Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:04:55
Quote
Атанас Янев

Камелия, толкова съгласен с теб не съм бил никога *beer*

Преди няколко месеца ходих да гледам топ супер луксозна сграда според брокери. Наистина беше такава и на живо, цената ми пасна перфектно, беше в топ центъра на града, както се казва - в тиха уличка (до Адвокатската).
Имаше и две паркоместа, подземни, широки и удобни, по описание на инвеститора. На това държа много. Не за друго, но не работя 9-18ч и понякога се връщам по 10 пъти, по 10 минути да въртя - почти два часа в нерви. Предпочитам да си платя, за да избегна нервите и загубеното време.

Дойде време да гледам паркоместата - абсурдна гледка, реално не бяха паркоместа, а огризки от мази, навсякъде колони - никакъв шанс да влезе нормална кола. На нито едно място нямаше паркирана кола, а обекта беше обитаем от година-две. Бях с моята кола - 5м, съвсем стандартна по размери кола - помолих инвеститора да ми я паркира - нацупи се и замина. И аз заминах.

Който не е мислил - типично по Български - нагоре за гъзари, скритото за тъпанари :}

*beer*

Янев, за това трябва да благодарим на тези които създадоха плановете за такива райони, и осраха всичко. На мястото на двуфамилни къщички изникнаха 5-етажни блокове с по 10 апартамента, на калкан, при лице на улицата 10м - таман за 2 коли. Малки парцели, рампи заемащи 1/3 от парцела, носещи колони и после се чудиш как да паркираш. И гараж не спасява положението, се ще се намери някой да спре отпред. Ако искаш простор - Чайка е решението, нея не можаха да я осерат въпреки многобройните опити.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:21:12
Quote
PER0
Ако искаш простор - Чайка е решението.

Чайка е решението и съм се възползвал от него winking smiley

В момента живея в 128 блок, един от малкото нови и наистина направени с разум блокове, големи стаи и перфектни сервизни помещения smiling smiley Нямам морска панорама, но имам простор - детските градини, паметника, флаговете - чудно smiling smiley

Излизат апартаменти в 68 блок, но съседите, съседите... *xxx*
Трагични входове *tired*

Чакам да видя под 5 ЕГ до къде ще ги докарат новите блокове, ако някой има информация - ще се радвам да сподели, не съм минавал от 6 месеца smiling smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:32:29
avatar
Quote
PER0

Янев, за това трябва да благодарим на тези които създадоха плановете за такива райони, и осраха всичко. На мястото на двуфамилни къщички изникнаха 5-етажни блокове с по 10 апартамента, на калкан, при лице на улицата 10м - таман за 2 коли. Малки парцели, рампи заемащи 1/3 от парцела, носещи колони и после се чудиш как да паркираш. И гараж не спасява положението, се ще се намери някой да спре отпред. Ако искаш простор - Чайка е решението, нея не можаха да я осерат въпреки многобройните опити.

О, защо мислиш, че някой специално е създавал плановете?
Всичко се правеше на парче- частично изменение, подплатено с куп пари от пишман- инвеститора, назначен за препиращ .
После- леене на плочи при -20 градуса, зидане с итонг, арматурно желязо от Китай, гипсокартон, за по- добро ехо..........и си готов. Даваш една шапка пари и гордо се нанасяш в кимизарника на Ш/З, в стаи- килери и хол- трапезария- бокс " три в едно", че да се умиришеш качествено, ако решиш да приготвиш някаква храна. :]
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:40:38
Камелия, даваш първоначално една шапка пари winking smiley

И после, моля ви, не ме винете, че още живея под наем winking smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:45:17
Quote
камелия

О, защо мислиш, че някой специално е създавал плановете?
Всичко се правеше на парче- частично изменение, подплатено с куп пари от пишман- инвеститора, назначен за препиращ .
После- леене на плочи при -20 градуса, зидане с итонг, арматурно желязо от Китай, гипсокартон, за по- добро ехо..........и си готов. Даваш една шапка пари и гордо се нанасяш в кимизарника на Ш/З, в стаи- килери и хол- трапезария- бокс " три в едно", че да се умиришеш качествено, ако решиш да приготвиш някаква храна. :]

За ПУП-а говоря, не ме интересуват плановете на самите строежи, а тези разрешили на мястото на малко къшле да се издигне строеж кота 15 метра, при ширина на улицата 10 м. И естествено, че плановете са създадени специално от някой умник, не съм чувал ПУП-ове да се създават ей така от самосебе си. За варианта "три в едно" - то за нормална спалня няма място, пък ти отделна кухня искаш smiling smiley И микровълнови печки има вечеsmiling smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 12:54:16
Quote
камелия

После- леене на плочи при -20 градуса, зидане с итонг, арматурно желязо от Китай, гипсокартон, за по- добро ехо..........и си готов. Даваш една шапка пари и гордо се нанасяш в кимизарника на Ш/З, в стаи- килери и хол- трапезария- бокс " три в едно", че да се умиришеш качествено, ако решиш да приготвиш някаква храна. :]
Кемъл, ти си поетеса бре майна?!
Мноу убаво си го казала сичко туй, кат Вапцаров - и за бетона, желязото, тухлите....как беше..."..ще строиме холбокс, с яки бетонни стени.."
И туй за ехото от гипскартона: Инвиститура викнал " Ей ора, дайти на зилену, ша ви построя апартаменти............менти.........менти...........менти.........."
Ехото майна не лъже!
И една моя мъдрост, да си я анализираш когат си по-свободна:
Миналото гърми като топ в бъдещето!
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 13:00:13
Quote
Атанас Янев
Камелия, даваш първоначално една шапка пари winking smiley

И после, моля ви, не ме винете, че още живея под наем winking smiley
Янев, не е грешно дет си под наем! Грях е да си хвърлиш парите на вятъра!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-23 13:16 от darkside.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 13:23:11
avatar
Quote
Атанас Янев
Камелия, даваш първоначално една шапка пари winking smiley

И после, моля ви, не ме винете, че още живея под наем winking smiley

А, винаги ще има хора, живеещи под наем, но не заради некачественото ново строителство.:]
Има " старо", което си отговаря на всички норми, с изградена инфраструктура...........което може да си го купи човек, с по- високи критерии и възможности.
За мен, по- зле от купилите ново, са наелите го.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 13:49:14
Quote
камелия
[..] по- зле от купилите ново, са наелите го.
Я ми обясни докато избирам къде да пораснат децата ми, къде да живея аз и жена ми?
На палатка ли? smiling smiley

Ами sid от къде ще прави пари? *beer*

Или да дам триста хиляди лева (300 000 лева - апартамента, ремонта, ако има нужда и обзавеждането му) за нещо, в което не съм сигурен, че искам да пораснат децата ми, да имат нормална и спокойна среда, добър пример?

Като си бачкаш парите почваш да ги цениш повече от всякога.
Три месеца избирах апартамент, в който да живея под наем. Имам изисквания.

Бих го купил, но не го продават.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
23-06-2011 - 14:05:56
avatar
Quote
Атанас Янев

Я ми обясни докато избирам къде да пораснат децата ми, къде да живея аз и жена ми?
На палатка ли? smiling smiley

Ами sid от къде ще прави пари? *beer*

Или да дам триста хиляди лева (300 000 лева - апартамента, ремонта, ако има нужда и обзавеждането му) за нещо, в което не съм сигурен, че искам да пораснат децата ми, да имат нормална и спокойна среда, добър пример?

Като си бачкаш парите почваш да ги цениш повече от всякога.
Три месеца избирах апартамент, в който да живея под наем. Имам изисквания.

Бих го купил, но не го продават.

Е, ако решиш да избираш 18 години минимум, наистина си е за притеснение.:]
Фактът, че 3 месеца си търсил апартамент под наем, единствено показва, че съм права за качеството на новото строителство. И за липсата на критерии и самоуважение на тези, които купуваха като невидели.
Друг въпрос е, че един хубав имот, добре обзаведен, си иска приличен наем.
А това са пари, хвърлени зад гърба.
От друга страна- не е казано, че всеки трябва да може да си позволи собствено жилище.
Нали трябва да имаме наематели, от които да припечелваме.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход