Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 15:50:55
За доходите на населението мисля че няма да се увеличат значително или толкова, колкото те - самите социални групи изискват.. Или поне увеличението на доходите, ще бъде след повишението на цените. Световната банка говори за опасност от прегряване на икономиките на България, Румъния, Литва. Затова, доходите на пенсионерите ще бъдат на същото покупателно ниво, което ще служи за задържане на опасността от прегряване. Доходите реално ще се увеличат с процента на икономическия растеж. Нашите майки и бащи в най-голяма степен плащат за икон. реформи. Това го правят 17 години, и ще продължат да го правят. Макар, че моите родители има двуцифрено число апартаменти и имоти, и не защото са се стремили към това, а благодарение на строителните фирми -т.е. обезщетенията, се чувстват превъзходно. Само до преди 2-3 години бяха живи да ги оплачеш...
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 16:12:31
Сам даваш пример как повишението на цените на имотите води и до повишение на стандарта, не само обратното. Един американски българин ми каза още преди 2 години, че повишението на цените не е проблем, дори ще изиграе положителна роля за жизнения стандарт, въпреки че на пръв поглед изглежда като тежест. Сега разбирам какво е имал предвид. smiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 16:23:19
Виж, Боби,
повишението на стандарта на моите родители не е мерило за стандарта на населението в България. Колкото и да ти е странно, те просто имаха късмет. Но колко са хората без късмет. Онзи ден ги видяхме пред Мин.Съвет. Как бяха загубили част от човешко подобие. И не заради друго, а заради безпаметна беднотия.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 16:37:27
По този въпрос има да си споримsmiling smiley Някъде в началото пишеше, че не ти харесва, че се използват схеми от учебници, защото са прекалено иичистени. С доходите е точно така.
За пенсиите - твоите родители са типичен пример - пинсиите са им ниски, но благодарение на икономическото развитие получават допълнителен бонус с порядъци по-висок от пенсията. ТА Световната банка може и да иска родителите ти да получават някакви жълти стотинки, но всъщност Животът разпорежда другоsmiling smiley
Така е и при доходите на наемните работници. Някакви чичковци направили някакви сметки и решили нещо без да се съобразят с Живота. Имат си някакви помагала от Балканската война и не са разбрали, че е имало след това първа, втора , студена....
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 16:40:01
А колко хора са с късмет?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 16:54:52
И колко пенсионери се събраха? 2-3 хиляди? А останалите? Те може би са толкова бедни че дори нямат сили да дойдат на площада? Айде стига глупости.
Днес се разбрах с една пенсионерка - даде две стаи под наем в една пристройка на двора и за работниците за строежа който го почвам скоро, живот и здраве. Не пропусна да се оплаче че пенсията и била ХХ лева, а само едното лекарство било 57 лв. Като и предложихме 100 лв наем, тя се съгласи без особен труд да иска повече. Къщата и е поне 300 м2, а двора 2 декара, само земята е към 100 000 евро. И накрая подметна че вероятно ще продаде "някое и друго място наоколо" щото само с мечти не се живеело. И такива са много, не само пенсионери.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 17:11:09
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А колко хора са с късмет?

Мисля, че има други хора ,които си падат по данни и статистика.Въпросът ти е към тях.
Но, човеко, аз живея в тази държава. Виждам какво е положението на хората около мен. На мен не са ми необходими данни от Статистиката, за да видя какво им е статуквото.
Около нас виждам страшно разнообразие от типажи. Мой комшия е човек( 25-26 годишен), който кара джип WV- Туарег за 120 000 лв., ама живее при тъща си. А тя, бедна шивачка, е построила незаконно имот , без строителни разрешения на 3 етажа по 120 кв.м., без строителни колони, само на тухли "итонг" и поради високото подпочвено ниво на водите, е започнала да потъва неравномерно. Не виждам начин, по който къщата й да се узакони. . Аз карам WV- поло, на 15 години. Ама къщата ми е законна.Обаче джипа се паркира в средата на улицата, /и поло-то не може да мине,/ за да го видим колко е голям и хубав. Мога ли да си купя джип? ...
Друг типаж са моите кръстници. Продадоха имот във Видинско. С парите купиха обзавеждане и инверторни климатици за жилището. И се чувстват доволни на заплатите си от 800 лв. сумарно и пият ракия.
На нашата улица живее козарката Цала, с пенсия от около 100 лв. и 4 кози. Всеки ден ги изкарва на паша в околността. И е вечно усмихната...
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 17:19:29
Ами около теб все хора, които не са за оплакване. Все късметлииsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
10-02-2007 - 17:29:18
Разни хора ,разни идеали /идиоти/.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 10:58:28
Global,

Ако това, че се изразявам обстоятелствено и обяснявам много (не знам срещу мен какви хора са, тук четат и пишат всякакви) се смята за някакъв дефект, с удоволствие приемам да съм дефектна smiling smiley Който ги знае и разбира нещата, може и да не чете....

Интересното е, че всъщност аз съм заложила на прогноза за задържане и сегментиране на цените - т.е. по същество подобна на твоята теза smiling smiley Но не го наричам "спукване на балон", защото мисля, че това е общоприето понятие и се отнася до номинално падане на цените с 20-30 % (може и 50 %, както каза Боби). И използването му в значението, което ти му даваш, води до объркване на дискутиращите.

По повод "хартиения носител" - това е публикация на НСИ на база преброяването от 2001, която я няма в електронен вид и затова не мога да дам линк. А дали ти или който и да било друг вярвате на тези данни или не, ваша си работа.

Обективна статистика на процента/броя наематели в София няма, то няма даже статистика на броя живеещи в София. А и разбирам, че и да имаше, ти на тези "статистики" не вярваш, така че все тая.

Не искам нито да "убивам", нито да убеждавам опонента си в нещо smiling smiley Ти си убедена в тезата "огромно предлагане, ниски нива и липса на наематели в София".
Не виждам защо да те разубеждавам, макар че не мисля така, но е на база личен опит, а не официална статистка, така че не мога да дам общодостъпни данни за това. А това автоматично го прави "субективно мнение" и като такова няма тежест на аргумент.

Никъде не съм казала, че младежите-студенти от провинцията са с множество финикийски знаци в джоба - поне повечето не са. Точно обратното - казах, че свъръхпредлагане има при големи/скъпи имоти, а за тези за масовия студент от провинцията има недостиг. И в този смисъл това е ниша за запълване от потенциални наемодатели, ако смятат, че си струва. Да не говорим за това, че все пак част от тези младежи в един момент продават имоти в провонцията, теглят кредит и купуват в София жилища. Т.е. пак стимулират търсенето на жилища, и пак не е в сегмента "скъпи жилища". Затова казах, че според мен вътрешни фактори (тази вътрешна миграция) стимулират и поне в близките 1-2 години ще стимулират търсенето на имоти в София.

По отношение на професията ми - ако "пет пари на даваш каква е тя", защо се опита да я познаеш, решавайки, че съм брокер? Ще ти кажа какво мисля - защото си убедена (даже си го и написа в "първото си включване" smiling smiley), че всеки, вкл. и аз, имаме някаква изгода да пишем тук. И най-лесното възможно обяснение е това. После, гледам, имаш развитие в тезата си - реши, че пиша заради" А другото е липса на среда -приятелска, професионална. Мисля, че търсенето на трибуна във форума е точно това. " Може би и в това си прозрение си толкова близо до истината, колкото и за професията ми smiling smiley
Интересно как мислиш - тук има хора, пищещи от 2004-та до сега - дали всички те страдат от липса на среда? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход