Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
23-09-2007 - 12:53:59
Обаче се оказа, че вместо за двадесет години човекът се стимулира да изплати за две. Точно този случай ме подтикна към размисъла относно ипотеките и производителността на труда. И точно този случай ме накара да се изненадам колк опари може да изкара майстор ако се амбицира. И как може да работи.
Тук много хора не искате да си отворите очите, че проблемът у нас не е , че хората имат ниски доходи, а че успяват да вържат двата края и нямат голям стимул да изкарват повече. НЕ на думи ,а на дела.
ТИ , Петре като са ти били малко 1400лв. за 40 часова работна седмица почна ли втора работа? какъв ти е бил проблемът да работиш 60 часа на седмица? И да взимаш по 2100? Ако те грозеше изхвърляне на улицата, както го грози американеца нямаше ли по-усърдно да търсиш втора работа?
Re: Ще паднат ли цените на имотите
23-09-2007 - 13:09:32
Само дето изграждането на едни жилищен блок не е като да купиш чушки по 20 стотинки ида ги продадеш по 2лв. Защото намерението на предприемачите за предадени блокове през 2006 година са били няколко пъти над действиетлно предадените обекти.
Пак ви казвам вижте данните на НСИ за София 2006г.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
23-09-2007 - 22:02:57
Quote

ТИ , Петре като са ти били малко 1400лв. за 40 часова работна седмица почна ли втора работа? какъв ти е бил проблемът да работиш 60 часа на седмица? И да взимаш по 2100? Ако те грозеше изхвърляне на улицата, както го грози американеца нямаше ли по-усърдно да търсиш втора работа?

Човече, би ли се съгласил да легнеш под ножа на хирург, който не е почивал 10 месеца и не е спал 14 часа??
Аз лично не.
Аз съм на принципа, че евтиното излиза по скъпо. Това отдавна са го открили умните хора и за това са с по-развити икономики и са по-богати.
Ние тук искаме от пръ....ня боя да правим. Ама знаем каква е боята после. Малко намирисва, но ние май сме си свикнали да ни мирише.

Ако квалификацията ми е такава, че се взима за 40 часова работна седмица месечна заплата от 2500-3000, не разбирам защо трябва да работя на някой за 1500 и да си търся още една работа.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
23-09-2007 - 22:05:19
В работата ми давах и нощни дежурства два пъти в седмицата, като доста често се падаха петък, събота или неделя. Трудно щеше да ми е да работя още 20 часа.
А с моята професия, за която съм учил 11 години, мога да работя пак за над средната заплата в доста по-развити държави, защото има глад за такива специалисти. Но там със заплата над средната може да си позволиш поне нормален живот. Ако ми се наложи да работя като бутач на колички, сигурно ще се хвана на още една работа, например на бензиностанция.

Конкретно за твоя проблем с работниците, незнам какъв стимул искаш да има човек, който се изгърбва от мъкнене на тухли за 1,85 евро на час, като същия може да отиде в Англия и да ги мъкне за 15 евро на час. А там и строителството е по-автоматизирано, така че с по-малко усилие ще върши повече работа. Хем ще му е кеф, че днес е заработил колкото при теб за седмица, хем ще му е кеф, че е пренесъл 4 пъти повече тухли smiling smiley

Инъче си напълно прав, че 650 лв. за такава работа са напълно достатъчни в сравнение с останалите професии, например лекарите или учителите, просто ако предложиш повече, то в университетите няма да останат хора.

Предприемачеството, особено в по-големи мащаби, не е работа за всеки, в момента е по-лесно да се пробва човек, защото може да си позволи повече грешки. Аз лично за момента смятам, че такава дейност не ми е по силите. Така че ти свалям шапка за успехите ти! clap:

А за мнението ти, че чрез ипотеки може да накараш хората да работят повече може да си прав, но малко ме съмнява, защото незнам как ще ги накараш да се заробят с ипотеки при тези заплати ...
Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 08:32:18
Петър ти изибщо четеш ли какво ти пиша? Четеш ли, че тези 650 лева ги взима ДОКАТО ПОЧНЕ ДА МОЖЕ ДА РАБОТИ. Т.е. ТЕ СА СОЦИАЛНА ПОМОЩ ЗА ХОРА КОИТО ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ НАУЧАТ ДА РАБОТЯТ.
Колко пъти да ти обяснявам, че който дойде да работи както в Англия се работи от емигрантите, т.е. здраво ще взима по 10 лвм. на час поне. Без да се изпотява, а ако се изпотява може и по 20 лв. на час да "върже". Обаче парите на българина му трябват само , когато си говори, а не когато му се отдаде възможност да работи.
Виж Стефан Б колко пари дава на майсторите дето му лепят камвъните - тези хора могатн без проблем да изкарат по 400лв. на ден. И поради тази причина на тях не им се налага да работят повече от седмица месечно. В това няма нищо лошо - лошото е, че ако тръгнеш да си говориш с тях - положението у нас е трагично, бедни сме ит.н. Парите, които им дава Стефан нямча кой да им даде в Германия.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 10:48:24
Човеко ти се изкара социално министерство бе
при да се хвалтотиш

да ти дам телефоните на няколко БЪЛГАРСКИ бригади работещи в САЩ и Испания
1. вземат ДВА пъти по-малко пари от нормална местна бргада
2. Работят ТРИ пъти по-бързо и качествено от същите

направи им оферта и спри да се пънеш по форумите - ами отивай на обекта да ги контролираш !

само ако знаше как работят по обектите в т.н. бели страни .... лошо ще ти стане

и ще скачаш от радост, че тука намираш същите работници на ПЕТ пъти по-ниски заплати....
Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 10:57:11
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Ако квалификацията ми е такава, че се взима за 40
> часова работна седмица месечна заплата от
> 2500-3000, не разбирам защо трябва да работя на
> някой за 1500 и да си търся още една работа.
>


Ето, това е! Не мисля,че човек е на този свят да бъхти на няколко работи,че да си плаща задълженията.
clap: clap:
Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 14:22:48
Пак повтарям за не знам кой път - вина за положението имат изключително мениджърите на фирмите и държавните организации.
Който държи ресурса, той носи отговорността за възпроизводството му.
Работодателя може да уволни и да назначи, служителя може да кандидатства и да напусне. Но в крайна сметка причината някой да работи или да не работи за даден бизнесмен е изцяло в бизнесмена. Защото той трябва да предложи подходящи условия за работа или да се освободи от неефективния работник.

Самия факт, че ефективността на труда е толкова ниска трябва да показва, че нещата са сбъркани. А нещата се сбъркват там където се решават какви да бъдат. А се решават там където е капитала.
Ето какво се предлага във всяка обява за работа в USA:
we offer medical, dental, life & accident insurance and pre-tax reimbursement accounts...
Има и още, но дори и това да се направи от един БГ работодател ще е добре.

Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 18:00:57
"Защото той трябва да предложи подходящи условия за работа или да се освободи от неефективния работник."
Ами аз какво казвам - освобождавам се от неефективните работници дори това да ми струва намаляване на дейността. Това, че цените на имотит ерастат не означава, че аз ще давам по 50% обезщетение и ще плащам на алкохолици високи заплати, дори да реализирам печалба и при това положение.
Абсолютно отговорно се отнасям с това, че "Който държи ресурса, той носи отговорността за възпроизводството му. " Ресурса който управлявам поради някакво стечение на обстоятелствата държа да управлявам добре.
И тук идва основния проблем - според вас и много хора , които работят в строителството - щом има ресурс значи трябва да се плаща. А според мен не е точно така.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
24-09-2007 - 18:08:53
Quote

които работят в строителството - щом има ресурс значи трябва да се плаща

Това не е вярно. Тезата ми е, че щом се полага труд той трябва да се заплаща. А не да се спестява за да се плати на някой прост роднина или корумпиран чиновник.

Аз ще ти дам един пример не от строителния бизнес.
Представи си Чиновника X има роднина Y. Y получава 10 000 лева за уебсайт. Y не знае как се прави уебсайт, за това дава 2 500 на приятеля Z, който се занимава с правене на уебсайтове. Z плаща 1000 на двама служители 1 и 2, които правят уебсайта.

В такива верижки се намират отговорите защо няма пари за 1 и 2 а има за X и Y.
За това и утре Z ще спре да прави сайтове защото 1 и 2 ще са отишли в чужбина да работят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход