Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 21:11:59
avatar
Извинявам се объркал съ темата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-09 21:13 от sid 40.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 22:40:07
Quote
sid 40
Да си жив и здрав, още по-големи данъци да плащашwinking smiley Само, че ти явно чакаш да се върнат нивата на цените под тези от 2004г. за да купиш отново. Ясно е тогава защо си яростен поддръжник на тезата, че имотите няма да поскъпват. Особено търговските нали?

Напротив нищо няма да купувам, даже ако продължават така нещата следващите години може и да продавам. Просто бизнеса ми наближва 10 години, а всеки икономист знае, че по това време идва момент, при който ръстежа спира и често започва спад. Тоест започва губене на времето.

От една страна и аз губя от обезценката, но това не пречи да гледам обективно и да си очаквам спад. А и никога не съм си смятал имотите по високите цени, защото знаех, че са нереални, така че не ме яд изобщо.

А за търговските положението е трагично. Имам много набюдения на южните райони. Пълно е с празни магазини и наемите вече падат. Преди година наемателите седяха по 2-3 месеца и затварят, но поне след 1-2 седмици идваха нови. Около моя офис, който е на булевард, вече е пълно с празни, което се случва за първи път от както се помня. Никога не е имало повече от 1 празен и то за максимум месец. За Белите брези, Борово, Стребище, Гоце Делчев, Красно село съм сигурен, че има над 100 празни повече от 2-3 месеца обекта. Просто търговските обекти са може би 2 пъти повече от нужното. От няколко месеца започнаха и мола срещу Била за 10 път през последните години и ако по някакво чудо го завършат в ройна ще стане страшно за търговските площи. Никми също подновиха работа по мола на България до Пощенска банка, въпреки че не е близо и той може да окаже влияние. При него чувам, че е възможно и да го завършат някога. Така че на каква база да вярвам, че ще се увеличават цените, на глупостите които пишете тук хора като теб, имотко, иванов и другите, които изчезнаха в последно време или на това което виждам всеки ден.

Ама за какво се опитвам да ви отварям очите, като не можете да видите очевидното и аз незнам. Надявам се все някой да прочете да разпита и да помисли преди манипулаторите, като вас, да го омаят да си хвърли парите. Отивам да се повеселя, съветвам ви и вие да станете от компютрите.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 23:12:25
Къде е мола, къде са магазинчетата по "Първа Тошев". Стига глупости. Само наемите мааалко ще намалеят, а оттам и цените, нормално.
Пък ти, ако си имаш някое малко магазинче, си вземай наем колкото дадат и това е. Хляб и вода нали не иска?
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
10-04-2011 - 13:01:54
avatar
Quote
valsodar
Идиотска е идеята сега да се купува с ипотечен кредит - за това спор няма, няма и да има.

За покупка с кеш - там вече факторите са други - за основно жилище, ако отговаря на потребностите и цената е приемлива за купувача... купуват хората. Имат парите, имат потребноста, имат и избора - купуват. Може да са един купувач на фона на 50 продавача, но не са изчезнали все още напълно.
Друг е сега въпросът, как биха се чувствали след година-две, ако живеят постоянно с мисълта, дали не са се минали и сравняват постоянно цената на която са купили с пазарната към момента, смятайки колко са загубили от това, че не са изчакали... но както се казва всекиму според потребностите съгласно възможностите му.

За инвестиция - да, но само при условие, че разполагаш с информация, с която другите не разполагат. Информация, която ти гарантира препродажба с печалба на по-късен етап ( инфраструктурни проекти, инвестиционни и т.н. т.е. ключови имоти )
Ама да купуваш само за да затвориш едни пари в един бетон, с идеята че имота винаги ще поскъпва - това си е наистина класическа форма на полудяване smiling smiley))

бРАВО,бРАВО Радо,
бележиш напредък *ok*
Ше стане човек от теб.

Сериозно го пиша тва.winking smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
10-04-2011 - 14:53:26
Quote
Imotko
Къде е мола, къде са магазинчетата по "Първа Тошев". Стига глупости. Само наемите мааалко ще намалеят, а оттам и цените, нормално.
Пък ти, ако си имаш някое малко магазинче, си вземай наем колкото дадат и това е. Хляб и вода нали не иска?

Глупости ама след 1-2 години като станат реалност някой ще реве. То и сега им се реве, на тези които не мислеха. Знаеш ли на какви пари купуваха площи по Гоце Делчев, Дойран и България? На върха имаше седелки по 2000-3000 евро. А сега над 50% надолу. Лучано седи празно от половин година, защото му гръмна ипотеката на Васил. Примери колкото искаш. Сградата на България на HOME for YOU е почти празна. Само KPMG и Baxter имат офиси и то не много големи. Обиколи Крит да видиш отстрани и отзад всичко е празно. Апартаментите в Крит също половината са празни. За да се запълнят тези площи ще трябва София да стане 2 милиона сигурно, което няма как да стаене скоро време. Или наемите ще падат или ще има много празни. Със затваряне на очите за очевидното и чакане на чудо няма да стане. Положението си е зле.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
10-04-2011 - 22:12:54
Quote
javcho
Quote
Imotko
Къде е мола, къде са магазинчетата по "Първа Тошев". Стига глупости. Само наемите мааалко ще намалеят, а оттам и цените, нормално.
Пък ти, ако си имаш някое малко магазинче, си вземай наем колкото дадат и това е. Хляб и вода нали не иска?

Глупости ама след 1-2 години като станат реалност някой ще реве. То и сега им се реве, на тези които не мислеха. Знаеш ли на какви пари купуваха площи по Гоце Делчев, Дойран и България? На върха имаше седелки по 2000-3000 евро. А сега над 50% надолу. Лучано седи празно от половин година, защото му гръмна ипотеката на Васил. Примери колкото искаш. Сградата на България на HOME for YOU е почти празна. Само KPMG и Baxter имат офиси и то не много големи. Обиколи Крит да видиш отстрани и отзад всичко е празно. Апартаментите в Крит също половината са празни. За да се запълнят тези площи ще трябва София да стане 2 милиона сигурно, което няма как да стаене скоро време. Или наемите ще падат или ще има много празни. Със затваряне на очите за очевидното и чакане на чудо няма да стане. Положението си е зле.

На "България" в Мишел и Жаклин имаше сделки за магазини с лице и по 5000 евро, ама като знам кой ги купи, не ми е жал. Вътрешните магазини, включително и в "Критското", и с гледки към двора, а понякога и в преките, НЕ СА магазини. Може офисчета, може услуги някакви шивачко-обущарски или нещо такова. Съответно наемите ще намаляват, цените им също. Нормални неща. Във HOME for YOU-то има един офис, обявен за продажба на 3500-4000 евро, защо не се гръмнат, нормалната цена е не-повече от 1500 за кв.м.. Та ще си дойдат нещата на мястото за някои обекти, но това не значи, че жилищата в Стрелбище ще станат по 700 евро/кв.м., за 500 да не говорим.
1.9
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
11-04-2011 - 00:03:23
Quote
Imotko
Quote
javcho
Quote
Imotko
Къде е мола, къде са магазинчетата по "Първа Тошев". Стига глупости. Само наемите мааалко ще намалеят, а оттам и цените, нормално.
Пък ти, ако си имаш някое малко магазинче, си вземай наем колкото дадат и това е. Хляб и вода нали не иска?

Глупости ама след 1-2 години като станат реалност някой ще реве. То и сега им се реве, на тези които не мислеха. Знаеш ли на какви пари купуваха площи по Гоце Делчев, Дойран и България? На върха имаше седелки по 2000-3000 евро. А сега над 50% надолу. Лучано седи празно от половин година, защото му гръмна ипотеката на Васил. Примери колкото искаш. Сградата на България на HOME for YOU е почти празна. Само KPMG и Baxter имат офиси и то не много големи. Обиколи Крит да видиш отстрани и отзад всичко е празно. Апартаментите в Крит също половината са празни. За да се запълнят тези площи ще трябва София да стане 2 милиона сигурно, което няма как да стаене скоро време. Или наемите ще падат или ще има много празни. Със затваряне на очите за очевидното и чакане на чудо няма да стане. Положението си е зле.

На "България" в Мишел и Жаклин имаше сделки за магазини с лице и по 5000 евро, ама като знам кой ги купи, не ми е жал. Вътрешните магазини, включително и в "Критското", и с гледки към двора, а понякога и в преките, НЕ СА магазини. Може офисчета, може услуги някакви шивачко-обущарски или нещо такова. Съответно наемите ще намаляват, цените им също. Нормални неща. Във HOME for YOU-то има един офис, обявен за продажба на 3500-4000 евро, защо не се гръмнат, нормалната цена е не-повече от 1500 за кв.м.. Та ще си дойдат нещата на мястото за някои обекти, но това не значи, че жилищата в Стрелбище ще станат по 700 евро/кв.м., за 500 да не говорим.

Не, че ми пука, но в Стрелбището (де беще това гето?) и на 250 ще се кефят.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
11-04-2011 - 11:48:32
Quote
Imotko
Та ще си дойдат нещата на мястото за някои обекти, но това не значи, че жилищата в Стрелбище ще станат по 700 евро/кв.м., за 500 да не говорим.

Точно си оцелил диапазона, само дето още не го вярваш.

Оптимистичен вариант за развитие - 700Е.
Песимистичен вариант за развитие - 500Е.

*smiley_ahh* *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-11 11:49 от javcho.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
11-04-2011 - 12:13:18
avatar
Поправете цената в лева и ще сте познали и двамата winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
11-04-2011 - 14:18:20
Не ща, много съм тъп и прост.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход