Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново

Публикувано от САХИБ 31 
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 13:57:04
аиде обесни на нас неуките
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:00:37
И по тая формулка твоето ГПР в Пощенска банка колко излезе
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:05:40
avatar
Quote
nradev
И по тая формулка твоето ГПР в Пощенска банка колко излезе
Има ли значение, нали го плащат наемателите. Сега съм се насочил да продавам. Искам да продам малко, но ще изчакам 2-3 години да се набалончат хубаво цените, щото на тези да ви продавам не ме устройва. След това единственото освен бизнес имот, което бих купил е еднопространствено жилище с прозорци до земята на висок етаж. Разни "ора, разни идеали.winking smiley
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:07:23
по въпроса за формулката защо мълчиш кат насран. явно си я преписал ама не я разбираш
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:08:29
[en.wikipedia.org]


ето ти еднин линк да се ограмотиш малко на тема инвестиции
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:15:51
avatar
Quote
nradev
по въпроса за формулката защо мълчиш кат насран. явно си я преписал ама не я разбираш

E, глупости сега, защо обиждаш,нали аз те уча на формулата. Имай малко уважение към учителя си. Все пак аз съм инвеститор, а ти обикновен писач по форуми с въжделения за ниски цени достъпни за твоя джоб. Има малка разлика , не мислиш ли? Ето повече по формулата:
там l e поредният номер на предоставената сума по кредита, k – поредният номер на вноската, M – поредният номер на последната предоствена сума /срок за усвояване/, N – поредният номер на последната вноска /срок за издължаване/, Sl – размерът на предоставяната сума по кредита, Ak - размерът на погасителната вноска tl – интервалът, изразен в години или месеци между датата на първото предоставяне на суми и датата на следващите, tk – интервалът, изразен в години или части от година между датата на предоставяне на суми и датата на погасителните вноски, APR – годишният процент на разходи по кредита.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-15 14:16 от САХИБ 31.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:20:11
отлично а сега кажи колко излезна твоето ГПР.иземи сметни си NPV на инвестицията като гледай да не слагаш повече от 30 години



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-15 14:22 от nradev.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:35:49
avatar
Quote
nradev
отлично а сега кажи колко излезна твоето ГПР.иземи сметни си NPV на инвестицията като гледай да не слагаш повече от 30 години
Казах ти, че е без значение защото се плаща от наемателите за определен според мен разумен срок. Оставащия до изплащането и - 12 години и 10 месеца. Настоящата нетна стойност в момента ако намалим с 10% от офертната и цена /разумно нали/ излиза къде 53К евра. Крайната цена по кредита за 18 години е 111К лева /привлечения ресурс е 50% от пазарната цена на жилището/. Ама това е за 18 години, а аз докато инвестицията се самоизплаща, а аз внасям и предсрочно по главницата и всички стойности се променят във формулата. Виж нетната настояща стойност е важна и я следя, та в момента, както и преди година е една и съща!
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:43:55
явно не си разбрал нищо от това кото ти дадох да прочетеш. NPV не се променя през годините а се смята в началото на на проекта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-15 14:46 от nradev.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 14:50:59
avatar
Quote
nradev
явно не си разбрал нищо от това кото ти дадох да прочетеш. NPV не се променя през годините а се смята ж началото на на проекта.
Е, мисля, че добре съм я сметнал в началото на проекта, при положение, че и след 4 години спад на цените, в момента пазарната цена е двойна на тази на NPV през 2007-маsmiling smiley Използвам я за да сравнявам тази цена с настоящата средна офертна намалена с 10%. Откъдето и да го погледнеш, си беше чудесна инвестиция. Жалко, че нямам право на още такива. Сега купувам други подценени активи. Пожелавам ти и ти някога да се отърсиш от теоретизирането и да направиш реална инвестиция.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход