Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново

Публикувано от САХИБ 31 
Анонимен потребител
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 11:28:06
Като гледам офертите на банките дето са ни пуснали във фирмата ГПР-тата са към 9.5%. Затова ти казвам, че не си им важен клиент щом ти предлагат 12% ГПР.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 11:38:58
avatar
Quote
Тинки Уинки
Като гледам офертите на банките дето са ни пуснали във фирмата ГПР-тата са към 9.5%. Затова ти казвам, че не си им важен клиент щом ти предлагат 12% ГПР.
Не претендирам да съм им особено важен клиент защото нямам нито депозити , нито кредити в тази банка. Нищо.
Твоето мнение, обаче е достатъчно показателно колко е далече НРАДЕВ от действителността в банковото кредитиране. По ипотеки вече има ГПР към 7%. Такъв ми предложиха при евентуално рефинансиране от "Креди Агриколь".
Анонимен потребител
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 11:43:36
Някой пак те баламосва с ГПР към 7% по ипотека. Доста по високо е ГПР-то.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 11:54:33
avatar
Quote
Тинки Уинки
Някой пак те баламосва с ГПР към 7% по ипотека. Доста по високо е ГПР-то.
Ами във вашата фирма, като ви дават потребителски на 9,5% ГПР, на колко ви предлагат ипотечни?
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 11:57:17
разни географи моля да не ме учат на финанси. то от такива клиенти кат тебе банковата система тая година 600М на печалба нищо че плаща за ресурса около 5% средно
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 12:01:23
avatar
Quote
nradev
разни географи моля да не ме учат на финанси. то от такива клиенти кат тебе банковата система тая година 600М на печалба нищо че плаща за ресурса около 5% средно
Като не желаеш да те учим, почети малко повече. На първо време си свери часовника за лихвите, влез в банка уж не случайно, направи се на клиент*pardon*
Анонимен потребител
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 12:04:35
нрадев, в юридическия форум спориш с юристи и казваш, че си юрист, тук си финансист, а освен неграмотник, какъв си всъщност ?
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 12:37:23
Дичка да те информирам щом толкоз се интерсуваш. имам магистърска степен по икономика специалност финанси, и в момента карам докторантура. освен това съм 3ти курс студент право. на стари години ама кво да се прави като бех млад немаше пари.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 12:44:26
Скъпи ми Сахибе ти пак си почерпил инфо за кредитите от любимата ти преса(дай линк). там обаче са само платени от банките статии. а сега като си ербап кажи ка се смета ГПР. ще те изпитаме и теб като твоя приятел Миранди.
Re: Ето защо ще поскъпват жилищните имоти отново
15-01-2013 - 12:55:28
avatar
При анюитетни или намаляващи вноски, щото формулите са различни?

Общо взето включва това:

такса оценка имот,,застраховка имот,застраховка живот,такса разглеждане на документи, комисионна за обработка и прочее.

В ГПР изчислението не се включват нотариални такси по прехвърляне на имота, такса предсрочно погасяване, такса ангажимент и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-15 13:02 от САХИБ 31.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход