Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:27:48
avatar
Интересно, след като погребват някои хора с лека ръка имотите защо упорито продължават да растнат като гъби?
Вчера ново 20, нов изкоп на ул."Иван Миланов" в Редута. Другият пресен изкоп е на "Юндола", а завършващ се блок върви на ул."Велчо Атанасов". Тия строители побъркаха ли се не знам. Три строежа на 1кв. км. както през добрата 2008-ма.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:34:19
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:34:44
Quote
sid 40
Интересно, след като погребват някои хора с лека ръка имотите защо упорито продължават да растнат като гъби?
Вчера ново 20, нов изкоп на ул."Иван Миланов" в Редута. Другият пресен изкоп е на "Юндола", а завършващ се блок върви на ул."Велчо Атанасов". Тия строители побъркаха ли се не знам. Три строежа на 1кв. км. както през добрата 2008-ма.
Когато продавате краставици и около вас се появяват нови сергии с краставици, не Ви ли минават тревожни мисли за продажбата на Вашите краставици? Много тъпо нали? Но може да нямат избор, кой знае.....
Вирусът "Еширихия Имоти" е страшен....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-18 22:39 от paio.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:41:41
avatar
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:55:47
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Е Алфа банк са вдигнали малко периода на фиксиране на лихвата..Преди кризата беше 6 години.Но не бих казал , че е в полза на клиента.Просто тенденцията е лихвите да падат.Така , че скоро тази лихва ще е висока - поне се надявам.

А относно строителството - не е инерция.Просто през 2004 - 2008 год. със строителство се захванаха сульо и пульо , заради високата печалба.Себестойност 300 -400 евро , продажба 1100 - 1200 евро.Тези изчезнаха ,но старите строителни фирми , тези които разбират занаята - останаха.При сегашните условия , те могат с добра организация да си оптимизират разходите и да докарат себестойност 200 - 250 евро.При продажба на 650 - 750 евро , сметките им се връзват.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 22:56:37
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Не знам за каква хазайка говориш, но явно че гледаш телевизия. Ако гледаш телевизия, това обяснява налудничевите ти теории. Намирай си каквито и колкото искаш факти за обнадеждаване. Ако искаш ще ти извадя ей сегичка 10 теми с обнадеждаващи факти за ръст на имотите от 2008-а. Не мога да повярвам, че в 21-ви век хората продължават да бъдат инструктирани от синия екран.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 23:01:30
avatar
Quote
greenbul

Ако искаш ще ти извадя ей сегичка 10 теми с обнадеждаващи факти за ръст на имотите от 2008-а. Не мога да повярвам, че в 21-ви век хората продължават да бъдат инструктирани от синия екран.

Защо не пробваш да излезеш от вас и да поразгледаш какво става по кварталите, че да разбереш какво ти се пише?
Може и да си забравил, ама реалният живот не е в нета.:]
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 23:03:38
avatar
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Не знам за каква хазайка говориш, но явно че гледаш телевизия. Ако гледаш телевизия, това обяснява налудничевите ти теории. Намирай си каквито и колкото искаш факти за обнадеждаване. Ако искаш ще ти извадя ей сегичка 10 теми с обнадеждаващи факти за ръст на имотите от 2008-а. Не мога да повярвам, че в 21-ви век хората продължават да бъдат инструктирани от синия екран.

Ти пък сега ме учуди! Ти не гледаш ли телевизия? Новините поне не гледаш ли? Аз гледам, щото обичам да се информирам. Внушението ти, че съм бил манипулиран от синия екран си е твое твърдение. От синия екран аз извършвам социологическо проучване ад хок. Когато нещо ми се набие в главата, значи е често повторяемо. Когато кредитирането надмина по рекламиране депозирането, ми стана ясно, че кризата е проблем на миналата година. Така каза и един депутат в парламента. Просто го цитирам. А ще спра да гледам телевизия, когато спрат да продават телевизори.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 23:05:00
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Понеже тая вечер целия форум нещо е поумнял и няма простотии, ще ти кажа цялата света истина, с уговорката, че числата важат за Редута:
Себестойността на тези строежи е между 450 и 600 евро за квадрат, а продажните цени сега там са от 700 до 800 евро за квадрат.
Та затова те така. Един среден блок е 2-3000 кв.м., по 180 на квадрат - ето ти 4-500 000 печалба за 2-3 години. Докога - ще видим. Според мен задълго.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
18-06-2011 - 23:07:54
Ееее...айде сега...чак пък като гъби не никнат,но постепенно нещата се връщат към нормалното по обеми строителство за град като София.Имаше период на бум,последван от рязко спиране.И двете не са нормални и няма причина да ги приемаме за нормални състояния.Сградният фонд е нещо,което се нуждае от обновяване и подновяване периодично.Стари сгради се ремонтират, други изчезват и на тяхно място се пявяват нови.Тук няма никаква магия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход