Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?

Публикувано от Гладен Брокер 
Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
29-05-2011 - 22:11:04
Понеже Тинки напоследъ все по-често споменава че ценовите нива на НИ сега били на нивата на 2000 година ще кажа следното:
Е и какво от това? Търсенето Тинкъл не се определя от ценовите нива, а от позволимостта, т.е. дори и ценовите нива да паднат на 1991 примерно, то търсене/ съответно пазар пак може да няма понеже хората не могат да си позволят.

И другият фактор е средата (култура, образование, здравеопазване, инфраструктура, бизнес климат, намиране на работа)
Та представи си че имам възможност да дам 100К за жилище в БГ: приемаме, че нямам друго жилище и жилището което ще купувам е добре изпълнено, ще го купя ли ако: жилището се намира в БГ където мръсотията и циганията властват, където образование и здравеопазване няма, където пътищата са по зле от тези в Африка, където ако решиш да правиш бизнес придържайки се към всички правила и си плащаш всички данъци, дори няма да можеш да го стартираш, където пазара на труда е изцяло в услуга на работодателите.

До 2008 позволимост пак нямаше - позволимостта беше за чужденците някои от които направиха добри бързи пари и заблудени БГ офце които го поеха изцяло от банките.

Факторите са ПОЗВОЛИМОСТ и СРЕДА. Купуването на НИ при наличието само на единият фактор е тъпотия, а без нито единият от двата е идиотизъм. Затова в БГ нормален пазар на НИ в близките (оптимистично) 10 години не се очаква. Сори за което.
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 00:23:13
avatar
Quote
Гладен Брокер
Понеже Тинки напоследъ все по-често споменава че ценовите нива на НИ сега били на нивата на 2000 година ще кажа следното:
Е и какво от това? Търсенето Тинкъл не се определя от ценовите нива, а от позволимостта, т.е. дори и ценовите нива да паднат на 1991 примерно, то търсене/ съответно пазар пак може да няма понеже хората не могат да си позволят.

И другият фактор е средата (култура, образование, здравеопазване, инфраструктура, бизнес климат, намиране на работа)
Та представи си че имам възможност да дам 100К за жилище в БГ: приемаме, че нямам друго жилище и жилището което ще купувам е добре изпълнено, ще го купя ли ако: жилището се намира в БГ където мръсотията и циганията властват, където образование и здравеопазване няма, където пътищата са по зле от тези в Африка, където ако решиш да правиш бизнес придържайки се към всички правила и си плащаш всички данъци, дори няма да можеш да го стартираш, където пазара на труда е изцяло в услуга на работодателите.

До 2008 позволимост пак нямаше - позволимостта беше за чужденците някои от които направиха добри бързи пари и заблудени БГ офце които го поеха изцяло от банките.

Факторите са ПОЗВОЛИМОСТ и СРЕДА. Купуването на НИ при наличието само на единият фактор е тъпотия, а без нито единият от двата е идиотизъм. Затова в БГ нормален пазар на НИ в близките (оптимистично) 10 години не се очаква. Сори за което.

Ей гъдулар холандски. Нали знаеш, че ще си платиш.smoking smiley Възмездието е сладък плод, но трябва да се чака да узрее.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-30 00:24 от sid 40.
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 00:30:26
Твърдението, че момента няма пазар е невярно. Напротив за първи път от 10 тина гоини има пазар. Хората се пазарят и се договарят.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 00:35:00
avatar
Да, последното е вярно, хората започнаха да си изграждат някакви знания и в тази област, още повече, че имат за пример тези, които се качиха на Титаник с мотото "Веднъж се живее!" . Както се казва "Всяко зло за добро" smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 00:42:29
avatar
Quote
Гладен Брокер


И другият фактор е средата (култура, образование, здравеопазване, инфраструктура, бизнес климат, намиране на работа)
Та представи си че имам възможност да дам 100К за жилище в БГ: приемаме, че нямам друго жилище и жилището което ще купувам е добре изпълнено, ще го купя ли ако: жилището се намира в БГ където мръсотията и циганията властват, където образование и здравеопазване няма, където пътищата са по зле от тези в Африка, където ако решиш да правиш бизнес придържайки се към всички правила и си плащаш всички данъци, дори няма да можеш да го стартираш, където пазара на труда е изцяло в услуга на работодателите.

До 2008 позволимост пак нямаше - позволимостта беше за чужденците някои от които направиха добри бързи пари и заблудени БГ офце които го поеха изцяло от банките.

Факторите са ПОЗВОЛИМОСТ и СРЕДА. Купуването на НИ при наличието само на единият фактор е тъпотия, а без нито единият от двата е идиотизъм. Затова в БГ нормален пазар на НИ в близките (оптимистично) 10 години не се очаква. Сори за което.

Ще ти се да си представи някой, че имаш възможност да дадеш 100 000Е за жилище, но няма човек от форума с толкова развинтено въображение.
Та, ти нямаш друго жилище- вярно, но няма и как да купиш. Нито тук, нито в Холандия.
И тук, и там, ти бизнес не можеш да стартираш, ама явно и добър бачкатор не можеш да бъдеш, щом факторът ПОЗВОЛИМОСТ те кара да мечтаеш за 149 долара/ кв. м на жълтите павета.
Не за да купиш там, разбира се, а да може да ти подарят нещо в по- крайните квартали.
Щото, по твоята логика, до 2008г. стотици хиляди чужденци са накупили тук имоти, щото са паралии и сега..........всъщност, кво правят сега?
Успели са да продадат на високите цени? А на кого, след като само те са имали пари, а българите са нямали?Или, дават под наем ли, неистово свалят цените, че дано продадат ли, или пишат отчаяни писма до разни страни, търсейки емигранти, готови да получат подарък имот?eye popping smiley
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 10:15:04
Quote
камелия
кво правят сега?
Лелче, показа колко си грамотна, за пореден път.
Поне апостроф сложи.
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 10:34:43
за панелообитателите дъртушата камелка и идиота сидчо:

Имам и споменатата сума (при това доста повече) и имоти колкото вие двамата заедно нямате. Като при мене всичко е доказуемо, но нотариално заверен срещу залог/облог.

Както и да е не за моето материално положение е темата а за положението на НИ в БГ, а то е мекоказано лошо.
Иначе вие двамата може да си умрете от злоба и завист но това няма да промени нещата в БГ, мене не ме гледайте как съм аз дори и под мост в Холандия да съм, пак ще съм по-добре от вас. Глейте само какво има да се случва в БГ когато Гърция фалира.
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 11:07:33
Камелия, обещал съм ти тема "Споделено с Камелия", не съм забравил!
Или по-добре "Некои съображения в полза на панелно-каменното строителство и "Рамщайн"" от Фред Флинстоун
А сега сериозно! Забелязах едно малко несъответствие между думите на Тотю Младенов и реалността. Безработните били 12% ама от колко? От 6.5млн., от 4млн. или направо от 2млн.? Щото нещо не се връзва - само циганите, които е всеизвестно колко и къде работят, са около 17% от общото население. Така че тия над 320хил. безработни излиза, че са само част от регистрираните цигани, щото те са над милион и почти всичките са на борсата...Пенсионерите са около 2.5 млн., турците около 800хил. и в момента "почиват" щото работеха в строителството, а то нали знаете....и като махнете администрацията, полицията, армията, даскалите и лекарите всъщност колко останаха да произвеждат БВП? Май някой си мисли, че е възможно 500хил. да хранят 6.5 млн. ?И да купуват и имоти ? Явно досега е било възможно криво лево. Такава фирма (бг) "бръмчи" главно на кредити майна, инак - фалит! Май нашия народ скоро ще бъде със сигурност собственик поне на едно нещо - външния дълг! Вече не знам и аз кой послъгва с тия проценти за лоши кредити, сделки, безработни, депозити...абе "Матрицата" ряпа да яде......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-30 11:23 от darkside.
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 11:39:19
Quote
Гладен Брокер
за панелообитателите дъртушата камелка и идиота сидчо:

Имам и споменатата сума (при това доста повече) и имоти колкото вие двамата заедно нямате. Като при мене всичко е доказуемо, но нотариално заверен срещу залог/облог.

Както и да е не за моето материално положение е темата а за положението на НИ в БГ, а то е мекоказано лошо.
Иначе вие двамата може да си умрете от злоба и завист но това няма да промени нещата в БГ, мене не ме гледайте как съм аз дори и под мост в Холандия да съм, пак ще съм по-добре от вас. Глейте само какво има да се случва в БГ когато Гърция фалира.

"Като каза гъз, извинявай - Гърция, та се сетих"
Абе кво става в таз Гърция? Докъде я докараха?
Re: Ще има ли нормален пазар дори след икономическата криза в БГ?
30-05-2011 - 12:19:28
Теглят си парите от банките,зашото е плъзнал слух,че ще излизат от еврозоната.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход