Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 08:38:26
Ако имаш договор с продавача да не му вземаш комисиона тогава пусни обявата не "Продавам имот" ами "Посреднича при покупка на имот" или изобщо не я рекламирай, а само я предлагай на клиенти, които са ти се обадили и са ти казали" търси ми това и това.

Не може да изкараш обява "Продавам имот" и да искаш пари за гледане.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 08:40:40
Брокерът като не иска да ме води да не пуска обяви "Продавам ...", а да пуска обяви "Посреднича за покупка на имот ...... Цена на услугата ....".
Анонимен потребител
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
26-06-2007 - 08:45:26
Quote

Разликата от влизането в магазина където не ангажираш никого да ти отдели 2-3 часа и ходенето на оглед е мноооооооооого голямо обясних го неколкократно.

Ама ангажираш цял магазин да плаща наем нали, за да можеш ти да влезеш в него и да разглеждаш?

И аз обяснявах неколкократно че при магазините имаш нужда от витрина, склад, превоз на стоката до магазина, докато при АНИ нямаш нужда от тези неща, но за сметка на това трябва да се "разкарваш" до имота.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 08:47:10
Айде без квалифицации
Анонимен потребител
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
26-06-2007 - 08:48:21
Не е въпроса в 2-та лева. Въпроса е в това че изобщо искаш било то и 99 ст. за нещо което е твое задължение.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 08:57:38
Според мен покупката на имот трябва да стане по реалната платена цена и по банков път. Разходите по прехвърлянето трябва да се разделят по-равно между двете страни. Това дотук е законът (без банковия превод).

Ти като представител на продавача веднага ще почнеш - ама как на реална цена, знаете ли колко трябва да се изръсите при нотариуса и т.н. и веднага ще искаш ако ще се делят разходите те да са делят ама до данъчната оценка. Ако продавача иска парите в брой ще почне един спор кой да наеме инкасо автомобил. Не ми се приказва за простотиите от сорта единия тегли парите и в банката ги дава на другия наръка, пък той звъни на нотариуса и т.н. При плащане по банков път ще почнат едни спорове в коя банка да е превода.

Това хич не са дребни работи и не виждам как ти ще ми защитаваш интересите. Общо взето разходите по горните неща са съизмерими с комисионата ти.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 09:00:12
Quote

Разберете го така - този имот се продава при тези и тези условия ако не ви харесват те ще си купите друг имот

Ами напиши го това в обявата за да е ясно и никой на никого да не се сърди.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 09:36:43
avatar
Благодаря! smiling smiley
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
26-06-2007 - 09:39:38
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако имаш договор с продавача да не му вземаш
> комисиона тогава пусни обявата не "Продавам имот"
> ами "Посреднича при покупка на имот" или изобщо не
> я рекламирай, а само я предлагай на клиенти, които
> са ти се обадили и са ти казали" търси ми това и
> това.
>
> Не може да изкараш обява "Продавам имот" и да
> искаш пари за гледане.

Аз се договарям с продавача да му продавам имота, а при какви условия това решаваме аз и той!



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
smiling smiley)
26-06-2007 - 09:43:16
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Брокерът като не иска да ме води да не пуска обяви
> "Продавам ...", а да пуска обяви "Посреднича за
> покупка на имот ...... Цена на услугата ....".

Е Тинки дай сега да променим целия пазар наложил тези правила през последните 17 години... И да пускаме обяви не "Продава се имот" а "Посредничи се при продажба на имот" доста смешно звучи. То се подразбира, че продажбата на имота е с посредник когато е агенция, а не частно лице. Но представи си как трябва да се промени целия портал тук и неговата търсачка специално заради теб на секция - "Посреднича при продажба" и "Продавам" :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.