Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Тинки
26-06-2007 - 20:32:57
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Ако направя нещо, което е в твоя полза, дори
> и без да си ми го възлагал, мога да ти искам
> обезщетение в размер на обичайното за тази дейност
> възнаграждение и още как.
>
> Ти чуваш ли се какви ги говориш?
>
> Ти представяш ли си ако довечера докато спиш
> дойдат едни майстори и ти ремонтират колата,
> боядисат я, сменят и гумите и т.н. и на сутринта
> ти кажат - това беше в твоя полза - плащай!



Тинки, моля ти се престани да пишеш, защото покрай теб започвам да си развалям мнението и за имоти.нет. Нивото ти е покъртително ниско. ПРОСТО УЖАС!!!

За последен път ти правя безплатна консултация:



Закон за задълженията и договорите:

"Чл. 61. Ако работата е била предприета уместно и е била добре управлявана в чужд интерес, заинтересуваният е длъжен да изпълни задълженията, сключени от негово име, да обезщети управителя на работата за личните задължения, които той е поел, и да му върне необходимите и полезни разноски заедно с лихвите от деня на изразходването им.
Ако работата е била предприета и в собствен интерес, заинтересуваният отговаря само до размера на обогатяването му.
Ако някой е предприел чужда работа въпреки волята на заинтересувания, последният отговаря по правилата за неоснователното обогатяване.


Чл. 62. Ако заинтересуваният е одобрил управлението на работата, важат правилата за пълномощието."
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 20:43:07
Не се налага. Направо им казвам как да стане по реална цена. Най-голямата глупост и за двете страни е да се прави сделка на данъчна оценка. ВЕЛИКА ГЛУПОСТ!

За тексите за прехвърляне стига си дрънкал глупотевини! Хората 100 пъти ти казаха- когато престанеш да теоритизираш и един път реализираш една сделка ще разбереш как точно стоят нещата.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 20:44:51
Разрови се, Тинки! Все пак не аз съм модератор тук и изобщо не съм ти длъжна да ти търся информация.

А за комисионните, както и за всякакви други такси, мисля вече се разбрахме кой плаща- този с парите. А той не е продавачът.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 20:47:18
Ами спомняй си! На никого не пречиш. Защо смяташ, че ме засягат твоите спомени?
Re: Тинки
27-06-2007 - 01:08:29
avatar
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------

> "> Ако работата е била предприета и в собствен
> интерес, заинтересуваният отговаря само до размера
> на обогатяването му.
> Ако някой е предприел чужда работа въпреки волята
> на заинтересувания, последният отговаря по
> правилата за неоснователното обогатяване.
>



Другата страна,

ти прочете ли какво пише в 61 от ЗЗД, който цитираш?

Чл. 61. Ако работата е била предприета уместно и
> е била добре управлявана в чужд интерес,
> заинтересуваният е длъжен да изпълни задълженията,
> сключени от негово име, да обезщети управителя на
> работата за личните задължения, които той е поел,
> и да му върне необходимите и полезни разноски
> заедно с лихвите от деня на изразходването им.

1. Тук пише " му върне необходимите и полезни разноски
> заедно с лихвите от деня на изразходването им."
, а ти твърдиш ">:Ако направя нещо, което е в твоя полза,
> дори и без да си ми го възлагал, мога да ти искам
> > обезщетение в размер на обичайното за тази
> дейност възнаграждение
и още как.
> полезни и необходими разноски и обичайно за тази дейност възнаграждениеса съвършено различни неща. Например, прочел си обява продава и си я пуснал на друго място, довеждаш купувач, според този закон дължа сумата за реклама (2-5 лв да кажем), а не комисионна 2%, поне 1000 евро.

ал 2 Ако работата е била предприета и в собствен
> интерес, заинтересуваният отговаря само до размера
> на обогатяването му.
Ами ти си извършил определоното действие с цел комисионна, т.е собствен интерес, а аз не искам нищо от тебе, няма обогатяване, т.е ти дължа нищо.

3. а според алинея 3" Ако някой е предприел чужда работа въпреки волята
> на заинтересувания, последният отговаря по
> правилата за неоснователното обогатяване.' Ако съм ти казала, че не желая никакви услуги от тебе, даже може да се наложи ти да плащаш.

Но така или иначе горното би било вярно, ако се дейсността на брокерите се тълкува като "поемане на чужда работа."

Посредничеството при сделка с недвижим имот е "услуга", а не "приемане на чужда работа". По този въпрос няма спор нито в този форум, всички брокери също го твърдят, нито в законодотателството.

Затова ти предлагам да прочетеш следният член от закона за защита на потребителите:

Чл. 62. (2) Когато потребителят получи стока или услуга, за които не е отправил изрично и предварително искане, той не е длъжен да възстанови стоката и не дължи заплащане на стоката или услугата на този, който я е изпратил или предоставилл


Блондинка по душа
Анонимен потребител
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
27-06-2007 - 08:29:31
Joan, надълго обяснявах как от психологическа гледна точка цената на жилище дали ще е 50К дали 51К няма голямо значение. С смисъл ако ти кажат 51К вместо 50К човек се съгласява. Когато обаче ти кажат жилище за 50К ама я дай 1К дето съм те закарал до него - ситуацията от психологическа гледна точка е съвсем друга. И в двата случая все 51К ще платиш ама заради втория случай от една седмица се разправяме във форума
Анонимен потребител
Re: Тинки
27-06-2007 - 08:38:16
evgenia ти е отговорила така че аз няма какво повече да добавя по този въпрос.

Относно:
Quote

Тинки, моля ти се престани да пишеш, защото покрай теб започвам да си развалям мнението и за имоти.нет. Нивото ти е покъртително ниско. ПРОСТО УЖАС!!!

За пореден път казвам, че нямам нищо общо с екипа на имоти.нет, така че недей прехвърля чувствата си към мен върху имоти.нет.

Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 10:38:14
Винаги трябжа да има такса огледи за досаднци.
Това трябва да стане обща пректика
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 10:50:04
сега остава само да дефинираш понятието "досадник"
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 11:03:13
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> сега остава само да дефинираш понятието "досадник"


Ще ти дам пресен пример.Съботата,която мина.Обажда се жена по оферта за къща в провинцията.Иска да я види.Опитвам се да й дам подробности-не иска да слуша,на място щяла да разгледа всичко.Питам какви изисквания има към това,което ще купува-тя се била обадила от любопитство,искала да види за тия пари какво предлагат хората....... :g:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.