Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 10:03:51
За другата страна

Имам фирма.
Quote

Толкова не си в час, че даже и три дни да ти се обяснява няма да разбереш защо една прохождаща фирма в България не може да плаща същите заплати, каквито една прохождаща фирма в държава със сто годишен капитализъм.

Не вярвам фирмата на човек да се нарича прохождаща. Коментарите които правя са насочени повече към по-старите фирми, основани с неясни капитали от определена група хора.
А смяташ, че не съм в час защото нарушавам основни правила при работа с БГ контрагенти. Само, че пропускаш факта, че аз не работя с БГ контрагенти и мога да си позволя да се държа по този начин.

Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 10:08:29
И в Канада парите ще ти стигатsmiling smiley
Като разбереш основното свойство на парите - те никога не са достатъчно, може и да се успокоиш и да стъпиш на земята.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 10:19:51
Ами прохождаща е - от години все похожда.
Виж ХУба-Буба обясних ти - ако някойможе да зида - плащам по 7 долара на час чисто, ако не можеш да зидаш за да има какво да ядеш докато се научиш плащам 650лв. намесец. И то само защото не обичам да гледам гладни хора около мен, а не защото ги заслужава.
А който не може да работи 8 часа, не можа за три месеца да се научи да зида да ходи да получава социални помощи.
Ти си поредния необразован с тапия дето не разбира, че проблемът за икономиката всъщност е, че е прекалено висока часовата ставка на простия зидар, а не че го експлоатират да бачка за без пари. Ами нали за да няма напрежение на учителите трябва да им е 3000лв. заплата щом на зидарят е толкова.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 10:31:24
Трябва да те разочаровам ама на мен пари в куфарче не са ми давали.
Един ден реших, че след като имам строително образование, проектирал съм, строил съм дребни обекти мога да се пробвам да реализирам и собствен проект. Печалбата не е като да са ти изсипали куфарче с пари, защото като нямаш пари, прохождаш в даден бранш финансирането си е трудничко.
Та няма зад гърба си нито политици, нито ченгета - имам само знания и умения.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 11:32:19
И след като си такъв, много ми е интересно защо защитаваш хора, които не си плащат след като им свършиш работата?
Пример - изработваш проект на някой, но той преценява, че може да не ти плати това което си му изработил а това, което той е преценил.
Защото докато работех за разни "бизнесмени" все така се получаваше. Свършваш му работата както е казал а после - ама може ли и това и това и това... А като стане въпрос за пари - ами то нали съм си платил.
Или пък спират парното и стоиш на студено.
Или пък кажат 1500 пък после кажат 1000 бруто докато се докажеш. А аз съм направил 10 пъти повече проекти отколкото в тяхното портфолио.

Такива ми ти случки с БГ работодатели.....
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 12:29:34
Човеко спри да се фукаш колко плащаш на общи работници в строителството, щото скоро ще плачеш че трябва да продаваш ПОД СЕБЕСТОЙНОСТ .... само ако знаеш с колко такива съм се срещал ....
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 12:49:28
Наблюдател, мерси, ще предам smiling smiley

Е, и за моя случай нещата не са толкова черни - в БГ жилището си стои (поне това smiling smiley), работа там има и добре платена, аз по-скоро визирах моралните, а не материалните последици от емиграцията. Както и преди време сме коментирали - различните хора искат от живота различни неща. И понякога не знаят какво искат или пък го разбират твърде късно smiling smiley

Е, ако ти имаш възможност да се върнеш осигурен, си с "едни гърди напред" - поне. Но заслугата за това си е изцяло твоя - "right time, right place" и добра комбинация от парите, изкарани зад граница и възможностите на развиваща се икономика като БГ. Много други не са били толкова прозорливи smiling smiley

Иначе примерът ти е право "в десятката". Не е ирония, ама си е направо гавра на Съдбата. Какво да правиш, това е положението....

Още веднъж успех!
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 12:58:59
Boby,

Привет на тази територия smiling smiley

Ама ако знаеш как точно си описал положението и в моя случай smiling smiley Какви надежди, каква радост беше.... Ама от онази позиция тогава наистина беше логична такава реакция. Аз си давам сметка, че по едната чиста случайност не съм била в аналогична ситуация, при това с по-лоши перспектви в Канада. Заради образованието ми.

С последното ти изречение съм напълно съгласна smiling smiley Обаче един живот имаме, все пак (освен ако не вярваш в прераждането smiling smiley) и да го изживеем далеч от хората, които обичаме, не е най-хубавият вариант.

Съдба!

Сори за оф-топика. Може би ще е от полза за тези, които сега правят избор. А може би - не. Кой знае....
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 13:22:14
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> другата страна Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > То бива глупости, бива, ама чак пък толкова
> не
> > бива!
> >
> > Като не вършел работа викаш да хващал пътя.
> Ми то
> > тогава всичките сте за пътя. Ти със
> строители
> > работил ли си. Знаеш ли им номерата, че си
> седнал
> > тука да правиш сметките на предприемача и да
> даваш
> > акъл кой е коректен и кой не? Като ги смяташ
> тия
> > заплати от по 4500 лева задаваш ли си въпроса
> дали
> > тоя същия строител, дето си тръгнал да го
> жалиш
> > дали изобщо ще иска да сключи трудов договор
> с
> > тебе на тази заплата и как ще подскочи, като
> чуе
> > какви данъци и осигуровки трябва да му се
> удържат
> > от тая заплата?
>
> Много са ти сбъркани представите! Работникът се
> интересува от заплатата която ще получава и дали
> ще му стига за сносен живот.Така че,след
> одръжките, трябва да му остане достатъчно.Само
> че,за българските работодатели това не
> важи.Кьораво и сакато се е писало предприемач и
> мисли,че всеки когото наеме трябва да се
> съобразява само с техните интереси.

:} :} :}

Явно тая приказка "Не е важно аз да съм добре, ами Вуте да е зле" е за германци, не за българи. Българинът му е последната мисъл колко му остават. Първо смята парите на собственика, на държавата, на комшията, на филанкишията и до своите обикновено не стига. Ако стигаше нямаше да е на този хал.


>
>
> Що да сключва договор с тебе, като
> > ща започне тоя месец 3-4 строежа, ще вземе
> > авансите, ще свърши работата на половината и
> ще
> > офейка. Отделно от това колкото материали и
> > каквото му падне пред очите, като открадне и
> си
> > прави тоя месец не 4500 лева ами къде 7-8000
> лева.
>
> Че как да сключи договор с теб,като и ти не искаш?
> За да не му плащаш осигуровки,да не му осигуряваш
> нормални и безопасни условия на труд,отпуски и
> други "глезотии"?
> Като и твоите колеги гледат също да минат по тъча
> и той винаги може да отиде при тях?
>

А, напротив. При мен хора без трудов договор няма. Говори за себе си! Обаче онези не искат да сключват договори, щото нали като сключи договор отговаря за това, което е направил и може вместо да му платя аз заплата за простотиите, които е натворил, може да се окаже, че той има да ми плаща. smiling smiley
И смешките, че стрителите ги било интересували осигуровките, пък и :} безопасните условия на труд, просто си ги разправяй на седянка пред блока. Явно си виждала строителни работници само през прозореца. Безопасност на труда! Не можеш да ги накараш едни каски да си сложат, безопасност на труда! По-безотговорно, включително пред себе си същество от наша милост- българите, просто на света не същестува.



> >
> > Причините за батака в бг икономика се корени
> в
> > сбъркания чип на българите, който е следствие
> от
> > 50 години комунизъм и старателно поддържан
> от
> > "демокративната ни" /разбирай ченгеджийска/
> преса
> > през последните 17 години- как тъй комшията
> му,
> > дето заедно са си пили ракията преди 20
> години в
> > комунизма сега ще е бизнесмен и онзи ще му
> работи.
> > Аййййййде, ве! Щом има пари, значи е крал и
> на
> > такъв да му вземеш парите не е грях. Балха
> го
> > ухапала! Пък, като отиде в чужбина те там са
> > потомствени богаташи, аристократи,
> е-хейййййй!
> > Сериозна работа, къде ще ги стигаш?!
>
> Сбъркан е твоя чип, но не го схващаш! И през ония
> години не се е плащало толкова малко за труда на
> наемните работници.Имаше една приказка:"те ни
> лъжат,че ни плащат,ние ги лъжем че работим".Нищо
> ново под слънцето........
>

Моя чип беше сбъркан, щото нали и мен българи са ме раждали и възпитавали. Само че си го ремонтирах, пък ти даже не можеш да разбереш колко си далеч от истината.
Даже не си чела на какво отговаряш:crazy:. Аз ти пиша защо българите не търпят никой българин да има авторитет пред тях, а ти си седнала да ми разправяш, че през "ония години" /кои години, само ти си знаеш, ама карай!/ също не се било плащало. :}
Re: Ще паднат ли цените на имотите
21-09-2007 - 13:26:56
Останах с впечатление, че говориш за всички работодатели в България.


А това просто не знам от къде ти дойде на ум:
"А смяташ, че не съм в час защото нарушавам основни правила при работа с БГ контрагенти. Само, че пропускаш факта, че аз не работя с БГ контрагенти и мога да си позволя да се държа по този начин. "

Като казвам, че не си в час имам предвид, че не си имал собствено предприятие и не можеш да разбереш защо в една прохождаща пазарна икономика, която тепърва се измъква от ужасна криза не може да се изкарат същите пари от ЛЕГАЛЕН бизнес, както в една икономика със сто годишни традиции в капиталистическите отношения. Респективно, след като печалбите са малки, и след като се налага огромната част от тях да се реинвестират обратно в капитала на фирмата, няма как работодателя да плаща такива заплати, каквито при същата печалба в една работеща от 100 години пазарна икономика.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход