Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 16:05:12
Quote
камелия
Просто така- защото сега няма пазар.
А няма пазар, защото в момента купувачите нямат пари.

Пълни глупости - купувачите имат пари, но няма срещане на търсене и предлагане, затова и пазарът е умрял. Кой ще е толкова глупав и луд да плати 8-900 Евро за нещо, което струва максимум 5-600 Евро. Еуфорията отмина и дойде времето на "отрезвяването". И сега все повече хора си задават въпроса - абе наистина ли една 35 годишна панелна гарсониера в Люлин може да струва 100 средни месечни заплати. И отговорът за поне 90% от тях е "Не". А останалите 10% ги съветвам да се консултират с психиатър. smiling smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 16:16:15
avatar
Quote
drakkar

Това червеното изобщо не е задължително. Ако всеки продаваше с печалба нямаше да има фалирали фирми. Да не можеш да продадеш с печалба е част от риска, който съпътства всеки бизнес.

Хайде да видим дали не е задължително.
Ако всички продават под себестойност, ще фалират.
И няма да има пазар, защото няма да има нито кой да купува, нито кой да продава.
Ако някоя фирма фалира- то, определено е заради непресметнат риск и разходи. Но, след като остават фирми на пазара, които продължават да произвеждат и продават, то значи, че и печелят от дейността си. Т. е. продават над себестойност.
Това е да има пазар.

Quote
drakkar
И синьото не е вярно - не че няма пазар, има разминаване между кривите на търсене и предлагане и няма срещане на цените, които продавачите искат и купувачите са готови да платят. Намалете цените наполовина и ще видите, че пазар има smiling smiley

С това изби рибата.
Прочете ли въобще какво си писал?
Хем признаваш, че хората не купуват, хем твърдиш че пазар има.
Хем се опитваш да убедиш продавачите да продадат на загуба, за да отрежат клона на който седи пазара.:]
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 16:31:45
Камелия, не мога да се съглася с теб *drink2*

НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ винаги се разглеждат като РАЗЛИЧНИ от останалите типове стоки.

Първо, защото е ниско ликвидна стока, второ - защото е НЕДВИЖИМА.

Олиото може да се продава в Турция, може и в Германия, може и на Марс.

Не може да се прави никаква аналогия между два различни класа стоки.

Панелката в Люлин си остава за винаги (дай Боже!) панелка в Люлин.

Няколко пъти писах, че за да има въобще пазар [..] оценен над себестойността на създаденото от тях.

Пазара на НИ в България НЕ ИЗИСКВА СЪЗДАВАНЕ НА КАКВОТО И ДА БИЛО на този етап, освен инфраструктура около вече създадените "стоки". Когато прочетеш няколко пъти написаното от мен, бавно и спокойно, ще може да си обясниш и останалите неща, за които не можем да се разберем *beer*

Редакция
Безкрайно права си за избора - трябва да има строител, който да задоволи моята нужда.
Във Варна към момента има един обект, за който мисля, че е класи над останалите - но уви, намира се в Морската Градина и цената му е над 2500 евро на квадрат и не искат никакъв коментар хората, защото били купили на повече. (Гроздето е кисело, но ако има някой от тук пишещите, които живее в имот с моментна цена над 2500 евро квадрат - ще напиша сто пъти "аз съм беден клошар и ям отпадаци от близкото циганско гето".)

За моята жилищна нужда не би следвало никой да създаде нещо, тъй като "строителите" не могат да задоволят изискванията ми, т.е. себестойността отпада като фактор и цената става пряко зависима от друго *beer*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-21 17:30 от Атанас Янев.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 16:47:03
avatar
Янев, не се мъчи да й обясняваш !
Няма да те разбере / или не иска / smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 18:48:04
Quote
камелия
Ако всички продават под себестойност, ще фалират.

Въпросът е дали? Ако инвеститорът е примамил някой баламурник на тройна цена какво му пречи после да продаде 3-4 апартамента дори под себестойност. Ето ти пример, че продажбата под себестойност може да е единствения начин в крайна сметка да е на печалба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 19:29:26
Quote
Атанас Янев
... но ако има някой от тук пишещите, които живее в имот с моментна цена над 2500 евро квадрат - ще напиша сто пъти "аз съм беден клошар и ям отпадаци от близкото циганско гето".
От мен да мине, сега го напиши само 10 пъти, пък следващия път бъди по-прецизен в заклинанията smiling smiley
1.9
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 20:06:11
Quote
камелия
Quote
drakkar

Това червеното изобщо не е задължително. Ако всеки продаваше с печалба нямаше да има фалирали фирми. Да не можеш да продадеш с печалба е част от риска, който съпътства всеки бизнес.

Хайде да видим дали не е задължително.
Ако всички продават под себестойност, ще фалират.
И няма да има пазар, защото няма да има нито кой да купува, нито кой да продава.
Ако някоя фирма фалира- то, определено е заради непресметнат риск и разходи. Но, след като остават фирми на пазара, които продължават да произвеждат и продават, то значи, че и печелят от дейността си. Т. е. продават над себестойност.
Това е да има пазар.

Quote
drakkar
И синьото не е вярно - не че няма пазар, има разминаване между кривите на търсене и предлагане и няма срещане на цените, които продавачите искат и купувачите са готови да платят. Намалете цените наполовина и ще видите, че пазар има smiling smiley

С това изби рибата.
Прочете ли въобще какво си писал?
Хем признаваш, че хората не купуват, хем твърдиш че пазар има.
Хем се опитваш да убедиш продавачите да продадат на загуба, за да отрежат клона на който седи пазара.:]

Камелия, що се сърдиш, като ти кажат, че си тъпа? Не искам да те обиждам. Затова най-напред ти се извинявам, но това просто си е очевиден факт.
Я прочети пак това:

Quote
drakkar
И синьото не е вярно - не че няма пазар, има разминаване между кривите на търсене и предлагане и няма срещане на цените, които продавачите искат и купувачите са готови да платят. Намалете цените наполовина и ще видите, че пазар има smiling smiley

Ще добавя само, че и при намалени на половина цени ще остане доста непродадено. Прекалено много се застрои за да бъде продадено в разумен срок.

И още нещо. Фалитът има много лица. От това да забегнеш в чужбината с напечеленото, през това банката да продава недостроеното (търг след търг ...), до това да реализилаш минимална загуба и още много варианти.
Щото при фалит - майната и на себестойността.

Който иска да купува го съветвам да почака още малко. Крушата вече е презряла, а кризата тепърва предстои...
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 20:22:46
Quote
barbaron
Quote
Атанас Янев
... но ако има някой от тук пишещите, които живее в имот с моментна цена над 2500 евро квадрат - ще напиша сто пъти "аз съм беден клошар и ям отпадаци от близкото циганско гето".
От мен да мине, сега го напиши само 10 пъти, пък следващия път бъди по-прецизен в заклинанията smiling smiley

Опа, в България имам предвид smiling smiley

Франция е друга песен за други писанки winking smiley *beer*
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 20:39:04
*beer*
Quote
Атанас Янев
Quote
barbaron
Quote
Атанас Янев
... но ако има някой от тук пишещите, които живее в имот с моментна цена над 2500 евро квадрат - ще напиша сто пъти "аз съм беден клошар и ям отпадаци от близкото циганско гето".
От мен да мине, сега го напиши само 10 пъти, пък следващия път бъди по-прецизен в заклинанията smiling smiley

Опа, в България имам предвид smiling smiley

Франция е друга песен за други писанки winking smiley *beer*
Янев, Янев!
Издъни се майна! Забравяш Сахибата! Ако те е чел, ша дигне на 3000.......като едното нищо......:]
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 21:30:59
avatar
Quote
камелия
Ако всички продават под себестойност, ще фалират.
Quote
Грийнбул
Въпросът е дали? Ако инвеститорът е примамил някой баламурник на тройна цена какво му пречи после да продаде 3-4 апартамента дори под себестойност. Ето ти пример, че продажбата под себестойност може да е единствения начин в крайна сметка да е на печалба.

На български или на патагонски пиша?
ВСИЧКИ, какво означава?
" Някой баламурняк"?
Елементарана дума е, да му се не види!
Нали се похвали, че решаваш логически задачки за 5-и клас?
Е, значението на думата " всички", трябва да ти е ясно!
Това, че ти,1.9, drakkar и Янев, не знаете значението й, остава ваш проблем.
Който разбрал- разбрал.
Който не- здраве да е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход