Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 10:06:42
acen1975 Написал:

Не правиш разлика между разговор по проблеми и състезание кой колко е учил!! Аз пък, съм двойкаджийка. Това прави ли ме неспособна да участвам с моя умствен багаж в спорове?
Това, че искаш да се учиш е прекрасно. Но, не си научил, не си възприел, (защото това е лично качество ), че в България банков срив няма да има. Срив и крах на НИ може да има, но банков срив - не може. Най-малкото, поради това, че ако се допусне, в близките 20 години ще има само и единствено Бурканбанк. В банк. с-ма ние си внасяме кризите отвън. Затова, при Вас на Запад са проблемите, а при нас , тук, е тяхното отражение. Ако малко понаучиш, като за двойкаджия, проблемите на валутния борд, няма да бъдеш толкова иносказателен, толкова горд с шестиците си...
За моите "безсмислици" , си спомням , че ти написах, че може да ги обориш. Тука те цитирам, как го правиш:

> 1. ".........Просто, глупостта, че се зануляват
> БАЛАНСИТЕ всеки божи ден, може да го разправяш на
> някой бос и гол в банковото дело....."

Това е толкова малоумно изречение, че в него няма никакъв смисъл. Не може да зануляваш баланс. Сигурно си имал предвид друго, но така написано, съм го определила с меката дума "глупост".

Тук пак те цитирам:

> " точно тва е смисъла на лизинга-при всичките
> видове имаш право на придобиване на
> собствеността-изорът е твой.след изтичане на
> лизинговия период ако искаш купуваш,ако искаш не
> купуваш. иначе не е лизинг-или е наем или е
> покупка."

Ето, това се казва ограничено мислене. Ще те попитам, какво, аджеба ти пречи, че при нас има и два вида лизинг? Все си мисля, че и при Вас, може да са два вида, и да си отсъствал от уроците по лизинг, но не мога да го докажа. При оперативния лизинг плащаш вноските по дадена вещ , и като ти изтече срока, може да я смениш с нова такава, без да ставаш собственик. При финансовия лизинг, плащаш за вещта вноски. Собствеността върху вещта, докато изтече срокът на договора е върху продавача, като и в края на периода, тя става твоя собственост (на купувача).
Я ми обясни тогава, как ставаш собственик на колата в Америка, след като не си си платил всичките вноски??
Щото, ние наистина не правим разлика между основни понятия, поради това, че са ни учили "селски пръчове"...


> разликата между мен и теб е в това,че когато не
> знам нещо попивам и се уча,а ти само спориш,за да
> се докажеш.нормално бг качество.

Хайде, да ми докажеш, че си се научил. Като прочете закона за фонда, това още на следващия ден не ти пречеше да пишеш катастрофични прогнози за банковия срив, което съвсем означава, че четеш, но не вникваш.
За балканския ми манталитет , не пишеш нищо ново. Аз съм си родена тук,и нямам намерение да се срамувам, че това е така. (Наистина си заслужаваш Компас -а.)

При теб има мая. Но още си много млад. Няма да ти отговарям вече. Просто, че почакам още някоя и друга година, да поотраснеш, да се освободиш от "бремето", че си българин, да погледнеш на родината си с други очи, и да не ми мяташ пред погледа "шестиците си".
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 13:19:56
Глобал,не съм казал,че съм отличник-това беше отражение на бг мислещия отличник,който знае "всичко".ако си го прочела внимателно-да си разбрала.

....."Я ми обясни тогава, как ставаш собственик на колата в Америка, след като не си си платил всичките вноски........?? "

ами питай който си е купувал кола в сащ или европа дали като купува кола на вноски е лизинг.сигурно има подобни хора в форума-ще ти кажат.
като на мен не ми вярваш.
защо тогава апартаментната ипотека е ипотека,а не лизинг?
според теб не докато не си го изплатил,трябва да е лизинг?????
и пак най накрая-бил съм още млад......
ти си поредния по възрастен от мен мъдрец clap: clap: clap:
щото нямам достатъчно житейски опит,а ти имаш clap: clap: clap:
ехххххххххххх българия-всички сте отличници там-колкото по възрастен ,толкоз по голям ШЕСТАК..........
аре самочувствайте си там.няма да ти преча повечве
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 14:34:40
Асан4о моля те приятелю знаеш много добре че не си заслужаваш дипломата и пак спориш .
Не само аз видях но и много други хора виждат че не си заслужаваш дипломата аре лягай мизерувай и мълчи там в дупката в гетото на Чикаго имаш още много време докато ни настигнеш по стандарт и по умствени заложби . winking smiley

Нямам много време да пиша, защото трябва да се работи да си заслужа високата заплата затова ще ме извините.!!

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.














Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-31 14:36 от kompas.
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 15:13:55
Безсмислено е да се спори с някой, който за да докаже тезата си, взима малко истина, взима малко лъжа, омесва ги добре, и ти го представя като доказателство. Откакто Асен се опитваше да убеди аудиторията тук, че средния американски пенсионер се пенсионира милионер, ми стана ясно, че всякакви по нататъшни дискусии са излишни. Аз и затова не се включвам повече. Нека тези форуми да бъдат нещо като душевен отдушник. Няма друго обяснение за това, че са изписани стотици страници от хора, които твърдят, че нямат никакъв интерес към закупуване на български имоти, и които твърдят, че не смятат никога да се върнат в БГ. Тяхната така изразена "добронамереност" да просветят незнающите е само опит за прикриване на нещо друго. Какво е то - те си знаят.
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 15:39:50
avatar
"Тяхната така изразена "добронамереност" да просветят незнающите е само опит за прикриване на нещо друго. Какво е то - те си знаят."

Да странна добронамереност нали? Някак си много активна ми се стурва ако е продиктувана само от от добро желание "слепите да прогледнат"... eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 20:43:16
global явно работиш в банка така поне ми се струва от постовете ти които прочетох.
Искам да те питам нещо. Защо в условията на валутен борд лихвите по депозитите в лева са по високи от лихвите по депозитите във валута.
Re: Na kade s 20000Evro
31-01-2008 - 23:23:54
Току що прочетох нещо за Япония и там се споменава за някакво си\" Пролетно СЕПУКО\"
Някои можели да ми изпратуи снимка или нещо подобно,че не мога да си го представя как изглежда.
Мерси предварително.
Re: Na kade s 20000Evro
01-02-2008 - 10:01:36
elvi81,

Не работя в банка. Преди 15 г. работих в една, чието име е отдавна забравено, и имах стаж 5 месеца. За разликата в лихвите съм писала на 23 стр.
Re: Na kade s 20000Evro
02-02-2008 - 09:20:18
Global-защо като не знаеш,продължаваш?

"......Я ми обясни тогава, как ставаш собственик на колата в Америка, след като не си си платил всичките вноски....??"
Щото, ние наистина не правим разлика между основни понятия, поради това, че са ни учили "селски пръчове"..."

да,селски пръчове са ви учили!!!!!!!!!!!!!!!

кога най накрая ще вденеш,че при вноски е покупка на кредит,а не лизинг??????

при лизинг подписваш контракт за временно ползване с опция бъдеща покупка.

при покупка на вноски-получаваш документ за собстеност с лийн -кредит институцията финансирала те.
от А и Б ли трябва да ти обяснявам????
правиш ли разлика между договор за временно ползване и документ за собственост???

толкова ли сте задръстени??????

лизинг на коли в бг няма.за тва ограниченото ти бг мозъче не може да вдене и смисъла.
при лизинг нямаш документ за собственост,нито лийн от кредит институция!!!!!!!!!!!
имаш временен договор за ползване.

а сега ще ти кажа и какъв е целия смисъл,та белкем вденеш.(макар и да се съмнявам)

при колите в ЦИВИЛИЗОВАНИЯ СВЯТ лизинга е 2 или3 годишен.
1.смисъла е в тва,че ако си богат,тези вноски се приспадат от годишните ти ДАНЪЦИ,а при покупка с изплащане-тези вноски не се приспадат,защото ти се води собственост!!!!!
или с по прости като за теб думи- лизинг се води разход,а собственост-не е разход!!!!
защото първото е ДОГОВОР ЗА ПОЛЗВАНЕ,А ВТОРОТО Е ДОКУМЕНТ ЗА СОБСТВЕНОСТ.
сигурно на теб ти звучи едно и също,ама не е.

2.при лизинг,след изтичане на договора, колата се връща(никой не я купува-губи се смисъла),и съответно си лизваш нова.

аре отвори си българономистичните ти учебни помагала и виж разликата между договор за ползване и нотариален акт за собстеност.


и лизинга не са само два вида!!!!!!
1.имаш лизинг с право на усвояване на вноските,при евентуална покупка в събконтракта
2.имаш лизинг без право на усвояване.

при корпоративен лизинг на имот имаш трети вид-

по просто казано,че и ти да вденеш-
аз съм собственик на магазин.аз искам да го лизвам-ти нито го купуваш от мен,нито го взимаш под наем-ти правиш лизинг-вземаш го под наем за определен период-и ако се развие добре имаш право да го купиш.ако не ти потръгне-връщаш ми го на мен.

ето тва е лизинг-средно м/у наем и покупка.

и при този лизинг освен че има по горните два вида има и трети-лизинг със съвместно усвояване на риска.

или:

аз ти давам магазина и ти ми плащаш спрямо реализирана печалба-ако е по малко от обособения наем за дадения период-аз губя,а ако е повече-печеля.
но разликата между наем и лизинг е в тва,че при изтичане на контракта ,винаги ползвателя има право на покупка на имота .


а тва с ваще коли на лизинг,дето са с тайтъл и лийн-тва е покупка на кредит.

поняла или не поняла??????????????разбираеш или исчо нет?????


олигуфрена наблюдател и той пъкна-заради него ти обяснявам.иначе нямаше и да се зоря.
той е в сащ,и трябва да ги знае тези работи.обаче не ги знае,защото е прекалено беден,за да си позволи да лизва кола.

наблюдател-ходи питай в близкия дилършип какво е лизинг-дали е покупка на кредит,или договор за временно ползване е опция покупка след изтичане на ЛИЗИНГА.
наблюдател,научи ли се как да изчисляваш капитализирана лихва,или още си смяташ 401К със третокласна аритметика,както преди,дето показваше 2.2=4 :ami:


Глогал,питах те и какво значи баланс-още не си ми отговорила.аз ти казах,че е уравновесяване.явно още не си съгласна с мен.
и тук ли бъркаш?нали си учила икономика и си работила в банка..........
сигурно за теб е едно и също-счетоводство и баланс?????явно и там бъркате.....

добре вие е научил сендов.......

бъркате основни понятия!!!!!!!!!!!!!!!!
отвори си книжките











Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-02 09:28 от acen1975.
Re: Na kade s 20000Evro
02-02-2008 - 09:46:00
Глобал,искаш ли и друго понятие да ти кажа,дето сте го българономизирали?

знаеш ли кво значи фиксирана лихва в ЦИВИЛИЗАЦИЯТА?

ами значи,каквато ти е лихвата за първата вноска,такава ти е и за последната-или банката няма право да ти вдига вноската.

в бг-отвори станица на някоя банка-всичко е фиксирана лихва.....
е как така,като е фиксирана,хората пищят,че им вдигат вноските????????
хайде,нали имаш повече житейски опит от мен-кажи ми защо има разлика в понятието фиксирана лихва между сащ и българия.та нали и тва понятие сте го изплагиатствали от тъпите американци(англичани)........
яре обяснявай-нали си работела в банка?

обясни ми и за оня-шефа на пощенска банка,защо тариката казва,че вдигат лихвите,заради Юрибор?та нали той не се е вдигнал?
разясни ми стила на бг-банкирането.
нали човека е шеф на банка-толкова ли не е погледнал европейския индекс?не следи ли митингите на ЕЦБ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход