозитите влизат във фонда,както и че ми харесва начина на озаконяването му.
и си промених мнението за този фонд.и не го криех,за да не се издам,че съм бил в грешка,а веднага писах във форума за това.
когато в бг се научите да се учите от грешките си,а не да спорите за неща,които не знаете,а и дори като разберете,че не сте прави,да си признаете-това ще е стъпка напред към промяната на балканския манталитет.
а този манталитет е отвратителен.и не ви носи добро.само лошо.пречи ви да прескочите от ниво на ниво.
стигате до нивото-аз тва съм учил,другото не е вярно-завършил съм с отличен,ти ше ми разправяш дето си един прост емигрант.

ама както и да е - тези грешки се плащат-в капитализма е така.
отцеляват тези,които се развиват постоянно ,а тези с късогледството,причинено от самочувствие-си плащат.или те, или хората ,избрали тези да ръководят.
да спрем до тук и да видиме с времето-аз ли ще се поръсвам с пепел,или ти.

























Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход