Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 12:47:08
Тук някои хора не само не са разбрали, че балонът е история, а дори ще се живеят във времената, когато беше модерно хората да се дрънкат на селяни и граждани. Тогава обаче имаше жителство и не можеше всеки да си живее, кой където поиска. Сега не само всеки може да избере къде да живее, а и на всичко отгоре всички, ама абсолютно всички българи станахме най-мизерни селяни. Това следва от простата причина, че България, бидейки част от Европа се превърна в нейна най-бедна и опърпана провинция. Затова в и всякакви сравнения с цените на имотите в Европа ми бяха безкрайно смешни, като довод за все по-юнашкото надуване на балона. Това е все едно, ако в София построят бизнес център, в Стара загора да се вдигне цената на накоя циганска колиба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 13:00:18
avatar
Quote
greenbul
Сега не само всеки може да избере къде да живее, а и на всичко отгоре всички, ама абсолютно всички българи станахме най-мизерни селяни. Това следва от простата причина, че България, бидейки част от Европа се превърна в нейна най-бедна и опърпана провинция. Затова в и всякакви сравнения с цените на имотите в Европа ми бяха безкрайно смешни, .......

Като цяло си прав, но има и друг поглед. Има села и градчета в южна Италия, които живеят бедно като нас, подобно е и положението и на места в Португалия. Нека да не идеализираме Европа. Има къщи за 50.000 евро в Италия, за които аз и 1.000 не давам, докато тук е пълно с хубави къщи за 50.000. В Италия много от младежите (чистите италианци) учат до 8-ми клас, мързи ги, прости, лентяйстват и на 18 почват работа някъде. Това явление тук е характерно основно за малцинствата. Мафията царува с пълна сила и си прибира рекета още и още от малките магазинчета. Когато ходим по екскурзии ние виждаме най-лъскавата част от една държава, реалността често се разминава.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 13:03:16
avatar
Quote
Лидъл
Виж,Sid,безсмислено е да наричаш черното бяло.Има срив в цените и края не му се вижда.И не виждам смисъл повече да споря с теб.Това са обективни неща,които всеки в тази държава вижда.Както и други-все някога имотите ще започнат да поскъпват.Но не и до края на тази година.дори лично аз считам,че имотите в България трябва да са поне толкова скъпи,колкото и в другите евр.страни.Заради климата,природата...Но сега дори и Букурущ ни задминава.За Белград да не говорим.Считам/прочети добре това,може да те изненада!/,че тръгнат ли веднъж имотите нагоре-връщане назяд няма да има.И то темповете на растеж ще са стряскащи.Но...не и тази година.

Доста пъти се опитвах да обясня, че в дългосрочен план, цените на имотите се покачват.
Само че, специалистите по всичко, непритежатели на собственост в този форум, не могат да видят по- далеч от носа си.
Има спад вече трета година, но според сравненията, цените са на нивото от 2004г. Ако бъркам, поправете ме.
Въпросът е, коя година трябва да се вземе за база и по какъв критерий, за да се обяви триумфално, че цените на имотите в дългосрочен план не се покачват?
Защото, тия, които ги сравняват с депозитите, слагат за база 1-2 годишния период, в който банката дава някакви преференциални лихви и де факто, сравняват несравними неща.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 14:42:00
avatar
Бъркаш, 2004-та според влогарите, истината е че цените са на нива от началото на 2007-ма. Справка - НСИ /на Додо аверите/.smiling smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 15:02:56
Дали цените са еднакви с тези от 2007 или 2004г. няма никакво значение.Въпросът е дали се очаква скорошно покачване?Хората,разбиращи поне малко от икономика ще ви кажат,че такова животно скоро "нема да има".По простата причина че"реалната безработица е 17%"/казаха го от БСК тези дни/,инерцията от ръста в експорта се изчерпа и т.н и т.н.А именно тези фактори водят до покачване или понижаване.Погледнете около себе си-хората просто изнемогват финансово в момента.Това че в София една прослойка взима по 2000лв.заплата не означава ,че в цялата страна нещата са цветя и рози.Истината е ,че България в момента мизерства.И няма здрава икономическа логика/в предвид адекватни правителствени мерки/,които да говорят,че скоро тенденциите ще се обърнат.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 15:32:45
avatar
Quote
Лидъл
Дали цените са еднакви с тези от 2007 или 2004г. няма никакво значение.Въпросът е дали се очаква скорошно покачване?Хората,разбиращи поне малко от икономика ще ви кажат,че такова животно скоро "нема да има".По простата причина че"реалната безработица е 17%"/казаха го от БСК тези дни/,инерцията от ръста в експорта се изчерпа и т.н и т.н.А именно тези фактори водят до покачване или понижаване.Погледнете около себе си-хората просто изнемогват финансово в момента.Това че в София една прослойка взима по 2000лв.заплата не означава ,че в цялата страна нещата са цветя и рози.Истината е ,че България в момента мизерства.И няма здрава икономическа логика/в предвид адекватни правителствени мерки/,които да говорят,че скоро тенденциите ще се обърнат.

Доколкото си спомням, темата не е дали ще има скорошно покачване, а "Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/".
Всъщност, каквото и да е заглавието, има хора които си повтарят една и съща мантра и превръщат всяка една тема в нещо като цитатите на Мао.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 16:09:07
Точно така е, темата е "Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/", като СЕГА, предполага краткосрочност в разсъжденията т.е има се предвид времева рамка от 1-2 години, а не дългосрочен план.
В тази времева рамка и при тази икономическа ситуация е напълно резонно разсъждението за изчакване на покупката. При това тук имам предвид покупка със собствени средства или поне много голям %.
Инфлация има, но както толкова много се упражнявахте, депозитите ако не друго към момента най-малкото предпазват от инфлацията. През това време цените на жилищата все още падат и срещу пари със същата покупателна способност, догодина човек ще има насреща си по-евтини имоти, чиято цена е повлияна отрицателно и от инфлацията.
Да не говорим, че и при спадащите наеми, инвестицията в НИ все още не може да се нарече смислена, да не използвам по силна дума. Нещата са пределно ясни към момента.
Това естествено вече е писано десетки пъти, но вие пак може да си повтаряте мантрите.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 21:13:51
Между 300 и 400 хотела се предлагат за продажба,съобщава GVA Sollers.Офертните цени са от 400 хил.до 10 млн.,но..сделки липсват.Източник :БНБ

София пета в света по незаети офиси/това заглавие пък изобщо не може да се коментира!!!/
В софия се строят офиси почти колкото в ....Пекин,съобщават от консултантската компания Colliers.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 21:38:16
avatar
Quote
Лидъл

В софия се строят офиси почти колкото в ....Пекин,съобщават от консултантската компания Colliers.

Не забравяй че новият "ориент експрес" ще бъде Пекин-София. Така, че нормално е бизнесмените от Шанхай и Пекин да си наемат офиси на европейска почва. Що се отнася до хотелите които си написал, всички са по курортите заради слабата сезонност. Те наистина се набълбукаха. Хотелите на целогодишна заетост и печалба са в големите градове и най-вече Софето. Това ми е специалността и не се стъпрях.winking smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
22-04-2011 - 21:43:31
Sid,ти се превръщаш в любимия ми анализатор...:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход