Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
22-06-2011 - 21:20:05
Тези, които не продават, а се надяват да продават в Лозенец двустаен за 90 000 е,или нямат представа, или не искат да продават днес.
Re: Гъби никнат по обектите !
22-06-2011 - 21:23:49
darkside , ако разбираше нещо от сделки с имоти, щеше да знаеш какво значи "изповядване" и щеше да знаеш, че в него няма нищо интимно, интимен е начинът, по който се обръщаш към мен - "брато". И още - лошото е, че за действителните цени, на които стават сделки днес, можеш да ги разбереш само от някой като мен, а ти не ми вярваш , е как ще знаеш какво се случва на пазара на НИ ?
Re: Гъби никнат по обектите !
22-06-2011 - 22:45:39
Quote
k800i
darkside , ако разбираше нещо от сделки с имоти, щеше да знаеш какво значи "изповядване" и щеше да знаеш, че в него няма нищо интимно, интимен е начинът, по който се обръщаш към мен - "брато". И още - лошото е, че за действителните цени, на които стават сделки днес, можеш да ги разбереш само от някой като мен, а ти не ми вярваш , е как ще знаеш какво се случва на пазара на НИ ?
Прав си, мноу е интимно...ама и "систър" некакси не е редно...Пазара ме интересува глабално, погледнато отгоре, все едно Той( да се свети името Му ) гледа, а не отделните ви сделки. Това са "частни" случаи.
Голем си, тва е! Да не си проповедник, ми е мисълта....изповядването е строго интимен акт и от другата страна обикновено е свещеник, а не нотариус, финализиране на сделка знам кво е, щото съм финализирал много сделки........
Не знам и не разбирам кво е "на зелено", щот съм далтонист, "усвоена тераса", "луксозен имот на замазка и шпакловка" и около него нема улица а само гъби, гъби.......100К. вече не бих дал, щот за тия пари вече има банки....
Ще гледаме ли Уайт снейк и Джудас на 8-ми? Ей модераторе, влезох у форума и не моа да излеза, къде е вратата бре хора....Кемъл, хелп ми ма жена,.......съмбади хелп ми....... SOS..............
Re: Гъби никнат по обектите !
22-06-2011 - 22:50:44
"систър" наистина не би ми отивало, можеш смело да ми казваш "бате". Частните случаи са тези, които показват що е то пазар на НИ, а не всякакви графики, тенденции, прогнози и други непрекъснато показвани тук случки на принципа ЕЖК.
Re: Гъби никнат по обектите !
23-06-2011 - 00:22:36
avatar
Quote
камелия

Оказва се, че теориите на Грийнбула и медианите на Додко2, си остават свободни съчинения на теоретици.smiling smiley

Сега ако обясниш на всички, как данни от миналото (каквито са "медианите на Додко2"winking smiley могат да се нарекат съчинения на теоретици, ще съм ти много благодарен. Но първо напиши какво е медиана и за какво множество е сметната, за да се знае дали си наясно с предмета, който обсъждаш, или витаеш някъде в облаците.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 07:56:32
Quote
Imotko
Quote
buyer
Quote
Imotko
Quote
Атанас Янев
Quote
buyer
Всъщност, базирайки се на горното може да се каже, че новите строежи ще повлияят на цените в посока надолу!
Е това голяма част от пишещите тук никога няма да го разберат smiling smiley

Аз лично много трудно ще го разбера и няма да се съглася въобще.
По три основни причини:
Само теоретик може да твърди, че фирма Б може да постигне по-ниска себестойност с цели 40%
Само теоретик може да твърди, че някой е склонен да работи и да рискува за минимална печалба.
Само теоретик може да очаква, че някой предприемач, преживял тази и предишната криза, непритиснат от кредити и прочие, ще прави подаръци на нямащите, само и само да е в бизнеса.

Аз не твърдя, че съм практик - никога не съм се занимавал със строителство - регистрирах се тук, защото съм купувач в момента. Но пък смея да твърдя, че имам опит в други отрасли на икономиката, а предполагам основните икономически принципи са близки. Относно риска за минимална печалба - работя всеки ден с хора, склонни на 1/10-та от 100-те процента печалба, които съм посочил - е, вярно при други условия и времеви хоризонти, но все пак не бих нарекъл 100% печалба "минимална"winking smiley.

Относно подаръците за нямащите - така изглеждат нещата от гледна точка на купувача. Погледни го от гледна точка на продавача, в случая и производител - или произвежда/продава и остава в бизнеса, или не продава и е аут, а предполагам това са фирми градени с много труд и не е така лесно да кажеш "майната му" и да излезеш от бизнеса.

Бъркате строителното предприемачество с продажбана на понички, боички и разни други неща.
Да излезеш от бизнеса, не означава, че не можеш да се върнеш. И по-добре е да спреш, отколкото да продаваш на загуба или на минимална печалба.

Абсолютно грешно. И това не ти е за първи път.Показваш , че си абсолютен лаик на тема бизнес.Явно никога не си работил и незнаеш колко трудно се прави добър екип.Колко трудно се намират свестните работници.И ако строителната фирма се разпусне сега , след 20 години оформяне на екип , как мислиш , че след 5 години ще събере същия.Та нали добрите майстори конкуренцията ще ги вземе веднага.

Точно поничките можеш да ги спреш и след това да започнеш лесно от начало.Просто си прибираш машината и си готов.След 5 години викаш Пенка , вадиш машината от мазето и започваш.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 10:12:52
Bibise, правиш ли разлика между инвестиране, предприемачество и зидаро-мазачество?
Ако съм предприемач и имам парцел на печалба, почти ми е все едно дали ще го маже Асан или Мехмед.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 10:24:03
avatar
Quote
Imotko
Bibise, правиш ли разлика между инвестиране, предприемачество и зидаро-мазачество?
Ако съм предприемач и имам парцел на печалба, почти ми е все едно дали ще го маже Асан или Мехмед.

И тук ще ти е голямата грешка, ако се намираш в конкурентна среда и искаш да придърпаш по- заможен клиент, а не някой безкритичен като Грийнбула, дето гледа само първата страница от офертите, щото няма пари за качество.
Страната е зарината от боклуци, мазани от хора, не виждали мистрия, докато не са се цанили за " майстори".smoking smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 10:38:10
Quote
камелия
Quote
Imotko
Bibise, правиш ли разлика между инвестиране, предприемачество и зидаро-мазачество?
Ако съм предприемач и имам парцел на печалба, почти ми е все едно дали ще го маже Асан или Мехмед.

И тук ще ти е голямата грешка, ако се намираш в конкурентна среда и искаш да придърпаш по- заможен клиент, а не някой безкритичен като Грийнбула, дето гледа само първата страница от офертите, щото няма пари за качество.
Страната е зарината от боклуци, мазани от хора, не виждали мистрия, докато не са се цанили за " майстори".smoking smiley

Не спорим за качество въобще, за друго говорим.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 10:57:23
Quote
камелия
да придърпаш по-заможен клиент

Камелия, толкова съгласен с теб не съм бил никога *beer*

Преди няколко месеца ходих да гледам топ супер луксозна сграда според брокери. Наистина беше такава и на живо, цената ми пасна перфектно, беше в топ центъра на града, както се казва - в тиха уличка (до Адвокатската).
Имаше и две паркоместа, подземни, широки и удобни, по описание на инвеститора. На това държа много. Не за друго, но не работя 9-18ч и понякога се връщам по 10 пъти, по 10 минути да въртя - почти два часа в нерви. Предпочитам да си платя, за да избегна нервите и загубеното време.

Дойде време да гледам паркоместата - абсурдна гледка, реално не бяха паркоместа, а огризки от мази, навсякъде колони - никакъв шанс да влезе нормална кола. На нито едно място нямаше паркирана кола, а обекта беше обитаем от година-две. Бях с моята кола - 5м, съвсем стандартна по размери кола - помолих инвеститора да ми я паркира - нацупи се и замина. И аз заминах.

Който не е мислил - типично по Български - нагоре за гъзари, скритото за тъпанари :}

*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-23 10:59 от Атанас Янев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход