Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Дайте да изчакаме заветната дата и ще станат ясни нещата!
10-01-2007 - 11:57:51
Quote

Естествено цените повсеместно скочиха, но не може в един и същи район да са с разлики от 150 Евро на кв.м

за мен пък точно обратното е пълен абсурд - в един и същи район, при разлика в изпълнението / разположението цените да са еднакви
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 15:36:09
Нямаме шанс - или си вдигаме доходите или умираме. Аз съм оптимисти и мисля, че доходите ще се увеличават.
ISO
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 16:07:01
ok, с какви темпове? 50% годишно? А ако не ги увеличаваме защо да умираме?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 16:23:45
4овек,
ти на твоите кога ще им вдигнеш доходите - от 01.01. или когато и на теб ти се вдигнат. Последният по веригата, т.е. най-бедният, да кара на мускули докато му дойде редът. В този аспект май по-добре психозата ЕС да беше вдигнала всички цени и доходи едновременно с приемането ни. За процента в случая нямам претенции.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 16:56:52
Всеки сам трябва да мисли как да си вдига дохода.
Моите си го вдигнаха дохода още преди няколко месеца - е и аз не се пазарих много. Засега съм спокоен, че няма да тръгнат да бягат в чужбина преди да си свършат работат с менsmiling smiley
Вярно, че на мен ми е лесно - в сторителството пазарната икономика си е от край време и нещата са прости и ясни. Не се гледа много в канчето на шефа, но и не се работи за чест и слава или както е по-модерно - за престижsmiling smiley
Ако вземат повече хора се понаучат от строителните майстори как се договарят доходите, вместо да ги псуват, че работят некачествено за много пари, няма да сме дълго най-бедната държава в ЕСsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 17:51:19
Това за строителството и пазарната икономика нещо ми понамирисва.
Дори и да си прав, си прав само за София. Пък и твойта е лесна - сам си си инвеститор и колкото се натрупа като цена го сурваш на клиента, нал'тъй?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-01-2007 - 19:12:54
Продаваш на цена на която има клиенти, а не на цена при която ще изкараш определена печалба. А ако прецениш, че при цената на която можеш да продадеш не можеш да реализираш печалба, тогава просто не реализираш проекта.Т.е. всичко си е от твоя джобsmiling smiley Ако плащам по-малко на работниците бих имал по-голяма печалба или повече клиенти, по-голям оборот.
А за пазарната икономика и отношенията в строителството имах предвид вемонт на баня, строеж на къща, а не държавни поръчкиsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
11-01-2007 - 03:46:23
Много е прав 4овек за строителните майстори.
Още в соц. времето като бях на стаж на обект един майстор ме учеше:
"За да не се потиш в работата трябва да се потиш в пазарлъка"
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-01-2007 - 16:44:36
О да, таз` работа с пазарлъка е до болка позната... В противен случай, не им ли угодиш, гледаш втора серия на "Баш майстора"!
Само не мога да се съглася, че не се гледа много в канчето на шефа. Напротив, вечната лакомия - "Тая кооперация като я продаде `найш колко ще вземе! значи ще се пазарим за повече".
Обаче, темата се поизмести ...
Бих Ви помолила за мнение - предлагат ни да закупим 2 големи нерегулирани парцели /без ток и вода, само черен път наблизо/. Сега му проучвам стойността.
Та ето и въпросът - как мислите в рамките на 2007 на къде ще върви цената на такъв тип парцели - планински и не в близост до съблазнителни дестинации?!? Четох предвиждане, че тенденцията всъщност е да падне... Някак си :crazy: не мога да споделя това мнение... независимо, че добре си беше обосновано...
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-01-2007 - 16:52:13
кой би имал интерес от неатрактивна дестинация? интересно ми е как може да искаш да купиш земя при положение, че смяташ, че не е атрактивна и нямаш идея, че ще стане атрактивна. Определено надолуsmiling smiley
Ако според теб в момента е неатрактивна дестинация, но има потенциал да стане атрактивна, тогава може да е много нагореsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход