Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 14:34:03
avatar
Quote
hala
Я пак? Зад кое заставам? Додо2 казва за метода на НСИ “Каквито и числа да има за 2008 година, те са приблизителни, смятат се с екстраполация” и е прав – при ектраполация е така. Аз обаче ти давам данни от ГРАО, по настоящ адрес – те НЕ са екстраполирани. Твой си е проблема, че не можеш да схванеш разликата.

Quote
А след преброяването- повече ли са хората, или по- малко от официалните данни за 2008, 2010г.?

Май наистина няма шанс да схванеш – след преброяването данните могат да се сравняват с други данни от преброяване, каквито за 2008 и 2010 нямаш. Затова, ако искаш да видиш тренда, можеш да сравниш данните по настоящ адрес от 2011 или 2010 с данните по настоящ адрес от 2008, защото методологията е еднаква.

И още нещо – не се заяждаме помежду си, не ни вкарвай във филмите си. Този ник ми е от години. Проблем?

О, ставаш досаден.
Додо2 твърдеше, че СПОРЕД НЕГО, през 2008г. имало повече хора в София отколкото днес.
А ти му припяваш и ми даваш данни и за 2010г., пък после ми обясняваш, че не били коректни.
Толкова елементарност ми идва в повече, та смятам да те оставя да се екстраполираш на воля.:]
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 14:44:20
Додо твърдял, аз съм му припявала... :ami:Доста елементарно дори за твоето ниво! Няма нужда да ни разказваш фантазиите си – и без това само ти ги виждаш така нещата. Показах ти данни, че не само според Додо, но и според официалния граждански регистър (ГРАО) в София през 2008 е имало повече хора, отколкото днес. Макар че това се вижда и с просто око.

Относно “некоректните данни за 2010” - данните за 2010 от ГРАО няма как да са некоректни, пак нещо не си разбрала.

И точно ти да говориш за елементарност е леко смешно!
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 15:52:56
avatar
Quote
hala
Додо твърдял, аз съм му припявала... :ami:Доста елементарно дори за твоето ниво! Няма нужда да ни разказваш фантазиите си – и без това само ти ги виждаш така нещата. Показах ти данни, че не само според Додо, но и според официалния граждански регистър (ГРАО) в София през 2008 е имало повече хора, отколкото днес. Макар че това се вижда и с просто око.

Относно “некоректните данни за 2010” - данните за 2010 от ГРАО няма как да са некоректни, пак нещо не си разбрала.

И точно ти да говориш за елементарност е леко смешно!

Стига се излага, бе човек!
Колко пъти да ти кажа, че вече сме 2011г. и твърдението на додо е, че сега, през 2011г., има по- малко хора, отколкото през 2008г.?
Твърдението за некоректност при съпоставката е твое, не мое. Та, нали ти обясняваше, че може да е коректно само, ако през 2008г. е имало официално преброяване?
Съжалявам да го кажа, но не си в състояние нито да запомниш какво ти самият, пишеш, нито какво ти отговарят отсреща.
Хайде сега, ако разбра за какво иде реч, извади в колонка населението на София- ГРАД за 2008г., 2010г. и 2011г.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 15:53:00
Quote
hala
Камелия, само твоята празна главица може да сравнява данни, получени по различни методи. Цифрата 1 270 284 е резултат от преброяване и ако ще я съпоставяш с нещо си, трябва да намериш данни от преброяване през 2008 smiling smiley

Освен това, 1 270 284 е населението на Столична община (по данни от преброяване 2011), а Столична община включва 50-те околни села и 3 града:


............

Знам че трудно схващаш, затова обяснявам просто и детаилно, като за теб.

Нямам намерение да влизам в споровете ви, но тук си се объркала. Наистина в Столична община влизат изредените от теб населени места, но населението на Столична община според пребряването е 1 359 520, а само на град София е даденото от теб число 1 270 284.

ето тук население на Община София столица:
[www.nsi.bg]

и тук население на областен град София:

[www.nsi.bg]

Както се вижда, объркването идва от факта, че Област София-столица има една единствена обшина и това е Община София-столица, където са там Банкя, Бухово и т.н. А София град си е областния град и включва само селата, които вече са квартали като Драгалевци, Симеоново и т.н..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-27 15:56 от Joan.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 15:59:50
avatar
Аз да споделя, че вчера разбрах за един известен спекулант с парцели и в последствие с имоти в София, саму прибрали всичко кредиторите (Банки и частни лица) и в момента е на квартира, а децата от частното училище в обикновенно....
не е повод за злорадство, но нищо чудно да е някой от подвизаващите се тук имотни разбирачи smiling smiley
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 17:54:03
avatar
Quote
камелия
Quote
hala
Додо твърдял, аз съм му припявала... :ami:Доста елементарно дори за твоето ниво! Няма нужда да ни разказваш фантазиите си – и без това само ти ги виждаш така нещата. Показах ти данни, че не само според Додо, но и според официалния граждански регистър (ГРАО) в София през 2008 е имало повече хора, отколкото днес. Макар че това се вижда и с просто око.

Относно “некоректните данни за 2010” - данните за 2010 от ГРАО няма как да са некоректни, пак нещо не си разбрала.

И точно ти да говориш за елементарност е леко смешно!

Стига се излага, бе човек!
Колко пъти да ти кажа, че вече сме 2011г. и твърдението на додо е, че сега, през 2011г., има по- малко хора, отколкото през 2008г.?
Твърдението за некоректност при съпоставката е твое, не мое. Та, нали ти обясняваше, че може да е коректно само, ако през 2008г. е имало официално преброяване?
Съжалявам да го кажа, но не си в състояние нито да запомниш какво ти самият, пишеш, нито какво ти отговарят отсреща.
Хайде сега, ако разбра за какво иде реч, извади в колонка населението на София- ГРАД за 2008г., 2010г. и 2011г.

Ти не разбра ли, че няма как да знаеш колко са били 2008 и 2010? Числата, които даваш са предположения, изчисления, но не и преброяване. Затова се прави преброяване през 10 години, за да има фиксирани точки поне през такъв интервал. Графично няма как да ти го обясня, тъй като сама каза, че от аритметика нищо не разбираш.
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 17:58:07
avatar
Понякога неплащането на наема може да бъде смъртоносно. И аз не искам да злорадствам, но много е възможно един от нашите наемателчета - влогарчета да е изпаднал в това положение.

[paper.standartnews.com]
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:04:08
avatar
Сид и ти счупи тъпомера днеска...
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:09:08
avatar
Сахиба + Камелия = куку и пипи smiling smiley Голямо забавление настава
Re: Цена/Наем?
27-04-2011 - 18:17:16
avatar
Quote
dodo2
Сахиба + Камелия = куку и пипи smiling smiley Голямо забавление настава

Ми така става, когато отказваш дълго време да приемеш очевидното...
непоправими психични отклонения smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход