Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
22-04-2011 - 00:40:41
avatar
Каквито и числа да има за 2008 година, те са приблизителни, смятат се с екстраполация и зависи от желанието на смятащия, да ги нагласи както иска. Сега след като имаме данните за 2011, се донаглася с интерполация, обаче пак може да се каже каквото и да е за 2008. Аз пък казвам, че през 2008 са били повече хората и си имам разни аргументи. Нито аз мога да докажа това, нито всички, които твърдят обратното. Въпросът е - кое е по-вероятно. Има начин да се прецени по косвени данни. Падащите стойности на наемите са един такъв показателен източник.
Re: Цена/Наем?
22-04-2011 - 00:47:31
avatar
Quote
dodo2
Каквито и числа да има за 2008 година, те са приблизителни, смятат се с екстраполация и зависи от желанието на смятащия, да ги нагласи както иска. Сега след като имаме данните за 2011, се донаглася с интерполация, обаче пак може да се каже каквото и да е за 2008. Аз пък казвам, че през 2008 са били повече хората и си имам разни аргументи. Нито аз мога да докажа това, нито всички, които твърдят обратното. Въпросът е - кое е по-вероятно. Има начин да се прецени по косвени данни. Падащите стойности на наемите са един такъв показателен източник.


Падащите стойности на наемите нямат нищо общо с броя на населението , а с неговата заетост блудни. Заетостта на наемателите за съжаление спада, щото те са най-неквалифицираните заети.
Re: Цена/Наем?
22-04-2011 - 01:17:52
avatar
И какво - орди безработни бродят по София или си отиват по родните села да гледат патки и прасета?
Re: Цена/Наем?
22-04-2011 - 12:15:00
avatar
Quote
dodo2
И какво - орди безработни бродят по София или си отиват по родните села да гледат патки и прасета?

Някои си отидоха, други продължават да са тук, защото въпреки всичко, в София безработицата е най- ниска.
Колкото и да се опитваш да извърташ, трябва да решиш- ще се опираш ли на статистиката, или няма.
А не, когато ти изнася да го правиш, а когато не ти изнася да философстваш как всичко било стъкмистика.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 02:08:10
Quote
камелия
"Съвсем случайно да дочухте, че столицата, заедно с още 2-3 града непрекъснато увеличава населението си?"


Откъде да дочуем ние простите хорица, Камелия? Тези неща звездите само на теб ти ги говорят smiling smiley

Quote
Ако си направиш труда да видиш данните за града, а не за областта, ще схванеш. За какво са ни 28- те села?

И к'во, ти направили си труда да видиш данните за града, че твърдиш така убедено?

Да видим:

гр. София (без селата)

2008 1268210 [grao.bg]

2010 1261080 [grao.bg]
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 03:01:16
avatar
Вижтье, вижтье! Аку ни ви са гльеда встапльениету, прискочьети на 4:50 да видити Супьер Бианка посрьеща тълпити от аутумубилье по шосьету. Айдье към Люлин, липсвахти на Камелия!

[play.novatv.bg]

:}

Ам какви кошнички сас зарзават имааат, ухаа и бурканье с манджа!
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 10:22:04
avatar
Quote
hala



И к'во, ти направили си труда да видиш данните за града, че твърдиш така убедено?

Да видим:

гр. София (без селата)

2008 1268210 [grao.bg]

2010 1261080 [grao.bg]

А днес сме 27. 04. 2011г.
И статистиката дава това:
2011г.- 1 270 284 за София- град
тук
Така че, населението на София се е увеличило от 2008г. насам.
Нещо, което Додко2 оспорваше.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 11:44:45
Камелия, само твоята празна главица може да сравнява данни, получени по различни методи. Цифрата 1 270 284 е резултат от преброяване и ако ще я съпоставяш с нещо си, трябва да намериш данни от преброяване през 2008 smiling smiley

Освен това, 1 270 284 е населението на Столична община (по данни от преброяване 2011), а Столична община включва 50-те околни села и 3 града:


С.ВОЙНЕГОВЦИ
С.ВОЛУЯК
С.ГЕРМАН
С.ГОРНИ БОГРОВ
С.ДОБРОСЛАВЦИ
С.ДОЛНИ БОГРОВ
С.ДОЛНИ ПАСАРЕЛ
С.ЖЕЛЕЗНИЦА
С.ЖЕЛЯВА
С.ЖИТЕН
С.ИВАНЯНЕ
С.КАЗИЧЕНЕ
С.КЛИСУРА
С.КОКАЛЯНЕ
С.КРИВИНА
С.КУБРАТОВО
С.КЪТИНА
С.ЛОЗЕН
С.ЛОКОРСКО
С.МАЛО БУЧИНО
С.МИРОВЯНЕ
С.МРАМОР
С.МЪРЧАЕВО
С.НЕГОВАН
С.ПАНЧАРЕВО
С.ПЛАНА
С.ПОДГУМЕР
С.СВЕТОВРАЧЕНЕ
ГР.СОФИЯ
С.ЧЕПИНЦИ
С.ЯНА
ГР.СОФИЯ,КВ.СИМЕОНОВО
ГР.СОФИЯ,КВ.ДРАГАЛЕВЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.СУХОДОЛ
ГР.СОФИЯ,КВ.ФИЛИПОВЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.РЕПУБЛИКА
ГР.СОФИЯ,КВ.ИЛИЕНЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.ТРЕБИЧ
ГР.СОФИЯ,КВ.БЕНКОВСКИ
ГР.СОФИЯ,Ж.К.ФИЛИПОВЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.ЧЕПИНСКО ШОСЕ|
ГР.СОФИЯ,КВ.ЧЕЛОПЕЧЕНЕ
ГР.СОФИЯ,КВ.СЕСЛАВЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.ВРАЖДЕБНА
ГР.СОФИЯ,КВ.КРЕМИКОВЦИ
ГР.СОФИЯ,КВ.БОТУНЕЦ
ГР.СОФИЯ,КВ.ГОРУБЛЯНЕ
ГР.НОВИ ИСКЪР
С.БАЛША
ГР.БАНКЯ



Знам че трудно схващаш, затова обяснявам просто и детаилно, като за теб.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 12:23:32
avatar
Quote
hala
Камелия, само твоята празна главица може да сравнява данни, получени по различни методи. Цифрата 1 270 284 е резултат от преброяване и ако ще я съпоставяш с нещо си, трябва да намериш данни от преброяване през 2008 smiling smiley

Освен това, 1 270 284 е населението на Столична община (по данни от преброяване 2011), а Столична община включва 50-те околни села и 3 града:

И понеже твоята главица пращи от акъл и схващаш много бързо, да кажеш на публиката- твърдението на додо2, че през 2008г. са били повече хората, отколкото сочеха официалните данни, по кой метод бяха спретнати, че ти заставаш нахъсано зад тях?
А след преброяването- повече ли са хората, или по- малко от официалните данни за 2008, 2010г.?
Вече не може нищо да се коментира, откакто налазихте форума.
Пишете си тъпотиите и се заяждайте помежду си, пък и сами със себе си- като си регистрирате по още някой ник.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 14:28:36
Я пак? Зад кое заставам? Додо2 казва за метода на НСИ “Каквито и числа да има за 2008 година, те са приблизителни, смятат се с екстраполация” и е прав – при ектраполация е така. Аз обаче ти давам данни от ГРАО, по настоящ адрес – те НЕ са екстраполирани. Твой си е проблема, че не можеш да схванеш разликата.

Quote
А след преброяването- повече ли са хората, или по- малко от официалните данни за 2008, 2010г.?

Май наистина няма шанс да схванеш – след преброяването данните могат да се сравняват с други данни от преброяване, каквито за 2008 и 2010 нямаш. Затова, ако искаш да видиш тренда, можеш да сравниш данните по настоящ адрес от 2011 или 2010 с данните по настоящ адрес от 2008, защото методологията е еднаква.

И още нещо – не се заяждаме помежду си, не ни вкарвай във филмите си. Този ник ми е от години. Проблем?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход