Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:47:02
Quote
palamud
Аз да споделя, че вчера разбрах за един известен спекулант с парцели и в последствие с имоти в София, саму прибрали всичко кредиторите (Банки и частни лица) и в момента е на квартира, а децата от частното училище в обикновенно....
не е повод за злорадство, но нищо чудно да е някой от подвизаващите се тук имотни разбирачи smiling smiley

Пълни глупости и приказки от 1001 нощ. Аз пък, сривчо, знам един спекулант с парцели, дето си купи къща на Тенерифе и си прати детето в Швейцария.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:48:06
Наемите са основния индикатор за промяната на стойността на имотите. Мен ми е направо смешно какви готини апартаменти се наемат едва за 200 евро на месец. Че то всичко ти ново направено няма нерви, няма майстори, близко е до работата...
В същото време цените на тези апартаменти са астрономически от порядъка на 50-60 000 евро.
Е кажете ми кой би купил, като всяка година цената пада с повече от наема. Тази година дори само 10% да е спада това са 5-6000 евро, а наемът е едва 2400 евро. Това прави чиста печалба от минимум 2600 евро на година и то пак казвам, ако спада тази година е едва 10%.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:54:19
Quote
камелия
Додо2 твърдеше, че СПОРЕД НЕГО, през 2008г. имало повече хора в София отколкото днес.

Според мен 2008 година имаше задръствания и в 3 следобед, а сега няма. Според мен познатите ми които даваха апартаменти под наем сега са с празни апартаменти и търсят наематели. Според мен 2008 година като пуснахме обява за работа се явиха 3-ма кандидати. Според мен миналата седмица на същата обява за двойно по-ниска заплата се явиха 42-ма още първия ден. Според мен Камелия не вижда по-далече от носа си.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 20:25:08
Joan, права си, че 1 270 284 са само преброените в гр. София (които по време на преброяването по една или друга причина са пребивавали в административния център на България smiling smiley ). Не се хващай за цифрата обаче – тук говорим за тренда - София е град с намаляващо население през последните 3 години.

Ето данните от ГРАО по постоянен адрес за цялата Столична община (по-напред в темата съм дала данните САМО за гр. София. Там разликата е още по-голяма):

2008 1401792 (Столична община)

2011 1398025 (Столична община)

Това специално за Камелия, на която и е много трудно да осмисли, че “сега, през 2011 г., в София има по- малко хора, отколкото през 2008 г.” Ами разликата наистина си личи дори само от задръстванията.

И, Камелия, не твърдя, че има некоректност при съпоставка на данните от ГРАО от 2008 с данните от ГРАО от 2010 или 2011, така че не ми преписвай думи. Знаем си, че на теб звездите ти ги говорят. Не схващам защо ми говориш в мъжки род, но ще го отдам на състоянието ти. smiling smiley
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 20:59:15
avatar
Quote
hala

Това специално за Камелия, на която и е много трудно да осмисли, че “сега, през 2011 г., в София има по- малко хора, отколкото през 2008 г.” Ами разликата наистина си личи дори само от задръстванията.

И, Камелия, не твърдя, че има некоректност при съпоставка на данните от ГРАО от 2008 с данните от ГРАО от 2010 или 2011, така че не ми преписвай думи. Знаем си, че на теб звездите ти ги говорят. Не схващам защо ми говориш в мъжки род, но ще го отдам на състоянието ти. smiling smiley

Ти си като Додко2- първо изцепваш нещо, после в сто поста се дообясняваш.:]
На теб, дори и звездите да ти го говорят, пак няма да схванеш, след като отново не си разбрала какво самата ти си написала за некоректността на данните, тъй като не е имало преброяване през 2008г.
Но, за сметка на това, доводът ти, че сега има по- малко задръствания, е съкрушителен и оставя опонентите ти безмълвни.
Пиша ти в мъжки род, защото типично по мъжки си мериш................екстраполациите.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 21:09:33
:]

Цена/наем... екстраполации ... бутилки... Така като ви гледам, готови сте за маса. Липсва ви само музикален фон. :]

*drink2*
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 21:58:25
Камелия, излишно е да се обясняваш. Нямаш потенциaла да схванеш елементарни разлики! Потресаващо! За нивото ти да не говорим! Личи си че си расла на Женския пазар!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-27 21:58 от hala.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 22:18:57
avatar
Quote
hala
Камелия, излишно е да се обясняваш. Нямаш потенциaла да схванеш елементарни разлики! Потресаващо! За нивото ти да не говорим! Личи си че си расла на Женския пазар!

Халичка, миличка и семпличка!
Пак не стопли какво си писала, за съжаление, ама и моето търпение свърши, та или си напъни сивите клетки, или си карай безметежно- заплескано........както досега.
По- добре е човек да расте на Женския пазар, отколкото природните му дадености да му отредят израстване в заведение за деца със специфични потребности.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 22:35:32
Лелче Камелче, ще ти припомня ти какво написа, та дано този път схванеш и се посмееш сама на себе си. Ще ти е забавно, обещавам!

Quote
dodo2 (към Камелия)
"И как го разбра това, че непрекъснато увеличава населението си? Статистиката показва разликата между 2011 и 2001, но не и между 2011 и 2008."


Quote
камелия (към Додо2, доволно)

"Елементарно, Уотсън!

1 267 098 жители през 2008г.
1 359 520 жители през 2011г."

Виждаш ли сега каква глупост и сътворила? Надявам се най-сетне да си разбрала, че си сравнила данните на НСИ (от екстраполация) за София-град с данните от преброяване за Столична община. Освен, че методът е различен, различни са и параметрите на изследваната съвкупност (включени са жители на различни населени места).

Ако искаш да видиш тренда, вместо да се цепиш "Елементарно, Уотсън!" и да изръсиш поредната глупост, сравнявай сравняеми данни. Като официалните данни за населението на Столична община по настоящ адрес например:

2008 1401792 (Столична община)

2011 1398025 (Столична община)

Или официалните данни за населението на гр. София по настоящ адрес:

2008 1268210

2010 1261080

И после защо внук ти не може да изкласи без частни уроци! Ми той на баба си се е метнал явно smiling smiley "Семпличък", нали така smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-27 22:37 от hala.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 22:56:41
avatar
Между другото този форум ми даде един съвсем раличен поглед върху реалността. Преди него явно съм контактувал само с хора, с които ако в разговор се каже "2+2..." не е нужно да се довършва с "=4", защото всички го знаят.

Тук ставам свидетел, как като кажеш "2+2=4", има такива които гледат така: *xxx* други казват "не е верно, 2+2=3, така съм прочела във wikipedia и google и то без да отварям страниците, а само по резюметата под връзките", трети казват, че 2+2=ябълка, защото диаметърът и е колкото 4 пръста, след което започват многочасови безсмислици.

Благодаря.

P.S. Тинки, виждаш ли какво става, когато не си слагаш ваксини? Явно Камелия те е заразила :}

Който е здрав, да се спасява навреме, чао!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход