Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
03-05-2011 - 14:18:35
Жлището е с акт 16.Площта е 23 кв.метра.Средно 540 евро горе-долу.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
03-05-2011 - 14:33:01
Предлагам ви да обърнем внимание на една подробност от работата на БНБ.Както казват-дяволът се крие в детайлите.В края на април БНБ бе изправена пред безпрецедентна алтернатива да вдигне или не ОЛП.Под натиск от инфлацията банката е длъжна да предприеме мерки.От друга страна ниския ОЛП стимулира икономиката.В крайна сметка БНБ се поддаде на ик.логика и вдигна лихвения процент до 0,21%!!!За последно нивото му е било такова февруари 2010г.Да припомня,че в началото на кризата,ноември-декември 2008г. ОЛП бе 5,77%...Правете си изводите с колко се е сринала икономиката ни.Та това е красноречив пример /понеже получавам подобни въпроси/ как инфлацията е свързана с пазара на НИ.Или видите ли-какво общо имал ОЛП с пазара на имоти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 14:34 от Лидъл.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
03-05-2011 - 15:17:06
Преди да пишеш най-невероятни глупости и интерпретации, да беше се поинтересувал как БНБ определя ОЛП и дали може да го "вдигне" или "свали". Интересно ще бъде също да ни кажеш какво общо има инфлацията с ОЛП.
Дай да го гугълна вместо теб...
Та, какъв ти е извода - с колко се е сринала икономиката ни като се взираме в ОЛП?
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
03-05-2011 - 15:29:46
avatar
Quote
Лидъл
Жлището е с акт 16.Площта е 23 кв.метра.Средно 540 евро горе-долу.

Е какво е това жилище 23 м2 ?!? Боксониерите са от 32 нагоре ?!? Баня и тоалетна има ли ?!? Коридор ?!? Тераса ?!? Това е безумие да се строят подобни недоразумения !!! Става единствено за секс - квартира :]

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
03-05-2011 - 15:30:37
Quote
Лидъл
Жлището е с акт 16.Площта е 23 кв.метра.Средно 540 евро горе-долу.
Аз го разбрах, че е 23, ама сигурно е с общите части, т.е. чисто може би под 20 кв.м. еми за такова нещо толкова пари. На скоро някой беше дал един линк с едно момиче купило в Ню Йорк подобно и беше доста жалка гледка. В такова жилище - какво семейство и деца ? Да са мислили като са проектирали:g:, сега едва ли някой ще го вземе smoking smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
05-05-2011 - 20:50:08
avatar
Quote
Лидъл
Предлагам ви да обърнем внимание на една подробност от работата на БНБ.Както казват-дяволът се крие в детайлите.В края на април БНБ бе изправена пред безпрецедентна алтернатива да вдигне или не ОЛП.Под натиск от инфлацията банката е длъжна да предприеме мерки.От друга страна ниския ОЛП стимулира икономиката.В крайна сметка БНБ се поддаде на ик.логика и вдигна лихвения процент до 0,21%!!!За последно нивото му е било такова февруари 2010г.Да припомня,че в началото на кризата,ноември-декември 2008г. ОЛП бе 5,77%...Правете си изводите с колко се е сринала икономиката ни.Та това е красноречив пример /понеже получавам подобни въпроси/ как инфлацията е свързана с пазара на НИ.Или видите ли-какво общо имал ОЛП с пазара на имоти.

ОЛП -то определяно от БНБ се видя отдавна че не е работещ инструмент който да насочи банките към определена посока. Този % само дразни хората показвайки безсилието на централната ни банка и колониалния и статут. Нови банкови регулации , както и закони като предлагания за физическия фалит, срещу който настръхнаха банките единствено ще подобрят бизнесклимата. Крайно време е някой да обясни просто на хората следното: Което е добре за банкерите, лошо е за хората и обратното. Сега ще скочат депозитари да кажат, че колкото повече лихви прибират от банките толкова по-добре за тях. Само, че това не подкрепя никоя икономика и не случайно в най-развитите държави има най-ниски лихви.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
07-05-2011 - 12:53:01
Нормално е човек, асоцииращ себе си с Лидъл, да не може да си купи НИ.
Вложенията в недвижимост изискват определена степен за заможност.
Е, няма лошо - в "Лидъл" и днес има хубави промоции, поотлежало месце за 3,50, например....
winking smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
07-05-2011 - 14:21:47
avatar
Quote
ivorad
Нормално е човек, асоцииращ себе си с Лидъл, да не може да си купи НИ.
Вложенията в недвижимост изискват определена степен за заможност.
Е, няма лошо - в "Лидъл" и днес има хубави промоции, поотлежало месце за 3,50, например....
winking smiley

Ма много оригинално. Ако продължим в същия дух, трябва да заключим, че редовно пазаруваш в този магазин, след като знаеш, каква е цената на месцето, което хапваш. Бон апети!


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
07-05-2011 - 15:42:10
avatar
Quote
dodo2
Quote
ivorad
Нормално е човек, асоцииращ себе си с Лидъл, да не може да си купи НИ.
Вложенията в недвижимост изискват определена степен за заможност.
Е, няма лошо - в "Лидъл" и днес има хубави промоции, поотлежало месце за 3,50, например....
winking smiley

Ма много оригинално. Ако продължим в същия дух, трябва да заключим, че редовно пазаруваш в този магазин, след като знаеш, каква е цената на месцето, което хапваш. Бон апети!

Друг е Лидълwinking smiley Ти май ги обърка. Лошото е че 90% от форума се олицетворяват с Лидъл. Знае той какъв ник да избере. Аз пък съм си заплюл "Липненски". Да не ми го открадне някой ей:g::]
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
07-05-2011 - 18:11:54
Вече никой няма желание да спори с теб. А като гледам и имоти вече не ги интересуват. Наближава времето, в което ще си спориш само с Камелия и Иванов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход