Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на скица-проект

Публикувано от Buzinho 
Цена на скица-проект
31-05-2010 - 11:37:57
Здравейте,
Интересува ме в каква граница може да бъде цената за изготвяне на скица-проект за разделяне на УПИ от архитект/проектант. Ако някой е минавал по този път моля да сподели дали цената включва и подаването на необходимите документи в общината за промяната на ПУП.
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 13:34:18
не трябва да променяш ПУП, а трябва да направиш проект за промяна на регулацията, демек ИПРЗ, за което ти трябва допускане първо от ДАГ, после решение на ДАГ, после едно обявяване на ИПРЗ в общината, после пак в ДАГ, после обявяване на заповедта пак в Общината, после заповед от Гл. Архитект в ДАГ и си готов, цената зависи от много неща
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 15:47:14
Quote
margoto123
не трябва да променяш ПУП, а трябва да направиш проект за промяна на регулацията, демек ИПРЗ, за което ти трябва допускане първо от ДАГ, после решение на ДАГ, после едно обявяване на ИПРЗ в общината, после пак в ДАГ, после обявяване на заповедта пак в Общината, после заповед от Гл. Архитект в ДАГ и си готов, цената зависи от много неща

Сигурна ли си че трябва да се минава през ДАГ, при положение че парцелът е УПИ има ток, вода, както и полумасивна жилищна сграда? Искам просто да го разделя на 2 УПИ-та като за целта, както четох ще ми е необходима само скица-проект за разделяне, която да бъде одобрена от общината и после да се впишат новообразуваните 2 УПИ-та в кадастъра с новите 2 скици.
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 16:12:40
сигурен съм. Това което си чел е нанасяне по имотни граници, което беше по старият закон по ЗТСУ. Сега действа ЗУТ и разделяне на УПИ с къща, без къща няма значение става само с промяна на плана за регулация, демек Изменение за Плана за Регулация.
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 17:53:46
Quote
margoto123
сигурен съм. Това което си чел е нанасяне по имотни граници, което беше по старият закон по ЗТСУ. Сега действа ЗУТ и разделяне на УПИ с къща, без къща няма значение става само с промяна на плана за регулация, демек Изменение за Плана за Регулация.

Благодаря ти за полезната информацията. Явно съвсем са ми объркани нещата. В такъв случай ти услугите на архитект, проектант или геодезист ползва за изготвяне на този план за промяна на регулацията? И необходима ли е скица-проект за това?
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 18:06:06
трябва ти архитект, геодезист и около 3000 Е за цялата галимация, която ще отнеме около 4 - 5 месеца
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 21:23:40
Quote
margoto123
трябва ти архитект, геодезист и около 3000 Е за цялата галимация, която ще отнеме около 4 - 5 месеца

Толкова много ли ти излезе цялата процедура? Че то самото място струва с няколко хиляди евро повече. Ще почакам и за още мнения по темата, защото тази сума ми се струва нереално висока за разделянето на дворно място от 848кв. м. Ако и други хора потвърдят тази или сходна с нея сума, то със сигурност ще ме откажат от планираното разделяне поне за момента.
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 21:41:36
Обади се във фирма Гео кад. .Май беше около 500 лева Каквото ти кажат , това и прави. Професионалисти са

адрес: 1303 София, България
ул. Отец Паисий 96
карта

телефон: 00359 2 931 30 17
00359 2 813 19 54
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 21:42:24
безплатен обяд няма
В Геокад единствено ще ти изготвят така наречената от теб скица проект за около 200 лв, която е напълно ненужна



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-31 21:43 от margoto123.
Re: Цена на скица-проект
31-05-2010 - 21:55:51
avatar
Не е вярно! Шефа на Геокад е VALE 1963
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход