Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 17:36:02
Рекордно слаб зимен сезон за имотния пазар в ски курортите.Продажбите са намалели с 50% спрямо първото тримесечие на 2010г.Bulgarian properties,13.04.11г.;ЕЦБ вдига лихвите,за да се бори с инфлацията;Строителството продължи да се свива през февруари /с 13%/ по данни от НСИ;13 април,2011г. "Светът е на ръба на нова криза"-СБ,dir.bg,18.04.11г.Впрочем в статия от 13 април 2011г. вестник Труд публикува един доста интересен анализ.В него е разгледан периода от 2001г.насам по отношение на цената,която трябва да се плати за апартамент от 65 кв.м.Отчетен е средния лихвен процент/по данни от БНБ/,средна цена на апартамента в София /по данни от НСИ/ и...общата сума,която трябва да се плати на банката.Оказва се,че най-евтин апартаментът е бил първото тримесечие на 2002г.,а най-скъп-четв.тримесечие на 2008г.-132000 евро.В момента този апартамент струва 83180евро. и продължава да пада като цена...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-18 17:38 от Лидъл.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 17:46:33
avatar
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 18:11:13
avatar
Quote
UP dal
Кое ни мотивира да купуваме имоти?

Да бе пак свободни съчинения на тема ПРОЦЕНТИ!

Един път не казаха броя на отпуснатите кредити...
да не би да лъсне ГОЛАТА ИСТИНА smiling smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 18:56:02
Цитирам Infrom:

"Положителното развитие на жилищните кредити продължава:
1)
- в края на февруари 2011г. те са 9,268,369 хил. лв.
- в края на 2010г. бяха 9,268,826 хил. лв.
Тоест за два месеца има спад от 457 хиляди лв.
2)
- в края на февруари 2008г. те са 6,245,223 хил. лв.
- в края на 2007г. бяха 5,890,143 хил. лв.
Тоест за два месеца има увеличение от над 355 милиона лв. "

Линк към поста му.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 19:22:45
avatar
Quote
UP dal
Кое ни мотивира да купуваме имоти?

Quote

В края на първото тримесечие усвоените заеми са с около 14% повече в сравнение със същия период на 2010 г.

Нека открием колко усвоени заеми са имали КредитЦентър през първите тримесечия на тази и миналата година, а след това и статистическата грешка и да видим идиоти ли са или да.

X*(100+Z)/100=Y
като X и Y трябва да са цели
а 13.5<Z<14.5

Такааа, първото решение е - получава се за първото тримесечие на миналата година 7 сделки през тях, а за това тримесечие - 8 сделки. Ръстът е 14% (по-точно 14.29%).

Нека сега сахиб (Собственик 31, sid 40, ПОМЕЩИК) или кака му "Камелия", да сметнат каква е статистическата грешка при извадка от 8 и да видят полученият % не е ли в пъти по-висок от 14 и дали тия по-горе могат да правят заключения на базата на толкова сделки.

Разбира се горното уравнение има и други решения, но нека подложим на съмнение, че броят им е по-голям. (Следващото решение е 14 сделки миналата година, 16 - тази.)

Задача 2 за сахиб - обратно - да сметне колко сделки трябва да са имали, за да бъде статистическата грешка поне двойно по-малка от 14% (т.е. 7%).

А най-добре да започнат всички идиоти, които публикуват статии с %, да казват и на каква база са ги сметнали - 1 сделка, 5 сделки или 10. Това касае и всички статии, с които наводниха нета наскоро от една "агенция".

И когато са под 1000, да си теглят въжето преди да пишат статии.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-18 19:50 от dodo2.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 19:32:47
avatar
Quote
dodo2



Нека сега сахиб (Собственик 31, sid 40, ПОМЕЩИК) или кака му "Камелия", да сметнат каква е статистическата грешка при извадка от 8 и да видят полученият % не е ли в пъти по-висок от 14 и дали тия по-горе могат да правят заключения на базата на толкова сделки.


А най-добре да започнат всички идиоти, които публикуват статии с %, да казват и на каква база са ги сметнали - 1 сделка, 5 сделки или 10. Това касае и всички статии, с които наводниха нета наскоро от една "агенция".

И когато са под 1000, да си теглят въжето преди да пишат статии.

Додко2, май се вманиачи по мен!?
Аз да съм правила някакви заключения?
И в темата не участвам, ама пусти мерак, не можеш да не изпишеш с трепет името ми.......
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 19:34:45
avatar
dodo, статията е на база разчет за тримесечие, казват средно отпуснат кредит 34.000 евро.
Едва ли толкова много изписани думи и цифри, ако нямат заработени поне 1.000 кредита.
Тогава %-та ръст или спад има друга тежест.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 19:48:22
avatar
Quote
UP dal
dodo, статията е на база разчет за тримесечие, казват средно отпуснат кредит 34.000 евро.
Едва ли толкова много изписани думи и цифри, ако нямат заработени поне 1.000 кредита.
Тогава %-та ръст или спад има друга тежест.

Олеле, сериозно ли мислиш, че са били посредници на 1000 кредита?!? По 11 на ден :}

Понеже не си ми чел инфото за НСИ - според теб данните на НСИ за средната цена на сделките на базата на колко сделки за тримесечие се смята (за София)? Десет хиляди ли? Не! Само 120!

Значи цялото НСИ смята със 120, а КредитНещо имали 1000 хахаха, явно заблудата е повсеместна. Те и затова не казват на базата на какво казват %, защото ще изглеждат смешни и те, и агенциите, които пишат за пазара, на базата на сключени сделки през тях.


Камелия, само те проверявам winking smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
18-04-2011 - 21:23:52
avatar
Остани си без жилище моето момче. На колко си годинки? Семейство имаш ли или ще правиш тепърва? КОГА? Докога ще отлагаш? Докога ще броиш стотинките смятайки ги за левове? Неудачно парче!............
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 16:24:40
Sid 40,нали вие самият се описвате като "държавен служител с интереси в туризма,търсещ да продава недвижимости на руския пазар"?Аз лично съвет от човечета на синекурни длъжности като вас не ща.Хрупкайте си от държавната яслица и се мислете за специалист.Разбирам,че ситуацията с НИ ви невротизира,но...приятелю,такава е обективната действителност.*sos*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход