Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 11:55:56
PER0, по едно време помислих, че говориш за плюсовете да се живее под наем *rose* :]
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 12:12:53
Quote
Атанас Янев
PER0, по едно време помислих, че говориш за плюсовете да се живее под наем *rose* :]

И това си има плюсове, само че хайде да излезем от стереотипното схващане за наемател и наемодател, че щом единия печели, другия губи. Може и наемателя да печели(свободата да си мобилен), и наемодателя да е доволен, че си е получил наема - перфектната симбиоза. Така е в развитите държави - да си под наем означава да намериш по лесно желаната работа, с по добро заплащане, защото се преместваш там, където имаш добра оферта. Първо е работата, всичко останало е последица. Работодателя е също доволен, защото е намерил човек с необходимата квалификация, и ето, че всички са доволни. Естествено е свързано с неудобството да местиш семейство,деца от училище, ако имаш, но няма друг начин.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 12:17:57
avatar
Quote
PER0
. Така е в развитите държави - да си под наем означава да намериш по лесно желаната работа, с по добро заплащане, защото се преместваш там, където имаш добра оферта. Първо е работата, всичко останало е последица. Работодателя е също доволен, защото е намерил човек с необходимата квалификация, и ето, че всички са доволни. Естествено е свързано с неудобството да местиш семейство,деца от училище, ако имаш, но няма друг начин.

Не мисля, че ако имаш собственост, си по- ограничен във взимането на решения.
Напротив- улеснен си, защото давайки жилището си под наем, си осигуряваш наема на това, което ще наемеш.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 12:25:06
PER0, губи ли един от двамата - нещо не е в час и рано или късно си идват нещата на мястото smiling smiley
Защо един да губи, друг да печели, като може да е win win. Ама то трябва и акъл smiling smiley

Камелия, ти така би ли направила?! Би си дала ОСНОВНОТО жилище да живее някой друг в него, докато ти си в друг град? На бас, че не би го направила? Освен ако онези снимки на WC не са от личното ти жилище, но се съмнявам winking smiley

Жена си все пак *rose*
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 12:31:36
avatar
Quote
Атанас Янев

Камелия, ти така би ли направила?! Би си дала ОСНОВНОТО жилище да живее някой друг в него, докато ти си в друг град? На бас, че не би го направила? Освен ако онези снимки на WC не са от личното ти жилище, но се съмнявам winking smiley

Жена си все пак *rose*

Разбира се, че бих го дала под наем, няма да го държа празно и да губя.
Ще взема всички предпазни мерки, доколкото мога, като сключа подробен договор, като определя човек, който да контактува с наемателите, като застраховам имота, като...............всичко, което е нормално да се направи.
И разбира се, ще се опитам да си подбера най- подходящите наематели.
Такива, като Додко2- любители на лайнарниците, не бих избрала никога.smiling smiley
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 12:43:07
avatar
Много съм те засегнал на тоалетна май? :} Както някой друг каза - да си в Люлин е диагноза. Аз допълвам - видът на тоалетната там е страничен ефект.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 13:09:46
avatar
Точно се започне някакъв смислен диалог и се почва с тоалетни и други простотии.
Абсолютно нормално е да се отдава всяко жилище под наем. Имам планове да закупя ВИ и след това да го отдавам през времето в което не го ползвам. Тука някой тарикат ми намекна, че щяли да ми ползват тоалетната чиния леглото и други небивалици. Той като отиде на хотел какво ползва и знае ли колко преди него са ползвали същото? Въпрос на поддръжка и хигиена.
Особено интригуваща е идеята за fractional ownership. В БГ все още само MOi club се занимава с това, но мисля, че този вид собственост е много интересна и с възможности за обмен на ваканции в цял свят.
Така, че разни посърнали от битието си сривльовци да ми обясняват как собствеността те закотвяла и не си мобилен нещо са в голяма грешка.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 13:30:14
avatar
Quote
dodo2
Много съм те засегнал на тоалетна май? :} Както някой друг каза - да си в Люлин е диагноза. Аз допълвам - видът на тоалетната там е страничен ефект.

Проблемът ти с пристрастеността към лайната не може да засегни никого другиго, освен теб самия.
Будиш единствено отвращение с развяването из форума на снимките от тоалетната си.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 13:32:36
ВИ е супер като идея.

Обаче в България има няколко НО.

Според мен в най-чистия му вид - да си почиваш и да даваш ключовете от време на време на приятели - супер кеф, пък ако ще и 1000 евро квадрата да е, стига е на хубава локация, в добър комплекс, ниски такси по поддръжка.

Ваканционен имот
Плюсове:
- имаш имот на нормална цена
- опция за някакъв наем, пък ако ще и от приятели да е дължим - колкото да се избиват таксите по поддръжка - чудно
- можеш да си го ползваш колкото и когато пожелаеш
- имаш пълен контрол над обзавеждането му
- ако е първа линия на море или ски писта трудна работа да ти засенчат гледката, комфорт един вид smiling smiley


Минуси:
- Високи такси за поддръжка (поне в Златни Пясъци като разбиеш таксата поддръжка на 4 активни месеца и става смешно и някак тъжно)
- Риск от лошо-или-никак управляем комплекс
- Риск от наличие/липса на съседи (според зависи, но да си с дете през зимата на 15-20 километра от друг човек - мерси)
- Кратък активен сезон:
до 4 месеца за морски ВИ (през другото време нито заведения работят, нито магазини - нищо, мерси)
- Нисък % на ROI
- Практически си вързан цял живот да плащаш такса за поддръжка на имота, дори без да го ползваш, от тук и риск да ти се падне някоя злобна мутра с идея да му изплащаш Кайена.


ВИ + споделена собственост:
Плюсове:
- Ниска първоначална инвестиция
- Ползване на други ВИ (срещу твоят имот плюс минимум 100 евро доплащане на седмица. Трудна работа да сравним БГ курорт с някой в Гърция примерно, най-малкото поради различните сезони).

Минуси:
- Може да ти се падне мърляв "съдружник", от там и проблеми със спазване на сроковете, поддръжка, разходи (ток и вода се изплащат със закъснение, когато другият съсобственик отдавна си е в родното село, ако не е предвидено това с някакъв голям депозит и прочее може да стане страшно)
- Лимитирано време на ползване:
При 3 собственика за морски ВИ ти се падат по около месец ползване, като всеки иска Август примерно, но да се търкаме всички в едно легло - мерси.


Аз лично съм твърдо за ВИ (студио или с една спалня, при наличие на деца). Има достатъчно хубави "първи линии" и на прилични цени.

Sid, ако вземеш да се похвалиш *beer*
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-05-2011 - 17:05:31
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Много съм те засегнал на тоалетна май? :} Както някой друг каза - да си в Люлин е диагноза. Аз допълвам - видът на тоалетната там е страничен ефект.

Проблемът ти с пристрастеността към лайната не може да засегни никого другиго, освен теб самия.
Будиш единствено отвращение с развяването из форума на снимките от тоалетната си.

Тоалетната беше твоята и на съседите ти.

Запознайте се с Камелия - първият човек, който не сере, а ако случайно свърши тази работа - повръща от отвращение.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход