Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
19-09-2007 - 22:57:00
ako gledate nadniza ot 6 dolara na chas v US, gledajte minimalna rabotna zaplata- 180 leva za Bg, pri bylgarskite zeni, pri tova za 1 rabotesht (kakyvto case razglegdajte v US) i posle drynkajte prostotii.

Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 00:26:01
до: Кукувеца

да, за пореден път доказваш, че си пълен тъпак, при себестойност сега на евтиното строителство от 350 Е, цените ще станат 300 Е, браво на теб, направо си готов за министър на финансите

В България можем всички да сме на фотосинтеза, ама може да си сигурен, че няма да сме на кредит.
Докато ти продължаваш да си купуваш презервативите на кредит, а 90% от българите да си плащаме в брой можеш само да ни целунеш по задниците

Ама ти викай Михаля
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 00:28:13
ako gledate nadniza ot 6 dolara na chas v US, gledajte minimalna rabotna zaplata- 180 leva za Bg, pri bylgarskite zeni, pri tova za 1 rabotesht (kakyvto case razglegdajte v US) i posle drynkajte prostotii.

с малката разлика, че заплата от 6$ на час в Щатите е реална, а в България 180 лв заплата е виртуална, статистическа само
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 00:35:03
Да.. 180 лв си е виртуална, но учителите взимат 240 лв.... smiling smiley Има нещо нередно в нашата мила родина. А в САЩ хамалите взимат над $12/час ($2200 месечно) .
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 08:45:40
Ами има нередно - ти ми казваш, че трябва да плащам по 4500 на майстор. при положение, че учителите стачкуват за 1000лв на месецsmiling smiley
За неразбралите - аз не се оплаквам, че никой не иска да работи за определени пари - просто ви изнасям факти, че който няма работа може веднага да почне в строителството при 650лв. на месец. Работа има за всеки желаещ. Никой в България не умира от глад. Това исках да ви покажа.
Аз направих опит да разширя дейността и да почна и чисто сторителна - затова ми трябваха работници. Като няма работници няма да се разширявам, не е нещо страшно за мен. Просто една неосъществена идея - една от многото такива.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 08:56:25
Ако искаш вярвай, но и за това да внеса германци съм се замислял - ако послушам Петър и плащам 4500лв. на майстор ще предпочета някой европеец. Немците не се славят като авантюристи, но все щесе намерят хора да работят реално ЗА ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТ ИМ ПЛАЩАТ В РОДИНАТА.
Защото не сте в час и със заплащането в ЕС като ви слушам. За САЩ Наблюдател се опита да ви обясни,че милиони хора работят "мизерни" пари.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 09:25:04
Куко кликни следващия път на EN и после ВР да си обърнеш автоматично клавиатурата на кирилица.

Иначе постинга ти ми изглежда доста смислен ...... и много е вероятно това, което си писал да стана. Ако тези 20% от жилищата са на спекуланти и те пожелаят да се оттърват от тях и то ще стане при първо затишие на пазара. Рязкото предлагане на жилища ще доведе до по-голям инвентар на имоти от тук клиентите ще почнат повече да оглеждат от колкото да купуват и тези от продавачите, които им трябват пари спешно ще намалят цените си с около 10% пода пазара, което в последствие може да се окаже лавинообразно като се последва и от другите продавачи.

Чувал съм за случаи преди години когато пазара а рухнал в Калифорния, за къща в Ориндж Каунти - на собственика през Август му предлагали $750,000 за нея, но той искал $800Х., които не получил. Два месеца по късно не могъл да намери и клиент за $500Х.

Един мой приятел ми казва как загубил около $2млн. през 90г. долу горе по същия начин.
Купувал е къщи на кредит, когато пазара все още вървял нагоре. В един момент ми казва хората спряха да купуват. Аз имах няколко къщи в Бевърли Хилс, които не можах да продам. И така ги загубих всичките. Трябваше да подам документи за банкрут.
(Същия този мой приятел си сменил бизнеса и в момента има над 12 работника, продава поустърс. Доста Калифонийски величия си поръчват поустърс/рамки с картини при него. Виждал съм и благодарствено писмо от Арнолд Шварценегер закачено на рамка в магазина/фабриката му за рамки/поустърс.)

Даже Доналд Тръмп ги оплеска през 90г. и беше затънал с над $900млн., но банките му разсрочиха дълговете и се измъкна.

Пазара на имоти в България ще бъде подложен на корекция. При тия цени е по добре направо нови градчета да се строят а не да се презастрояват хубави райони и да се оплескват хубави райони.






.[www.beinsadouno.org]
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 09:35:41
Човече, защо още не си внесъл германци. Ако беше го направил и идеята ти за разширяване щеше да се сбъдне.
Или не си намерил безработен германец да ти работи за 650 лв??
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 11:11:34
4овек, това за 650 лв. си е поучително. За кой град става въпрос?
Явно идеята ми да се махна от тук става все по-прекрасна.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 11:47:11
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако искаш вярвай, но и за това да внеса германци
> съм се замислял - ако послушам Петър и плащам
> 4500лв. на майстор ще предпочета някой европеец.
> Немците не се славят като авантюристи, но все щесе
> намерят хора да работят реално ЗА ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТ
> ИМ ПЛАЩАТ В РОДИНАТА.
> Защото не сте в час и със заплащането в ЕС като
> ви слушам. За САЩ Наблюдател се опита да ви
> обясни,че милиони хора работят "мизерни" пари.


Мисля си,че логиката ти е малко наопъки. Не искаш да плащаш "много" на българин,а си съгласен да платиш на германец,защото разчиташ на професионализма и отговорността му.Забравяш обаче,една велика народна мъдрост."Кучето скача според тоягата".Ако организацията на работата и изискванията към него останат същите-т.е. позволяват да върши работа през пръсти,още на първия месец ще се "впише в колектива".......... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход