Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново

Публикувано от САХИБ 31 
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 15:22:15
avatar
Quote
paio
Quote
САХИБ 31

И ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ, ЗА ДА НЕ ИЗГЛЕЖДАТЕ ТВЪРДЕ ОЛЕКНАЛИ, ДА СИ ПРИДРУЖАВАТЕ МНЕНИЯТА С ЛИНКОВЕ НА РЕАЛНИ ФАКТИ, А НЕ БАБИНИ ДЕВЕТИНИ И ПРИКАЗКИ ЧУТИ В ЛИДЪЛ ИЛИ В КВАРТАЛНАТА КРЪЧМА!
Ти Сахибе само на линкове ли верваш?!...Немаш ли глава на раменете сам кат са огледаш да прецениш действителноста?....Ако моеше да ти прата линк от март 2013-та, ма не мое.....ша требва да ми имаш вера! Вервай ми, нищо готино за стандартните имоти панел и тухла не иде! А панел на 40 години да купиш, е се едно да си купиш сняг по 1000 лв. куб.м. на първа пролет! ....Пълна тапа....!
Вярвам на факти!
А щом статистиката показва, че в София са построени 20 000 , а не 50-70 значи, че той изкривява инфото от 2,5 до 3,5 пъти.
Иначе и аз се оглеждам, оглеждам много мои познати, които не могат да си намерят свестен апартамент вече на приемлива цена.
Оглеждам се в моя квартал и виждам, че строителството не свършва и не свършва, а се почват нови строежи.
Само, че и моето и твоето оглеждане не е обективен подход, той е субективен. То е като да си бръкнеш в джоба да не напипаш нищо и да кажеш, ааааа никога няма никой да купи тези построени милиони имоти.:]
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 15:44:24
Ха, добре дошел отново, Тинки smiling smiley
Аз мисля че дъното е подминато есента. Не следя пряко пазара, но един приятел дълго търси къща или парцел, и установи че точно есента някои от тези за които се чудеше се продадоха и изчезнаха от пазара. Пак тогава си взе и парцела накрая, добър парцел според мен в Лозен.
Надяваше се на някоя супер далавера на някой сериозно закъсал, примерно къща която нормално е 200 000 евро да успее да я вземе за 100К, но така и не се намери такава.
Ако някой чака с пари дъното, може би е вече време да се действа.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 15:44:39
Quote
САХИБ 31
Quote
Seira
Quote
Тинки Уинки
Има над 100 000 депозита в интервала от 40 000 до 100 000 лева.
Ето това са пари, които заради инфалция, печатане на пари от централните банки, склонноста на българина да обръща парите в имоти, а не нещо друго и т.н. ще влияят много на пазара.

Това съм го писал и преди - в цяла България има всичко на всичко 50000 човека с възможност и желание да купят НИ. А празните апартаменти само в София са около 50-70000. В провинцията обезлюдяването е направо страшно вече, а имотите обитавани от една 80+ годишна старица са десетки хиляди.. Всеки да си прави изводите.
Пълни глупости в София през последните 8 години са построени не повече от 20 000 жилища, като повече от половината са изкупени на зелено, други 20-30% на последвали етапи.

[profit.bg]

Всички свободни останали жилища са на лоши локации, маломерни и с неефективни разпределения за купувачите. ДА ВИ ПРИПОМНЯМ ЛИ ТАЗИ СКОРОШНА НОВИНА??????????
[marica.bg]
[news.expert.bg]
[www.mediapool.bg]

И ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ, ЗА ДА НЕ ИЗГЛЕЖДАТЕ ТВЪРДЕ ОЛЕКНАЛИ, ДА СИ ПРИДРУЖАВАТЕ МНЕНИЯТА С ЛИНКОВЕ НА РЕАЛНИ ФАКТИ, А НЕ БАБИНИ ДЕВЕТИНИ И ПРИКАЗКИ ЧУТИ В ЛИДЪЛ ИЛИ В КВАРТАЛНАТА КРЪЧМА!
То панелите са едни имоти ум да ти зайде.А Редута е една локация локация та дрънка........
Анонимен потребител
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 16:26:22
То много интересно се получава:
Ако имаш парите и чакаш на гюме реално може да вземеш нещо много изгодно, защото импш възможност да реагираш веднага
Ако нямаш парите и търсиш нещо евтино евентуално със заем - нямаш шанс просто защото някой с готови пари ще те изпревари.
На ман все ми се струва, че в момента има много чакащи на гюме и да не вземат да се отстрелват едни други като ловците

П.С. Boby, за много години.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-07 16:27 от Тинки Уинки.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 16:31:31
avatar
Quote
aircraftcarrier
То панелите са едни имоти ум да ти зайде.......

Хем си прав, хем не си.
Панелите поне са с нормални стаи, ако и локацийката е добра, човек може да си поживее 10-тина годинки а после да я сложи на тезгяха. Аз съм се ужасил от новото строителство, двустайните са си едни хубави гарсониери.
Не мога да прогнозирам бъдещи тенденции, но знам че всичко което е с 2-3-4.000 евро по-ниско от базовата цена за даден район заминава.

Тинки, бонджорно и добре дошъл!
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 16:34:20
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
САХИБ 31
Quote
Seira
Quote
Тинки Уинки
Има над 100 000 депозита в интервала от 40 000 до 100 000 лева.
Ето това са пари, които заради инфалция, печатане на пари от централните банки, склонноста на българина да обръща парите в имоти, а не нещо друго и т.н. ще влияят много на пазара.

Това съм го писал и преди - в цяла България има всичко на всичко 50000 човека с възможност и желание да купят НИ. А празните апартаменти само в София са около 50-70000. В провинцията обезлюдяването е направо страшно вече, а имотите обитавани от една 80+ годишна старица са десетки хиляди.. Всеки да си прави изводите.
Пълни глупости в София през последните 8 години са построени не повече от 20 000 жилища, като повече от половината са изкупени на зелено, други 20-30% на последвали етапи.

[profit.bg]

Всички свободни останали жилища са на лоши локации, маломерни и с неефективни разпределения за купувачите. ДА ВИ ПРИПОМНЯМ ЛИ ТАЗИ СКОРОШНА НОВИНА??????????
[marica.bg]
[news.expert.bg]
[www.mediapool.bg]

И ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ, ЗА ДА НЕ ИЗГЛЕЖДАТЕ ТВЪРДЕ ОЛЕКНАЛИ, ДА СИ ПРИДРУЖАВАТЕ МНЕНИЯТА С ЛИНКОВЕ НА РЕАЛНИ ФАКТИ, А НЕ БАБИНИ ДЕВЕТИНИ И ПРИКАЗКИ ЧУТИ В ЛИДЪЛ ИЛИ В КВАРТАЛНАТА КРЪЧМА!
То панелите са едни имоти ум да ти зайде.А Редута е една локация локация та дрънка........
Ай де пак, мисля, че вече достатъчно се изказа по въпроса, а ти пак почна панелите, тухлите, без никакъв аргумент. Не знам Редута дали е локация която дрънка, ама факт е че строежи продължават да никнат като гъби.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 18:35:25
Quote
TZARS
Quote
aircraftcarrier
То панелите са едни имоти ум да ти зайде.......

Хем си прав, хем не си.
Панелите поне са с нормални стаи, ако и локацийката е добра, човек може да си поживее 10-тина годинки а после да я сложи на тезгяха. Аз съм се ужасил от новото строителство, двустайните са си едни хубави гарсониери.
Не мога да прогнозирам бъдещи тенденции, но знам че всичко което е с 2-3-4.000 евро по-ниско от базовата цена за даден район заминава.

Тинки, бонджорно и добре дошъл!
Не ми се струва кухня 6 квадрата и спалня 11 за нещо нормално.Новото строителство е същия боклук.А за холбоксовете няма какво да говоря
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 18:37:48
Драгомире това че ти си купил или наследил панелка не прави панелите хубаво и качествено място за живот.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 18:46:15
avatar
Quote
aircraftcarrier
Драгомире това че ти си купил или наследил панелка не прави панелите хубаво и качествено място за живот.
Аргументи пак нямаш налиclap:
А много добре знам, че и новото не ти харесва, също и старото и т.н. Изобщо, когато човек не желае да купува, намира всякакви оправдания това е ясно, само не си ги излагай тук, навярно имаш благоверна за това упражнение*yes*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-07 18:47 от САХИБ 31.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
07-01-2013 - 21:57:42
avatar
Драгомире, какво те грее пък тебе накъде ще са цените след като ти никога нито ще купиш, нито пък продадеш? Ти гледай да не се обадя на журналята и да им кажа че оперативния дежурен от 2-ро районно се хвали с имотите си и да те почнат. Сигурен съм че след това до седмица Ц.Цветанов лично ще нареди да те изхвърлят на улицата.

Между другото си прав, че ще има поскъпване на имотите, НО ще мине още време докато дойде този момент и първо ще трябва да станем свитетели на сделки за 149 на паветата, пък след това евентуално леко и плахо нагоре: пример Япония 20+ години спад



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-07 22:04 от дичо тъпото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход