Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 19:10:20
Парцалев,съгласен съм,че ипотечната,превърнала се в кредит криза е преувеличена.
реалните загуби не са колкосални,просто трябва да се реши проблема с ликвидността,причинена от СИВ.

но рецесийка ще има.обаче тя вече е prised in и е оказала влияние на борсите.не трябва да падат повече.(не говоря за бгтовската)

дай да дойдат изборите и всичко ще си дойде на мястото полека,лека,клинтановица като стане президент и клинтън като стане THE FIRST LADY.....
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 19:20:52
Асене,
при такава първа дама няма начин да не настъпи всемирен мир и най-вече любов!
Пожелавам ти приятно виикендосване !
Аз ще се поразтоваря тази нощ!
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 19:24:28
аре приятно изкарване-при мен е още сутринта.

п.п.
по внимателно с печките....
Re: Na kade s 20000Evro
25-01-2008 - 22:18:40
Асене,какво може да се случи ако опрем до фонда който гарантира депозитите.Опитвам се да си обясня и да взема правилното решение.Кой от рисковете е по-голям:рискът от обезценка заради инфлацията или рискът от възможния(пази боже) най лош сценарий-банкови фалити,а този фонд да е ала-бала.Ако депозитите се разпределят в няколко банки в размер под 40000лв(в различни валути),дали немога да си осигоря достаъчна гаранция,но ако положението е такова,че твърдо трябва да се предпочете сейфа то означава,че рискът от инфлация е по-малък,въпреки че в момента тя не е малка.
Сигурен съм,че отговорът ти ще бъде полезен не само за мен.
Благодаря предварително.
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 07:25:16
Amam,фонда не е ала,бала.поне за предназначението си.
ако някоя банка тръгне да фалира поради неправомерно и грешно ръководство-той ще е достатъчен да покрие загубите и.
ала,бала е тва,че всички банки в бг са прекалено лакуми и са давали кредити на сулю и пулю.....
до преди септември знаеш ли как даваха?
1.ако правиш 1000 лева,ти дават заем за 850 и смятат,че с 150 лева можеш да живееш в софия......
2.отделно дават и кредит с недоказани доходи,или поне допреди 4 месеца са раздавали-отиваш в банката и казаваш-не мога да докажа доходи,но правя по 10000 на месец.
и те ти казват-ами ще ти повярваме,но ше ти дадеме по голяма лихва.и хората взимаха...
3.правят всичко възможно,в бг да не се знае колко са реалните лихви по ипотеките.
дори и да има честна банка,за да се конкурира с останалите,трябва да играе по общите правила.иначе другите и дърпат клиентите е лъже проценти.тва що не се улегулира от БНБ с един индекс ,по който всечки банки да дават кредит,както е в цивилизацията-незнам.
4.липса на финансова култура на българина,както и на банките-тва което става в бг е за първи път от 65 години насам.до сега ипотечно и лично кредитиране в бг е нямало.нямат опита граден със столетия в капиталистическите страни.първия кредитен бум в бг знаеш как завърши(1997).

КАК МИСЛЯТ БГ БАНКЕРИТЕ:
докато имотите се качват и има търсене-проблеми няма.дават ти евтина лихва,после те засилват и ако не можеш да плащаш-още по добре за тях-имота ти се е качил и при продажбата печелят повече,отколкото дори от заема ти.
печелят яко,акциите на борсата им се качват и всичко е пърфект.

КЪДЕ ЩЕ СБЪРКАТ БГ БАНКЕРИТЕ:

те мислят само моментно.не гледат в бъдещето-какво ще стане,ако имотите спрат да растат.защото спрат ли да растат в надценен маркет-всичко рухва.
защо рухва?
защото хората купуват,не за да печелят от рента,а за да препродадат на по голяма цена.при спиране на разтежа-никой няма да купува.кагато никой не купува ,цените почват да падат и всички тръгват да продават,защото от рента не се покриват разходите,тъй като имотите са надценени спрямо стандарта на живот.
тва вече веднъж се случи в бг,но защо не си спомняте или не искате да си спомните-незнам.между 1990-1993 цените на жилищата скочиха повече от двойно и не само в софия,а навсякъде.и започна строителсто,дори се появиха и такива като анжел с града на мечтите.
и после почнаха да падат,докато не стигнаха до нормалното ниво на стандарт за бг,което беше под цената за построяването им.и спря да се строи.и от 1996 до 2002 цените си бяха нормални за стандарта.спомняш ли си тва време?
а сега си представи кво ше стане,като цените почнат да падат-ще падат докато си намерят реалната стойност за страна без индустрия,икономика и селско стопанство,както и неспираща емиграция.
до тук добре.но идва и другия проблем-при предишния спад нямаше банково финансиране.
а сега и банките са в играта и то здраво.има масово финансиране на ипотеки а и на лични заеми,както и за коли и т.н.
и тва финансиране е балон,който банкерите в бг започнаха вече да осъзнават,тъй като видяха кво стана в сащ и почва да става по испания и англия.
ама вече е късно.и докато в сащ и европа този вид заеми са малко,в бг са 100%..

и сега Амам,ще гледаш как хитър петъровците сами ще си се надхитрят.тва е уникално качество,характерно само за балканските народи-толкова сме лакоми и хитри,че на накрая си плащаме подобаващо.и не са само банките
виж кремиковци,как някои от нашите бивши мутри са се набутали,виж банско и соколчето,как в неговото вестниче през ден излизат статии ,че руснаците ще му купят хотелите в банско,
виж борсата ,където от лакомия папазов позволи на шепа западни тарикати да му засилят борсата,да вкарат ефекта на стадото и да поизсмучат заблудените бг-пишман инвеститори....
ех,тая балканска лакомия.....

кво ще стане,като банките клекнат-вече ти казах незнам.може би ще върнат парите рано или късно.но как -пак не знам.не смятам,че европейците ще ни разрешат да махнеме борда,за да обезцениме лева.тва е един от начините,да се измъкнат от ситуацията.но няма да им се позволи,поне за така мисля.другуто е ЕЦБ на помогне.
третия вариант е пълна анархия-точно както и в момента бг се ръководи.
и тва ръководство -с безхаберие, манипулиране и хитрини,ще си доведе и заслужените последствия.
йосифов като отвори ПЧБ,мислел ли е ,че ще фалира?
виденов,премянов и сегашното ви президентче,мислели ли са ,че ще сринат бг?

не не са мислели.нито пък са искали.
просто не са били подготвени,нито пък имали опита и образованието,да успеят.имаха само непокрито самочувствие,пак характерно за нашенеца.

тия матрьошки ви водят по същия път.
и те не знаят,нито пък искат тва да стане-просто са учили в русия да манипулират.
и имат бг характера да лакумеят и хитреят повече от нужното.да не забравяме и самочувствието......

по горното е мое лично мнение,изкривено през погледа на един емигрант.може и да греша.
времето ще покаже.




Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 12:08:08
Какви са рисковете за девалвиране на лева?


[www.investor.bg]

Все още не ,но скоро може би,както аз го разбирам!





ЕС спря парите за българските инфраструктурни проекти
[www.kafene.net]
А това заглавие е от съседния форум-Асене,ти и не само ти,ни пълнеше главите миналата година с подобни предсказания.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-26 13:00 от javor.
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 12:19:22
amam Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,какво може да се случи ако опрем до фонда
> който гарантира депозитите.Опитвам се да си обясня
> и да взема правилното решение.Кой от рисковете е
> по-голям:рискът от обезценка заради инфлацията или
> рискът от възможния(пази боже) най лош
> сценарий-банкови фалити,а този фонд да е
> ала-бала.Ако депозитите се разпределят в няколко
> банки в размер под 40000лв(в различни валути),дали
> немога да си осигоря достаъчна гаранция,но ако
> положението е такова,че твърдо трябва да се
> предпочете сейфа то означава,че рискът от инфлация
> е по-малък,въпреки че в момента тя не е малка.
> Сигурен съм,че отговорът ти ще бъде полезен не
> само за мен.
> Благодаря предварително.

Амаме,

Има си Закон за гарантиране на влоговете в банките. Ако наистина си заинтересован, по-добре ще бъде да го прочетеш, за да си наясно с последиците от твоето решение, вместо да търсиш съвети от форума. Фондът си има сайт и го потърси в Гугъл-а.

В България има риск от всичко, но така е и в западния свят, към който се стремим. Имам роднини в САЩ, и още през 1990 г., когато се изискваше покана от там, заедно с банкови гаранции (удостоверение от тамошните банки, че в случай на здравословна нужда и др. ще ти поемат грижата) и ми направи впечатление, че моите хора там си държаха парите най-малко в 4 банки. Едва 20г. по-късно разбрах какво са имали предвид.

Моето лично мнение е, че е по-добре да разпределиш парите си в повече банки, под мимимума от 40 000 лв. А иначе, за лафа със саксията, която не знаеш кога и откъде ще падне върху главата ти , всички го знаем.

Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 13:18:57
Goldman Sachs и Credit Suisse уволняват персонал- близо 2 000 работни места
Интересно е да отбележим, че и двете кредитни институции почти не бяха засегнати от разразилата се финансова криза през последните няколко месеца.
[money.ibox.bg]
Интересно,какво ще стане с тези ,които са по-засегнати?
И от тук ,ще си одговорим на някои въпроси от статията
Какви са рисковете за девалвиране на лева?

[www.investor.bg]
Сега нека "влошим" ситуацията още мъничко. Банковата система в България е практически собственост на чуждестранни субекти. Ако те в един момент преценят, че банковата ни система вече не предоставя желаното от тях съотношение между риск и доходност, може да станем свидетели на репатриране или реалокиране на ресурси от нашите банки към чужбина, което допълнително да влоши финансовата сметка. Външната задлъжнялост на търговските банки в България към октомври 2007 е около 4,6 млрд. евро. от които 3,3 млрд. са краткосрочни задължения, предимно депозити. Валутният резерв на страната към октомври 2007 г. е към 23 млрд. лева. Ситуацията хипотетично може да се влоши още в случай, че вложителите в банките започнат масово да конвертират депозитите си в евро. Валутният борд покрива с валута, грубо казано, парите в наличност, задължителните минимални резерви на търговските банки и депозит на правителството. Левовите депозити в страната са към 17,5 млрд. лева, като от тях около 9,3 млрд. са срочни. Част от депозитите могат да бъдат превалутирани при опасения за девалвиране на лева, което ще увеличи търсене на евро в страната
Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 18:03:09
Амам,Глобал е прав и бих се съгласил с него ,но до някъде.

такива лихви по депозит няма да намериш в целия свят!
донякъде си заслужава риска.
в крайна сметка-всеки решава за себе си.
тук по форумите се дават мнения и свеки преценя кое съвпада с неговия начин на поглед към обстановката.

Глобал-в европа има също такъв тип фондове-защо тогава ЕЦБ се намеси и раздаде 500 милиарда евро??????????

защо бенк оф ингланд даде 15 милиарда паунда само на нордън рок?????

ти каза,че бг фонда е 0,5% от депозитите-тва означава,че е 200 пъти по малък от тези депозити.
тези депозити са раздадени като кредити-от тва банката печели.
закона за наличните срества в банките е 12%
представи си кво ще стане,ако лошите кредити станат 12%....та дори и по малко.
банките остават без пари.не фалират,а стават не ликвидни-докато не се продадат ипотеките и другите заложени средства срещу тези кредити-като коли,земя и т.н.,ресурсите на банките замръзват.
затова е много опасно когато цените на НИ почнат да падат-никой не купува и банките не могат да продадат конфискуваните от тях апартаменти .
и влиза ефекта на страха-хората като чуят,че една банка не се разплаща се изплашват и масово почват да си теглят парите от банковата система.
а при налични 12% резерви нито една банка не може да покрие масово теглене.защото депозитите са раздадени за кредити.

тва се получи в европа и англия.защо си мислиш,че няма да стане в бг?
в бг банковото ръководство е смешно-липса на професионализъм.та дори и лихвите на евро и лев са различни,когато при борд трябва да са еднакви.....
тва за мен е анархаична банкова система,която при най малкия трус ще рухне.
и пак главния въпрос-ще помогне ли ЕЦБ?
аз съм по склонен да вярвам,че ще помогне-иначе ще стане хаос в бг,като при предишните матрьошки.а тва ЕЦБ не може да си позволи.

а този фонд Глобал,няма да помогне,ама хич.поне така аз мисля.
но се надявам ,че повторение на 1997 год няма да стане,не защото тези са по интелигентни от предишните,а защото сме в ЕС.







Re: Na kade s 20000Evro
26-01-2008 - 20:27:43
Изпратено от: acen1975 (IP съхранено)
Дата: January 26, 2008 06:03PM
Глобал е прав и бих се съгласил с него ,но до някъде

Асене и аз мисля така,като ще имам на предвит и твоите опасения,които много убедително обоснова по горе.С ваша помощ взех решение и смятам в краткосрочен план да си разпределя средствата в няколко банки на мое име и на името на съпругата ми,като се надявам това да ми осигури достатъчна гаранция за сега,като през това време ще съм на щтрек и с готовност за Бурканбанк.До сега винаги съм инвестирал в нещо и не съм бил с много в кеш,за това са ми и притесненията.Дано всичките ни тревоги са напразни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход