Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 19:59:02
Здравей Joan, привет и от мен
Знам за кого говориш.
Знам и .....много поздрави на After.

Аз специално нужда от утеха нямам, тъй като съм си свършил работата, когато е трябвало да я свърша. Ако говорим за средностатистическия емигрант нещата обаче не стоят добре, особенно ако говорим за долари, т.е.САЩ. Мои приятели тук искат да се върнат, но не могат да си продадат къщата, освен ако не са на загуба. Незнам кога ще се оправи маркета, ама изглежда, че няма да е скоро.

Ето ти 2 паралелни примера:

Пример 1: Годината е 2000. Стоиш си в къщи, нищо не правиш, просто изчакваш да мине времето. Междувременно имотът ти от 20000 е станал на 100000 долара през 2007.

Пример 2: Годината е пак 2000. Инициативен си, решаваш да "пробиеш" в чужбина, т.е. емигрираш.Продаваш си апартамента за 20000. Намираш си работа в чужбина,работиш, спестяваш, събираш 100000 и решаваш да се върнеш.Съответно си купуваш жилище, тъй като вече си продал своето и плащаш 100000 за да получиш същото, което си продал преди 7 години...

Не е ли това ирония на съдбата.......




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-20 20:02 от Наблюдател.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 20:38:27
Грешката е че си си продал жилището. Още повече, когато пазара на имоти бе в депресия.

.[www.beinsadouno.org]
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 21:07:32
Да Джоан, знам за кой говориш smiling smiley. За моя кум дето живее в Канада съм споменавал. Той миналия месец беше тук след 4 години отсъствие. Нямаха възможност да идват, защото жената наскоро почна работа, а ипотеката тежи. Забелязах известно разочарование у него - за какво беше цялото това емигрантстване. Ние сме съученици, от нашия клас повечето останаха тук и се оправят доста добре, няколко човека строим къщи, повечето имат добре платени професии - 2-3К и нагоре, някои имат и свой бизнес. Не може да се каже че той е по-добре от нас, да оставим настрана бързото развитие у нас.
Майтапа е че той никога не е имал сериозни намерения за емигриране, просто така се случи, през 1997-1998-ма бяхме млади току що изкласили програмисти които още работеха за малко пари в малки фирми и това в комбинация с кризата тогава, беше фактор да приеме изненадващо предложение от работодател в Канада. Тогава изглеждаше истински джакпот...
Всякак се обръща живота... Майка ми например последните 10 години изкарваше по-малко от мен, въпреки че се водеше високоплатен специалист. Само че програмисткия бранш дръпна доста преди другите smiling smiley. Мисля че това дразнеше честолюбието и... :} Сега е директор и изкарва двойно повече от мен, без да броим екстрите и е доволна cool smiley
Живи и здрави да сме, и да не се впрягаме много много. Живи няма да излезем от този живот. smiling smiley
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 22:14:29
Наблюдател Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Наеми Петре, наеми. Те и сега си вървят. И нищо не
> ми пречи и да работя като се върна в БГ. Работя в
> сферата на една от най-търсените престижни
> професии. Но мога да си позволя и да не работя. Но
> не мога да се съглася, че с 1000-1200 lv. заплата
> ще живееш зле в БГ ако имаш собствено жилище. Ако
> и съпругата/съпругът получават сносна заплата не
> мисля, че нещата са толкова зле
>
>

Ще ти кажа, че взимах 1400 лв. заплата тук и не ми стигаше, за колата давах по 300 лв/месец, за храна по 600 и за апартамента останалото. Жена ти ако искаш да бачка може, но все пак и майчинство има. Сега напуснах, ще си изкарам сертификат по английски и живот и здраве ще се занимавам с телекомуникации в Канада или Ирландя. Там поне знаеш за какво бачкаш.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 22:33:53
Пожелавам ти успех
smiling smiley
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 22:36:16
Адаш,
За Канада не знам. Но ако си със семейство Ирландия не е много удачен избор. Виж Централна Европа - Германия, Австрия, Швейцария. За Холандия ако кандидатстваш искай 30% правило, те знаят какво е, плащаш по-малко данъци.
Успех!
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 23:22:49
Quote

А той защо да не е навит 3 месеца да работи пробно на 500?

Quote

За пореден път ти казвам, че не си ме разбрал - аз не искам в България хората да работят за малко пари , а точно обратното.

Значи като ти дойде един майстор на 30 години трябва да ти работи 3 месеца за 500 лева за да ти докаже какво може и въпреки това казваш, че искаш да си за това да взима много пари.

Много ми е интересно и какви умения тестваш 3 месеца на един носач.
Или е по-добре да вземаш на по 3 месеца баламите даже и без договор и осигуровки.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 23:27:58
Quote

Щом има пари, значи е крал и на такъв да му вземеш парите не е грях. Балха го ухапала!

А тоя дето е взел едно куфарче от другаря X. Гледа съседа и вика, абе тоя баламурник не е тарикат кат мен, значи може да ми поработи за без пари.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 01:09:38
На такива като тебе горещо препоръчвам да си отворят една фирма в България и да ни покажат какви заплати трябва да се плащат и как трябва да се работи.

Толкова не си в час, че даже и три дни да ти се обяснява няма да разбереш защо една прохождаща фирма в България не може да плаща същите заплати, каквито една прохождаща фирма в държава със сто годишен капитализъм. :crazy:
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 01:10:50
avatar
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------

> То бива глупости, бива, ама чак пък толкова не
> бива!
>
> Като не вършел работа викаш да хващал пътя. Ми то
> тогава всичките сте за пътя. Ти със строители
> работил ли си. Знаеш ли им номерата, че си седнал
> тука да правиш сметките на предприемача и да даваш
> акъл кой е коректен и кой не? Като ги смяташ тия
> заплати от по 4500 лева задаваш ли си въпроса дали
> тоя същия строител, дето си тръгнал да го жалиш
> дали изобщо ще иска да сключи трудов договор с
> тебе на тази заплата и как ще подскочи, като чуе
> какви данъци и осигуровки трябва да му се удържат
> от тая заплата?


Много са ти сбъркани представите! Работникът се интересува от заплатата която ще получава и дали ще му стига за сносен живот.Така че,след одръжките, трябва да му остане достатъчно.Само че,за българските работодатели това не важи.Кьораво и сакато се е писало предприемач и мисли,че всеки когото наеме трябва да се съобразява само с техните интереси.


Що да сключва договор с тебе, като
> ща започне тоя месец 3-4 строежа, ще вземе
> авансите, ще свърши работата на половината и ще
> офейка. Отделно от това колкото материали и
> каквото му падне пред очите, като открадне и си
> прави тоя месец не 4500 лева ами къде 7-8000 лева.

Че как да сключи договор с теб,като и ти не искаш? За да не му плащаш осигуровки,да не му осигуряваш нормални и безопасни условия на труд,отпуски и други "глезотии"?
Като и твоите колеги гледат също да минат по тъча и той винаги може да отиде при тях?


>
> Причините за батака в бг икономика се корени в
> сбъркания чип на българите, който е следствие от
> 50 години комунизъм и старателно поддържан от
> "демокративната ни" /разбирай ченгеджийска/ преса
> през последните 17 години- как тъй комшията му,
> дето заедно са си пили ракията преди 20 години в
> комунизма сега ще е бизнесмен и онзи ще му работи.
> Аййййййде, ве! Щом има пари, значи е крал и на
> такъв да му вземеш парите не е грях. Балха го
> ухапала! Пък, като отиде в чужбина те там са
> потомствени богаташи, аристократи, е-хейййййй!
> Сериозна работа, къде ще ги стигаш?!

Сбъркан е твоя чип, но не го схващаш! И през ония години не се е плащало толкова малко за труда на наемните работници.Имаше една приказка:"те ни лъжат,че ни плащат,ние ги лъжем че работим".Нищо ново под слънцето........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход