Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 21:18:31
"....Дано всичките ни тревоги са напразни."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
дано
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 21:31:58
Асене , и аз мисля че ЕЦБ ще помогне , но това ще е поредния заем , добавен към другите , ама все някога сметката ще трябва да се плаща и тогава идва голямата питанка - С КАКВО . След като никакво производство , нищожни инвестиции в производство . За миналата година дефицита по салдото е 20% от БВП , тая година сигурно ще е поне с 10% повече . И тази година ако се дръпнат 30% или повече % от ПЧИ + банкова криза - к'во ще стане .
ЕЦБ ще помогне за стабилизиране на банковата система , ама кашите дето са ги забъркали "матрьошките" както казваш ти - ЕС ще ни остави сами да си ги оправяме .
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 21:41:11
Виждаш , че след като АЦБ спаси Нортърн Рок сега трябва да й се връщат парите и Гордън Браун к'во каза , ако не се намери купувач ще я национализираме . Тук в БГ тоя филм с въобще не го виждам , защото няма с к'во .
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:26:24
Калоянчев
нордън рок е вече "национализирана".така поне се шегуват англичанчетата-за да се върнат парите на Бенк оф ингланд,се смята,че ще трябват меджу 70 и 100 години.
и тва в случай на постянен ръст.......

междудругото следях внимателно развитието на кризата.
първо подгънаха колене 2 немски банки-средата на август.ЕЦБ ги спаси с 3 милиарда.
от там англичаните от бенк оф ингланд казаха-в англия тва няма да се случи,а и да се случи,няма да спасяваме никой.който квот надробил, тва ше сърба...

обаче не си задържаха на обещанието и септември почнаха да наливат в нордън рок....
страх ги е да не рухне доверието в цялата им банкова система и нямаше начин-15 милиарда данъкоплатски паундчета право там.... eye popping smiley
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:36:13
Асене , 2-те немски банки ги спаси Дойче Банк не ЕЦБ . Аз т'ва имах на предвид в БГ от къде ще се вземат тези пари . И ако ЕЦБ ги даде на БНБ после с какво ще се връщат .
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:39:41
Калоянчев,ше плащат европейците,да не са ни пускали да им се моткаме в задния двор.......те да му мислят...
вече сме европейци :}

да не мислиш,че французите допринасят с нещо?те вътрат и осират ЕС и ще продължават повече и от нас и прибалтийците взети заедно :g:
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:42:07
да,дойче бенк беше,ама след една седмица ЕЦБ даде 140 милиарда евро на дойче банк да раздава и на френската централна банка.
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:44:12
Асене , имаше един журналист - Петко Бочаров, не знам да ли е жив още , имаше една приказка "да,да ама не" .
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 22:52:26
като говориме за журналисти-имаше една Михнева.
ако всички журналисти бяха като нея,а не средства за манипулация,в бг щеше да е доста по добре в момента.
хитреците нямаше да могат да виреят в такава среда.
Re: Na kade s 20000Evro
27-01-2008 - 14:35:56
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Глобал-в европа има също такъв тип
> фондове-защо тогава ЕЦБ се намеси и раздаде 500
> милиарда евро??????????
>
> защо бенк оф ингланд даде 15 милиарда паунда
> само на нордън рок?????



Асене, само да те попитам: Правиш ли разлика между интервенция на ЕЦБ (или въобще централна банка) и функциите на един фонд за гарантиране на депозитите. Защото въпросът ти доказва, че не правиш.
>
> ти каза,че бг фонда е 0,5% от депозитите-тва
> означава,че е 200 пъти по малък от тези депозити.
> тези депозити са раздадени като кредити-от
> тва банката печели.

Не съм проверила дали наистина е 0,5 %, говорих по спомени, но дори и да е така, можеш ли примерно да твърдиш, че в другите държави се удържа по-голям процент и какъв е той?? Защо считаш, че това е ненормално?

Аз мисля, че в България се вземат варианти за по-безкомпромисна защита на спестяванията на гражданите, най-вече, заради горчивия опит, който имахме.
Мисля, че си имал и собствен горчив опит от банките в България, но това не ти дава право да тълкуваш и разпространяваш информация, която клати индиректно икономиката на България. Защото банковата система е в основата на всичко. Или нямаш намерение изобщо да се връщаш в България....
Затова, предполагам, макар и в думите ти понякога да има много истина, да си навличаш неприязънта на доста съфорумци.
Това, което ти пиша, не означава, че не ти харесвам разсъжденията. Напротив, има доста полезни и нови неща , които научих от теб. И понеже виждам, че имаш разнородна и полезна информация, мисля, че е по-добре да използваш по-позитивно мислене за НАШАТА държава, и да я защитаваш от големите рискове, които я грозят. Естествено, нашите държавници и политици много я осират. Но знаещите и мъдрите, трябва да си пазят "кочинката", защото друго си нямаме и колкото и лоша и неуредена да е страната ни, това е единственото, което си имаме. Естествено, има си и хора, които са избрали съществуването си в други държави. Но въпреки всичко, те са си НАШИ българи, и по-добре е по възрожденски да трупат опит там, и после да го разпространяват и въвеждат тук, в България, за ползу роду.
Знам, че ако вникнеш в думите ми, ще си кажеш за ЧИЙ да правя тези саможертви? Бъди убеден, че не ги правиш за мен, за Компас и другите. Мисли за част от твоето семейство, което живее тук и го прави за него! Ще се почувстваш наистина щастлив!
А ние, тук, в кочинката, поне пред себе си сме наясно, че си я знаем каква е, и какво да очакваме от нея.



> в бг банковото ръководство е смешно-липса на
> професионализъм.та дори и лихвите на евро и лев са
> различни,когато при борд трябва да са
> еднакви.....
> тва за мен е анархаична банкова система,която
> при най малкия трус ще рухне.

Разликата между лихвите за левове и евро , си има логика, и ако искаш, друг път ще ти я обясня. А системата на банките и ръководството й, съвсем не е архаична или поне разликите й със западната система, не е голяма. Банковата професия е най-консервативната в целия свят. Поне от 16 в. си е така...Не виждам нещо наистина иновационно, което да се внедри в България и да промени мнението ти за нея.





Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход