Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 09:49:20
avatar
Въз основа на какво прогнозираш, че тези които имат 5000 кеш са болшинство сред обитателите на панелни жилища?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 10:15:17
avatar
Quote
valsodar
Въз основа на какво прогнозираш, че тези които имат 5000 кеш са болшинство сред обитателите на панелни жилища?

Въз основа на лични наблюдения- все пак, живея в панелното си жилище.
Хората около мен работят, в семействата почти няма пенсионери, още по- малко самотно живеещи.
Болшинството отдавна са си изплатили жилищата, така че нито ипотека, нито наем плащат.
Не така е в блока на Хиподрума и околните, където е другият ми апартамент. Там болшинството са възрастни хора- над 80г., които са издържани от децата си, които на свой ред имат семейства и друга собственост. Останалите са хора от провинцията, купили жилищата с кредит и охарчили се за ремонт при влизането. Те също не разполагат с " излишни" пари за саниране.Така че, тухлените блокове от 60- те години също имат нужда от поддръжка, от смяна на асансьори, на щрангове, саниране и т. н., но някой няма интерес да го каже.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 20:04:26
Quote
valsodar
Точно обратното ще е Сахибе - колко домакинства ще могат да си позволят по 5000 лева еднократен разход по тях?

5000 лева всеки българин трябва да може да извади от раз. Я си представете, е утре ви потрябва медицинска помощ. На зравеопазването за социално слаби (Здравната каса) ли ще разчитате?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 20:19:06
Защото народът е прост, заради което животът е тежък, ще обърна внимания на най-ярките представители на простия народ върху някой белези, насочващи към благосъстоянието на живеещите на отделните места - дограмите и санирането. Може и по колите отпред, но това е за хора, които разбират от коли и цени.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 22:17:17
avatar
Quote
др. Иванов
Може и по колите отпред, но това е за хора, които разбират от коли и цени.

И като видят отпред "Голф с всички екстри" и си казват "аха, тук живее др. Иванов" :}


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Ще паднат ли цените на имотите
18-05-2011 - 22:37:47
Точно така Додче, ти си пример за човек, който не разбира включително и от коли и цени. Въздушните възглавници на моят Голф, който е на щерката, аз карам Пасат, са по скъпи от 8 годишно БМВ. Затова трябва да разбираш от коли и от цените им. Последният път като ходих за коли предлагаха един Мерцедес 600 за 6000Е и друг 230 за 14000. Нов Пасат с екстри струваше колкото мерцедес и ауди шестица на по 4 години заедно, а моят колкото две БМВ-та петици на по 6-7 години.
Чаткаш ли пиниза?
Re: Ще паднат ли цените на имотите
19-05-2011 - 00:20:12
Quote
др. Иванов
Точно така Додче, ти си пример за човек, който не разбира включително и от коли и цени. Въздушните възглавници на моят Голф, който е на щерката, аз карам Пасат, са по скъпи от 8 годишно БМВ. Затова трябва да разбираш от коли и от цените им. Последният път като ходих за коли предлагаха един Мерцедес 600 за 6000Е и друг 230 за 14000. Нов Пасат с екстри струваше колкото мерцедес и ауди шестица на по 4 години заедно, а моят колкото две БМВ-та петици на по 6-7 години.
Чаткаш ли пиниза?

Добре бе човек. Няма лошо!
Ама защо все се пънеш да си "барабар Петко с мъжете" ?
Re: Ще паднат ли цените на имотите
19-05-2011 - 00:48:19
avatar
Quote
др. Иванов
Точно така Додче, ти си пример за човек, който не разбира включително и от коли и цени. Въздушните възглавници на моят Голф, който е на щерката, аз карам Пасат, са по скъпи от 8 годишно БМВ. Затова трябва да разбираш от коли и от цените им. Последният път като ходих за коли предлагаха един Мерцедес 600 за 6000Е и друг 230 за 14000. Нов Пасат с екстри струваше колкото мерцедес и ауди шестица на по 4 години заедно, а моят колкото две БМВ-та петици на по 6-7 години.
Чаткаш ли пиниза?

Ха-ха, а моторът на голфа е по-скъп от цял трабант! Като ти прочетох горното ме тресна следната картина - за момент се почувствах все едно съм в някаква долнопробна люлинска кръчма и без да искам съм чул разговор от съседната маса.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Ще паднат ли цените на имотите
19-05-2011 - 00:52:24
Голфа е голяма работа !
Re: Ще паднат ли цените на имотите
19-05-2011 - 11:44:24
Quote
др. Иванов
Нов Пасат с екстри струваше колкото мерцедес и ауди шестица на по 4 години заедно,а моят колкото две БМВ-та петици на по 6-7 години.

Ама ти си лъжеш за всичко и наред.

Ауди А6, на 4 години, в момента не можеш да намереш под 35 000лв., в България, независимо от екстрите и двигателя. Айде сложи го 30 000лв.

Мерцесес, предполагам е-класа си имал предвид, за да е равностоен на Пасата и Аудито, на 4 години, няма под 30 000лв. Айде сложи го 25 000лв.

Сбора 55 000лв.

Нов Пасат струва - 40 000лв., сложи с екстрите 45 000лв.

Пак си закръглял яко.

-----------

А втората част от изречението, е вярна само ако имаш последния мадел Пасат след 2008г. Което не е вярно, иначе нямаше да пишеш в едно изречение за твоя и за нов, като за две отделни. Щеше директно да сравняваш твоя с тези на по 4-5 години, а не с тези на по 6-7.

Веднъж беше споменавал даже, че е на 5-6 години. Ама това е миналата година.

[forum.imoti.net]

Ако е на 6 години Пасата струва 10-15 000 лева.

Тоест излиза, че струва точно колкото ЕДНА петица на 6-7г.

Пак малко си объркал. Само ДВОЙНО.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-05-19 11:52 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход