Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 17:00:57
Външните фактори не съм ги отбелязвал , защото те са ясни .
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 17:36:19
Изпратено от: partzalev (IP съхранено)
Дата: January 25, 2008 12:31PM

amam
Вярвай в лева и банките - депозирай 1/3 в EUR и 2/3 в BGN, поне за 15 месеца!


Парцалев, може ли да кажеш защо точно такова съотношение препоръчваш ?
Преди години (10-12) съотношението беше 1/3:1/3:1/3 злато, валута, имот (май еврейско му казваха winking smiley ). Верно сега са други времена и кажи твоето мнение.
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 17:43:21
Амам,радван се,че съм ти повилиал.смятам,че няма да съжаляваш.

значи все пак контрирането ми на бг-дезинформаторите има някакъв успех,дори и минимален.
парите-май само в банков сейф за сега.в другия форум казват,че са спрели рекламите за ипотеки.
замисли се защо?
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 17:51:23
Асене, без да ти правя четки ама доста енергия хвърли тука, която мисля, че умните погълнаха, а други "навигационни уреди" нещо замръзнаха май в януарския студ.
Кажи сега за съотношенето на Парцалев ?
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:12:57
Дантес,за мен беше удоволствие да се лаия с българонимистите.
Парцалев-той е умен човек и с него най обичам да кумуникирам.
но разбира се ,както винаги не съм съгласен с него.
първо,защото вика да се вярва на банките.банките ще клекнат-въпрос на време е според мен.истината е дали ЕЦБ ще помага,или не.ако помага-няма проблеми,ако не и разчитате на фонда,който гарантира депозити до 40 000лева-ще духате супата.

отностно валутите-за дългосрочно аз най предпочитам канадския долар.той е най сигурен според мен.и там падат имотите,но те падат на всякъде.
еврото в дългосрочен аспект-хич не ми се нрави.
долараСАЩ-може и да има най голям келепир в дългосрочно време,защото е подценен.но там има и риск.....

най лесния начин да се застраховате е да обърнете в няколко валути-франк,канадски долар,ус долар и друга валута по ваше желание.

имам пари в дзи-след месец ми изтича депозита и ги прехвърлям в личен сейф в банката.
когато лихвите по депозити са с 4% по големи от междубанковия БНБ рейт,значи че няма пари в банковата система,а тва е опасно....
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:29:45
parcalev
Благодаря за съвета,но би ли обяснил моля те, защо 1/3Е,2/3лв и най веяе защо 15месеца.Това оазначава ли,че след около 15мес. ще се скапят някои банки или борда?

Asen1957
Наистина доста енергия хвърли и сигурно си успял да убедиш доста хора.Аз също разобеждавам близки и приятели,бързащи да не "изостанат от модата" и да теглят кредити,къде успеешно, къде не.
Относно 'парите в банков сейф",какви сигнсли(новини) трябва да ни подскажат,че е дошло време за Бурканбанк?
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:32:35
acen1975,
това съотношение е за 15 месеца, както се казва - да понаведем глави докато мине бурята!
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:36:57
а,да ако е в близко бъдеще-мога да се съглася с теб,макар и че 15 месеца са по скоро средно бъдеще.
а ти коя буря смяташ да отмине?
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:57:35
Говоря за бурята в главите на пишман инвеститорите, които шубе пораздрусаха тая или оная борса.....! А току виж се окаже, че дявола не е толкова черен!
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 18:58:02
Амам,трудно е да се определи точно кога-банките винаги крият до последно.
примери-нордън рок в англия,няколко банки в германия и франция-до последно нищо не се знаеше.и един ден хората влизат в банката,и от там им казват,че нямат пари,да им дадат да изтеглят.
та в бг ще бъде същото.
в европа ЕЦБ наля пари и хората не останаха ощетени-ЕЦБ покри и спаси банките.
дали ще направи същото и в бг?

бг банките не са засегнати пряко от ипотечната криза-не са купували американски СИВ.
но те сами ще си направят такава криза,като в америка,защото 100% от заемите в бг са еквивалентни на американските събпрайм,които в сащ са около 10-20%.
трабва да мине време и да почнат да изтичат промоциите,след което ипотекарите ще търсят отпърво роднински заеми и приятелски,както и физически кредити от банките,но до няколко години-срив.
америка е доказателство за това-трябваше да минат около 3-4 години.
в бг ще е по бързо.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход