Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавайте!!!

Публикувано от dragula 
Re: Продавайте!!!
02-06-2011 - 22:21:32
Quote
dodo2
Е ти може и в Манхатън да искаш smiling smiley Повечето на тази цена са за панелните гета, но тук както успешно ни убедиха, Люлин е най-хубавият квартал в София с болници, детски градини, училища и магазини. Все пак там живеят хора, не маймуни, така че пробвай там. Под секрет ще ти кажа, че има голям избор даже в интервала 400-499.

Хора, казваш живеели и "там"? Не съм много убеден. Може би някои единични екземпляри Хомо сапиенс, оцелели засега.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 22:22 от Imotko.
Re: Продавайте!!!
02-06-2011 - 22:26:58
avatar
Quote
Imotko

Хора, казваш живеели и "там"? Не съм много убеден. Може би някои единични екземпляри Хомо сапиенс, оцелели засега.

Като следя изявите ти тук, не виждам белези на Хомо сапиенс, а по- скоро на Хомо еректус........:]
Re: Продавайте!!!
02-06-2011 - 23:32:05
Quote
камелия
Quote
Imotko

Хора, казваш живеели и "там"? Не съм много убеден. Може би някои единични екземпляри Хомо сапиенс, оцелели засега.

Като следя изявите ти тук, не виждам белези на Хомо сапиенс, а по- скоро на Хомо еректус........:]

Може би защото не съм от Люлин.
Но да ви споделя една тайна, понеже тука мнозинството не разбира от имоти хич - около 5-7% от сделките на ден са за имоти в Люлин. Там е най-евтино и има съответно голямо търсене. Ако не съществуваше този квартал, агенциите за имоти щяха да са наполовина.
Re: Продавайте!!!
02-06-2011 - 23:35:53
avatar
Quote
Imotko
Може би защото не съм от Люлин.
Но да ви споделя една тайна, понеже тука мнозинството не разбира от имоти хич - около 5-7% от сделките на ден са за имоти в Люлин. Там е най-евтино и има съответно голямо търсене. Ако не съществуваше този квартал, агенциите за имоти щяха да са наполовина.

Не, защото изхвърлянията ти са прекалено елементарни за хомо сапиенс....smiling smiley
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 00:02:34
avatar
Най-глуповото е вие да си ги мерите, при положение, че сме обкръжени от изпостеляли сривлогари-квартиранти озлобени от мизерното си съществуване и нападащи обикновените добре живеещи хора. Осъзнайте се! Каузата ни да разкажем за нормалността за да привлечем и по-млади лумпенизирани индивиди към спокойното и естествено съществуване е обречено ако влизаме помежду си в конфликт. Имотко стига си омаловажавал Люлин. И за мен това не е идеала за квартал, но е както всички в София. Има си хора и хора. Не можеш да го сравняваш с Изток, но все пак знаеш много добре, че във всички квартали живеят всякакъв калибър хора. Само пъпчиви сривльовски тийнейджъри може да определят гета и т.н. Ти си интелегентен ъпър, при това със бизнес с широк размах, не позволявай да ти падне нивото.
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 00:06:44
avatar
Quote
Imotko
около 5-7% от сделките на ден са за имоти в Люлин.

% от сделките в София или в България? :] Ако е от София само, не виждам нищо сензационно. Даже е малък %. Което означава, че щом не се купува и на цени 400-499 евро/м2 (колкото са в Люлин), значи съвсем лошо е станало.

P.S. imotko, понеже не позна за четвърто и първо тримесечия (колко много сделки щяло да има, а то какво стана) - или кажи на хората, които те осведомяват да дават по-точна информация, или ако работиш там си отваряй очите по-широко winking smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 11:54:55
Quote
sid 40
Най-глуповото е вие да си ги мерите, при положение, че сме обкръжени от изпостеляли сривлогари-квартиранти озлобени от мизерното си съществуване и нападащи обикновените добре живеещи хора. Осъзнайте се! Каузата ни да разкажем за нормалността за да привлечем и по-млади лумпенизирани индивиди към спокойното и естествено съществуване е обречено ако влизаме помежду си в конфликт. Имотко стига си омаловажавал Люлин. И за мен това не е идеала за квартал, но е както всички в София. Има си хора и хора. Не можеш да го сравняваш с Изток, но все пак знаеш много добре, че във всички квартали живеят всякакъв калибър хора. Само пъпчиви сривльовски тийнейджъри може да определят гета и т.н. Ти си интелегентен ъпър, при това със бизнес с широк размах, не позволявай да ти падне нивото.
Най глупавото е да се правиш на баровец да се присмиваш на хората да ги ругаеш и обиждаш а после да искаш от техните данъци да ти плащат кредита и курника.Нямам нищо против простотията ти но няма да искаш пари от държавата или пък да ти свалят лихвите.Дреме ми на куро че си безработен брокер
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 13:43:39
Quote
dodo2
Quote
Imotko
около 5-7% от сделките на ден са за имоти в Люлин.

% от сделките в София или в България? :] Ако е от София само, не виждам нищо сензационно. Даже е малък %. Което означава, че щом не се купува и на цени 400-499 евро/м2 (колкото са в Люлин), значи съвсем лошо е станало.

P.S. imotko, понеже не позна за четвърто и първо тримесечия (колко много сделки щяло да има, а то какво стана) - или кажи на хората, които те осведомяват да дават по-точна информация, или ако работиш там си отваряй очите по-широко winking smiley

В Люлин се сключват голям % от покупко-продажбите за София, факт.
За кое четвърто и първо не съм познал, за четвъртото на 2010г. и за първото на 2011г. ли? Че не си спомням да съм давал прогнози.
Иначе са по-малко от очакваните, също факт.
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 15:40:04
avatar
Даваше прогнози, още миналото тримесечие, как едва ли не там хората се изтрепвали и щяло да има двойно продажби (зимата). Човек ще си помисли че си портиерът там и тайно водиш статистика winking smiley

Добре де 5% за Люлин... аз мислех че той съставлява по-голяма част от населението на София от 5%. Някъде към 10% ми се мота. Т.е. ако на Люлин се падат само 5%, то там има относително за София два пъти по-малко продажби.

Ако искаш да кажеш нещо наистина полезно и имаш информация (ако изобщо някой е извадил такава) - какъв брой от "продажбите" са между свързани лица и константен ли е този брой?

Имам предвид следното - ако (така мисля) грубо броят грубо е константа, примерно 3000, тогава:
- при 15000 сделки има 3000 фиктивни и 12000 реални
- при 8000 сделки има 3000 фиктивни и 5000 реални (истинският спад е 58% вместо 46%)
- при 4000 сделки има 3000 фиктивни и 1000 реални (истинският спад е 80% вместо 50%)

Прехвърлянията между роднини не се вляят от кризи и други подобни и би трябвало да са горе долу постоянна величина. Т.е. реално спадът е доста по-голям.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Продавайте!!!
03-06-2011 - 15:47:35
avatar
Quote
dodo2

Прехвърлянията между роднини не се вляят от кризи и други подобни и би трябвало да са горе долу постоянна величина.

И как реши, че трябва да са постоянна величина?
Напротив- те са силно намаляващи като бройка по съвсем ясни причини.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход