Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 10:38:08
kamikadze Написал:
-------------------------------------------------------
добрите апартаменти в новите сгради са ипотекирани




Май си прав

smiling smiley

А какво става с ипотекираните апартаменти според теб?
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 10:45:10
todor,

И аз щях да попитам същото...

Kamikadze, като са ипотекирани, не могат ли според теб, да бъдат продавани? Този, който купува или поема ипотеката, или (ако има парите) я изплаща веднага.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 11:50:22
Здравейте, Тодор, Камикадзе, Joan,

Казвате някаква приказка, която ме заинтригува.
Няма никакъв проблем да се продават ипотекирани имоти. Естествено за неопитен купувач ще бъде крайно неприятно да разбере, че е си е купил нещо, което фирмата строител или предприемач е ипотекирала за да построи обекта.
Все пак има си разни способи за договаряне на задължението на продавача (който и да е той) да предаде чист имот (със заличена ипотека).

Тук по-скоро ми прави впечатление нещо друго.
Казвате ипотека н а добрите имоти. Същевременно се визира хипотеза за продажби на зелено и в строеж. Не забравяйте, че преди заверка "кота било", няма имоти !
Има строеж ! Това практически значи, че обект на обезпечителна сделка може да е земята и правото на строеж.
За мене е много странна тази конструкция (ако ви разбирам правилно), да е ипотекирана земята и правото на строеж на част от бъдещите имоти !

Дайте повече инфо, за какво точно се говори.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:18:58
Здрасти nacheff,

аз не съм професионално свързан с имоти, а съм потенциален купувач! И споделих мнение че хубави апартаменти на пазара няма, което ме навежда на мисълта че са стопирани за да се продават по-лошите имоти! Хипотезата за ипотеките е на Kamikadze!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:20:37
Nacheff,

Не мога да дам инфо за нещо, което не знам smiling smiley Това за ипотекираните имоти е теза на Kamikadze - нека си я защитава той smiling smiley

Аз просто дадох един пример - съвсем пресен, за имот, купен на дупка при положение, че всички подобни (под него) в една 8 етажна сграда са продадени или поне така твърди предприемачът. Не знам дали и какво е ипотекирано. Съмнява ме нещо да е изобщо ипотекирано (познавайки фирмата на предприемача), но пък като не знам, не знам.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:33:41
Joan,

Виждам, че и ти пледираш за фактическа липса на имоти (добри), предлагани за продажба.

Аз си признавам, че не знам (нямам надеждна информация) какво е актуалното положение на пазара.

И все пак две напълно изолирани случки от миналата седмица ме карат да мисля, че положението е по-сложно.
1. Попадна ми един вестник за строителство (Строителство Градът - дали беше той??). Всъщност ми го донесоха заради едно рекламно каре за строителни материали, но разлиствайки страниците видях едно море от предлагани имоти.
Признавам - не съм погледнал, какво къде, при какви условия, но количеството ме изненада. Най-малкото си мислех, че при наличието на Интернет, обявите в периодиката са драстично намалели.

2. Бях на гости при приятели в Долен Лозенец :-)) и случайно стана дума за онази сграда на Добри Войников, която и аз и ти (че май и 4овек) МНООООГО харесвахме :-)))) (с куличката). Та те твърдяха, че на нея още си стоял плакатът за продажби (плюс карета по пресата), ама на : Не купуват и не купуват.
Нямам представа какво, колко !?
Със сигурност има хора, които убедено биха пледирали, че тази сграда и при тази локация са ВРЪХ НА СЛАДОЛЕДА :-)) Какво от това, че моето субективно мнение е разминаващо се с тяхното. Как така не ще и не ще да се продава ?! Добре, добре - цените, но .......

Тази сграда би трябвало от миналата година да има резрешение за ползване.
Моля те, обади ако нещо знаеш по нея .
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:45:59
Тодоре здравей,

Имам време само да плъзна по един бърз поглед на събитията във форума. Субективното ми усещане беше, че водите един разговор, в който отрих неясноти.

Единственият ми "интерес" е да си говорим открито, добронамерено и сериозно (можеи майтапи).

Не упреквам никого, искам всички да научим нещо. Питам - правилно ли съм разбрал приказката!
Много трябва да се потрудиш, за да ме "накараш" да кажа лоша дума :-)), дори нещо негативно. Досега почти никой не е успял (е, има и изключения). А съм навъртял доста стаж тук.

Нямай грижа, намирам приказката ти за сериозна и свестна и я уважавам. Не те подозирам в нищо :-))))
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:54:23
Nacheff,

всеки ден не знам по колко пъти минавам покрай "онази сграда" smiling smiley срещу 35-то уще.
Това, което ми се е запечатило, е плакат "продавам офиси и гаражи" и посочен мобилен телефон. Апартаменти няма споменати в плаката. Не съм се обаждала да питам за какво иде реч.

Понеже и аз съм разсеяна, довечера обещавам специално да се загледам дали не пропускам нещо от този плакат.

Иначе и другото крило - откъм белия блок, е доста напреднало като строеж - мисля, че е някъде на етап покрив. Там обяви за продажби не съм видяла и не знам какво е положението.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 12:58:44
Nacheff,

Ама нали и аз, и todor точно на това се чудим - море от обяви, а като тръгнеш да търсиш и поразпиташ, изведнъж се оказва, че за теб точно няма! И се питаме това обективно положение ли е или някакъв предприемачески заговор срещу честния купувач smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 13:00:54
Nacheff,

И аз чета форума с цел да науча нещо за тенденцийте, очакванията и въпросите свързани с имотите, защото както казах преди аз искам да купувам и хич не съм в час с имотите! Признавам си! smiling smiley Казах ти за мойта теза, казах ти и за тази на Kamikadze! Аз, честно казано искам някой да ме опровергае, ама такъв май няма sad smiley . Което ме кара да си мисля, че донякъде съм прав!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход