Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 15:31:03
Re: Ще паднат ли цените на имотите
Изпратено от: Huba-Buba (IP съхранено)
Дата: September 20, 2007 03:26PM


Наеми ако има кой да наеме.
При този демографски срив и промяна на етническия състав на населението не е много сигурно дали след 2-3 години ще има достатъчно наематели за предлаганите имоти.

Засега има. След 2-3 години - божа работа. Никъде няма сигурност вече
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 17:05:17
Ти луд ли си - с 1200лв на месезц ти се налага да си правиш сметка на разходитеsmiling smiley Не ти ли дават поне 3000-4000лв няма смисъл да бачкашsmiling smiley
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 17:58:41
Наблюдател,

Привет от мен smiling smiley Отдавна не си писал и ми е драго да те видя тук отново. То не че аз пиша вече тук, ама.....

Иначе добре си го написал на нашия приятел Куку, ама нали знаеш - Параграф 22 smiling smiley "Ако си луд, не можеш да осъзнаеш, че си луд, а ако осъзнаеш, че си луд, значи не си луд" smiling smiley

Е, успех ти желая в начинанията.

П.П. Да ти кажа, има и други като теб, които се замислят СТРУВАЛО ли си е - много близък на мен човек. Ако това ти е някаква утеха smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-20 18:01 от Joan.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 18:33:42
[kafene.net]

Quote

Известно е, че през първите 6 месеца на тази година само във Великобритания са дошли около 60 хил. български граждани. Рязкото спадане на безработицата в България до 7% е доказателство, че много хора в трудоспособна възраст са напуснали страната от момента, когато тя стана член на ЕС през януари 2007. Само преди две години безработицата беше над 13%.

Ето ти отговора за 650-те лева човече.
Таз година 7%, догодина 0% безработни.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 18:35:38
Аз да ти кажа честно не знам какво точно ги спира да реализират инфраструктурни обекти у нас. Първото ми обяснение е, че карат по аналогия с Чехия, Полша и Унгария и си мислят чрез местни фирми да станат нещата.
Другот ообяснение, че много вряват на статистиката - че среднат азаплата е 200 евро на месец и си въобразяват, че българските фирми плащат по толкова.
Третот ообяснение е малко в сферата на конспирациите - как да признаеш, че в България строителен работник не взима 200евро, с какво ще мотивираш своите освен със заблудатат, че са в десетки пъти по-платени и ако не слуша ще вземеш българи на работа, които ще бачкат за по 500 евро на месец в Европаsmiling smiley
Искрено се надявам някой от тук четящите, живеещи в чужбина да разкаже за това какви очаквания имат българите, които искат да работят на Запад. Поне да им отвори очите, че няма опасност да им вземем работата за жълти стотинкиsmiling smiley
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 18:57:05
А той защо да не е навит 3 месеца да работи пробно на 500? За да докаже, че може да работи и за повече? Само защото на мен ми трябват хора няма да се подам на изнудване.
Вие сте интересни хора - значи едни могат да учат 5 години, 10 години да трупат опит и пак да учат, да работят съвестно за да може един ден да взимат прилични заплати, а други да трябва веднага да получат всичко наготово. Е къде го има това.
А бе изобщо има ли някъде по света такава система в света при която работника да отида да каже - аз нищо не знам и не мога, но искам заплата, коята да ми позволи да си купя собствено жилище , автомобил, почивка на море , обаче имай предвид, че си търся работа на друго място и като си намеря те напускам...
Защото Петър, ти и Хуба-Буба иската точно това - да се дават високи заплати без никакъв ангажимент и без никакви условия.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 19:01:11
Ами дано ги научат да бачкат и като се върнат да мога да им давам не по 650, а по 1650лв.
Защото аз наистина не мога да ги науча да бачкат, защото са си у дома и винаги има кой да им помогне ако останат временно без работа.
За пореден път ти казвам, че не си ме разбрал - аз не искам в България хората да работят за малко пари , а точно обратното. Само дето ти явно не си наясно, че парите не се дават, а се изкарват. Защо не прочетеш какво ти написах за зидариите - как в момента зидар би следвало да взима по 2000лв. на месец с единстевното условия да работи по 8 часа на ден и да не пие ракия?
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 19:11:06
Стига с тия работодатели! Не е в тях проблема. Като малките деца си.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 19:26:04
Не знам за южна Европа, но в Холандия като им начислят данъци, осигуровки и трябва да си платят храната и квартирата, пък и пътя, не им остава много. То и затова ниско квалифицираните българи тук са по-малко, предимно има поляци за тази работа - идват с каравани и не плащат за квартира. Кой както.
А медицинската им система - по добре си вземи самолета за БГ, не че нямат добра техника, има и то каква, но докато се доредиш до нея ... И докторите работят на нормиран работен ден :]
Re: Ще паднат ли цените на имотите
20-09-2007 - 19:26:22
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Ти просто пропускаш момента, че при
> сегашните пари за труд ако работят както трябва да
> се работи и както се работи на ЗАПАД ще взимат
> доходи съизмерими със западните.
>
> Това твърдение е пълна лъжа.
> Аз съм за следното - ако не може да работи да
> хваща пътя. Ако може да му се плаща както трябва.
> Но аз ще ти кажа една типична ситуация на малоумен
> работодател, която ясно онагледява защо заплата е
> ниска за труд, който е същия като на запад.
> Лекар, който прави операции като в германска
> болница. Но болницата е частна и българска.
> Практиката е следната:
> Работодателя праща един служител да свърши работа,
> след което праща друг, който да следи дали първия
> си върши работа, след което праща ТРЕТИ, който да
> докладва дали втория следи и не се договаря с
> първия и накрая праща ЧЕТВЪРТИ, който да следи
> дали третия докладва вярно.
> Как сега парите за 1 работа да се изплатят на
> 4-та?
> Да повтарям ли за шефките св.....ки, или пък
> неграмотните братовчедки и балдъзи?
>
> Пак повтарям, причината за БАТАКА в бг икономиката
> е изцяло лежи изцяло върху така наречените
> бизнесмени.
> За това по-добре се спрете със смешния си плач, че
> нямало хора които да работят.
> Като няма си внесете германци.
>
> Ама кой ли германец ще ви търпи ганьовщината.
>
>

То бива глупости, бива, ама чак пък толкова не бива!

Като не вършел работа викаш да хващал пътя. Ми то тогава всичките сте за пътя. Ти със строители работил ли си. Знаеш ли им номерата, че си седнал тука да правиш сметките на предприемача и да даваш акъл кой е коректен и кой не? Като ги смяташ тия заплати от по 4500 лева задаваш ли си въпроса дали тоя същия строител, дето си тръгнал да го жалиш дали изобщо ще иска да сключи трудов договор с тебе на тази заплата и как ще подскочи, като чуе какви данъци и осигуровки трябва да му се удържат от тая заплата? Що да сключва договор с тебе, като ща започне тоя месец 3-4 строежа, ще вземе авансите, ще свърши работата на половината и ще офейка. Отделно от това колкото материали и каквото му падне пред очите, като открадне и си прави тоя месец не 4500 лева ами къде 7-8000 лева.

А що се отнася до извънредно умното ти предложение да повикаме германци да строят в България, само мога да се удивя. Те германците в Германия не искат да стават строителни работници, че в България ще дойдат! :crazy:

"Пак повтарям, причината за БАТАКА в бг икономиката
> е изцяло лежи изцяло върху така наречените
> бизнесмени."

Причините за батака в бг икономика се корени в сбъркания чип на българите, който е следствие от 50 години комунизъм и старателно поддържан от "демокративната ни" /разбирай ченгеджийска/ преса през последните 17 години- как тъй комшията му, дето заедно са си пили ракията преди 20 години в комунизма сега ще е бизнесмен и онзи ще му работи. Аййййййде, ве! Щом има пари, значи е крал и на такъв да му вземеш парите не е грях. Балха го ухапала! Пък, като отиде в чужбина те там са потомствени богаташи, аристократи, е-хейййййй! Сериозна работа, къде ще ги стигаш?! :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход