Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 11:40:11
Quote
камелия
Quote
greenbul

Ходих Камелия, положението е страшно отчайващо. Изборът е между бетонни затвори в презастроени квартали без инфраструктура и що-годе нормални жилища в отчайващи квартали и всичко това ме наведе на мисълта за ръст ... на спада на цените.

Не говорим за цени, а дали са започнали отново да строят.
Когато наистина отидеш, може да споделиш мнение- сега си повтаряш една и съща мантра.:]

Не знам дали строят. Строежи има. По някои от тях вижам работници. Според мен строят. Греша ли?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 15:27:40
Строят, които имат пари, някои си почиват. Нали, за да спечели Сульо, Пульо трябва да загуби.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 18:02:25
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Не знам за каква хазайка говориш, но явно че гледаш телевизия. Ако гледаш телевизия, това обяснява налудничевите ти теории. Намирай си каквито и колкото искаш факти за обнадеждаване. Ако искаш ще ти извадя ей сегичка 10 теми с обнадеждаващи факти за ръст на имотите от 2008-а. Не мога да повярвам, че в 21-ви век хората продължават да бъдат инструктирани от синия екран.

Ти пък сега ме учуди! Ти не гледаш ли телевизия? Новините поне не гледаш ли? Аз гледам, щото обичам да се информирам. Внушението ти, че съм бил манипулиран от синия екран си е твое твърдение. От синия екран аз извършвам социологическо проучване ад хок. Когато нещо ми се набие в главата, значи е често повторяемо. Когато кредитирането надмина по рекламиране депозирането, ми стана ясно, че кризата е проблем на миналата година. Така каза и един депутат в парламента. Просто го цитирам. А ще спра да гледам телевизия, когато спрат да продават телевизори.


Грешиш.Рекламите за кредитиране надхвърлиха тези за депозиране още през миналата година.Но кризата все още властва.Не , че неискам да си ходи но реалностите са други.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 18:12:46
Quote
bibise
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Quote
greenbul
Да се чуди човек наистина. Само преди 3 години твърдяха, че 1000 евро е себестойност, а сега когато цените паднаха с 30% и е ясно че ще паднат с още 50%, продължават да строят. Защо ли?

Аз мисля, че бизнеса изживява някакъв инерционен цикъл, който въпреки спада от последните 2 години и половина, продължават да смятат, че с нарастващото кредитиране ще се възродят покупките на зелено. Този сценарий обаче може да се случи, поради нарасващото агресивно ипотечно рекламиране /само ДСК ме подлудиха с онази хазяйка дето им се сърдеше по телевизията, че ще я качат на градския транспорт :]/, но може и да се увеличи стагнацията заради неолайнарската политика на свиване на разходи, работни места и псевдофинансова стабилност. Обнадеждава ме факта, че банките почват да влизат малко в час, докато губят клиенти. Примерно гръцката алфабанк в момента предлага 10 годишен период на фиксирана лихва.

Не знам за каква хазайка говориш, но явно че гледаш телевизия. Ако гледаш телевизия, това обяснява налудничевите ти теории. Намирай си каквито и колкото искаш факти за обнадеждаване. Ако искаш ще ти извадя ей сегичка 10 теми с обнадеждаващи факти за ръст на имотите от 2008-а. Не мога да повярвам, че в 21-ви век хората продължават да бъдат инструктирани от синия екран.

Ти пък сега ме учуди! Ти не гледаш ли телевизия? Новините поне не гледаш ли? Аз гледам, щото обичам да се информирам. Внушението ти, че съм бил манипулиран от синия екран си е твое твърдение. От синия екран аз извършвам социологическо проучване ад хок. Когато нещо ми се набие в главата, значи е често повторяемо. Когато кредитирането надмина по рекламиране депозирането, ми стана ясно, че кризата е проблем на миналата година. Така каза и един депутат в парламента. Просто го цитирам. А ще спра да гледам телевизия, когато спрат да продават телевизори.


Грешиш.Рекламите за кредитиране надхвърлиха тези за депозиране още през миналата година.Но кризата все още властва.Не , че неискам да си ходи но реалностите са други.

Реалостите са такива, че а некой е казал "Па!", а цялата банкова система се е ... сещаш се. Какви депозити и какви кредити и какви изводи си правите въобще. Не виждате ли че въпросът е кога и какво ще обърне колата, а не дали.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 19:40:55
Не виждаме.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 19:41:49
Quote
sid 40


Ти пък сега ме учуди! Ти не гледаш ли телевизия? Новините поне не гледаш ли? Аз гледам, щото обичам да се информирам. Внушението ти, че съм бил манипулиран от синия екран си е твое твърдение. От синия екран аз извършвам социологическо проучване ад хок. Когато нещо ми се набие в главата, значи е често повторяемо. Когато кредитирането надмина по рекламиране депозирането, ми стана ясно, че кризата е проблем на миналата година. Така каза и един депутат в парламента. Просто го цитирам. А ще спра да гледам телевизия, когато спрат да продават телевизори.
Господине, не смея да Ви коментирам!
Просто уникални източници на информация имате!
Сега си обяснявам високата Ви информираност и компетентност!
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 20:52:46
Quote
paio
Quote
sid 40


Ти пък сега ме учуди! Ти не гледаш ли телевизия? Новините поне не гледаш ли? Аз гледам, щото обичам да се информирам. Внушението ти, че съм бил манипулиран от синия екран си е твое твърдение. От синия екран аз извършвам социологическо проучване ад хок. Когато нещо ми се набие в главата, значи е често повторяемо. Когато кредитирането надмина по рекламиране депозирането, ми стана ясно, че кризата е проблем на миналата година. Така каза и един депутат в парламента. Просто го цитирам. А ще спра да гледам телевизия, когато спрат да продават телевизори.
Господине, не смея да Ви коментирам!
Просто уникални източници на информация имате!
Сега си обяснявам високата Ви информираност и компетентност!

За последен път гледах новини преди 3-4 години сега гледам само отделни репортажи, когато ги постнат с линк някъде. Очевидно сме от различни планети. Ако почна да гледам предварително и тенденциозно подбрана информация, нищо чудно и аз да затъпея и да дойда на вашия акъл.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 21:03:50
avatar
Quote
greenbul

За последен път гледах новини преди 3-4 години ................. Очевидно сме от различни планети.

Така е. Ти си от планетата Сривландия. Аз чета новини и в нета, получавам си ги по мейла или на телефона, но най-приятно ми е да си ги гледам по телевизията. А това, че ти си подбираш определени репортажи са срив, спад, криза, апокалипсис и край на света, това си е твой проблем. Всеки си има интереси. Моите още не обхващат разпада на планетата. Мога да почна да се интересувам от това на 80-90 евентуално, ако съм жив, за да видя дали с мен няма да се гътне и цялата планета. Но дори тогава няма да имам интерес от това защото ще съм оставил нещо след себе си, което ще обичам и след смъртта, за разлика от много мишоци тука.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 21:23:25
Quote
sid 40
Quote
greenbul

За последен път гледах новини преди 3-4 години ................. Очевидно сме от различни планети.

Така е. Ти си от планетата Сривландия. Аз чета новини и в нета, получавам си ги по мейла или на телефона, но най-приятно ми е да си ги гледам по телевизията. А това, че ти си подбираш определени репортажи са срив, спад, криза, апокалипсис и край на света, това си е твой проблем. Всеки си има интереси. Моите още не обхващат разпада на планетата. Мога да почна да се интересувам от това на 80-90 евентуално, ако съм жив, за да видя дали с мен няма да се гътне и цялата планета. Но дори тогава няма да имам интерес от това защото ще съм оставил нещо след себе си, което ще обичам и след смъртта, за разлика от много мишоци тука.

Не си прав. Чета внимателно всяка статия, която е критика на предстоящия срив. С нетърпение чакам момента, когато ще почна да пиша за ръст. Наивно е да се смята, че кризата ще продължи вечно, още по-наивно е да се смята, че веднъж опарили се, хората ще им е за урок и няма да повторят същите грешки. Ще дойде време и за ръст и за нови балони, чакай първо да ударим дъното на настоящия балон.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
19-06-2011 - 21:51:31
Е, точно в това е спорния въпрос, някои смятат, че дъното сме го ударили, затова започват да строят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход