Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
25-04-2011 - 21:46:14
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
UP dal
Да. Около мен няколко юнака точно сега търсят "материална база" за стартиране или разширяване на бизнеса си. Това напълно противоречи на "основната диагноза" за продължаващ дългогодишен спад, но е факт.
Винаги е имало много изгодни оферти за такъв тип парцели до голям град в радиус 10-15-30км., но това е ако дейността има нужда от това.

При останалите дилемата е между 500 лева наем или покупка на същия за 200 000 лева. За стартираща фирма е изключено, освен ако не става дума за центрофуга и престиж smiling smiley

Е, и това е стартираща фирма:
[dariknews.bg]
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
25-04-2011 - 21:48:28
Quote
sid 40
Е, и това е стартираща фирма:
[dariknews.bg]

:} :} :}

Къде сме тръгнали ние, от къде идва момчето... *xxx*
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
25-04-2011 - 21:48:47
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
UP dal
Да. Около мен няколко юнака точно сега търсят "материална база" за стартиране или разширяване на бизнеса си. Това напълно противоречи на "основната диагноза" за продължаващ дългогодишен спад, но е факт.
Винаги е имало много изгодни оферти за такъв тип парцели до голям град в радиус 10-15-30км., но това е ако дейността има нужда от това.
При останалите дилемата е между 500 лева наем или покупка на същия за 200 000 лева. За стартираща фирма е изключено, освен ако не става дума за центрофуга и престиж

Центрофугите работят по всяко време, нито балон ги плаши, нито дъно.
За една стартираща шивашка фирма лошо ли е сега да си избере кое селско училище да купи?
Да се стегне и да затракат шевните машини. Не всеки бизнес е наврян в големия град.
Парцелите в радиус 10 - 30 км паднаха на 75% спрямо пик-а.
Там (в парцелите) изгоряха най-много пари, ама малко хора си признават.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
26-04-2011 - 17:11:58
"Стартираща шивашка фирма"....Наистина ли ви изглежда толкова просто да се стартира бизнес в момента.Нали е необходим кредит за всичко?!?Машини,суровини,заплати,осигуровки.Цената на парцела е последното,което един що-годе бизнесмен ще отчете като разходно перо.Няма да престана да повтарям,че нещата са комплексни.И че земетресението в Япония или безработицата в Испания имат отношение към...цените на НИ в БГ.Така е и с бизнеса в момента.Не може когато държавата потъва някой да смята,че е лесно да намериш пазар за потници и пердета.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
26-04-2011 - 20:25:38
avatar
Quote
Лидъл
"Стартираща шивашка фирма"....Наистина ли ви изглежда толкова просто да се стартира бизнес в момента. Нали е необходим кредит за всичко?!? Машини,суровини,заплати,осигуровки.Цената на парцела е последното,което един що-годе бизнесмен ще отчете като разходно перо.

Лидъл, по селата има запустели училища 5.000 РЗП с двор 5 дка за 20 - 30.000 евро. Това е една готова фабрика, ремонт на порива, смяна дограми, малко допълнителен тунинг и почваш работа. Тук говорим за бизнесмени със поне 400.000 евро кеш. Който има 50.000 кеш си кротува в банката за лихви.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
26-04-2011 - 20:36:24
Quote
UP dal
Quote
Лидъл
"Стартираща шивашка фирма"....Наистина ли ви изглежда толкова просто да се стартира бизнес в момента. Нали е необходим кредит за всичко?!? Машини,суровини,заплати,осигуровки.Цената на парцела е последното,което един що-годе бизнесмен ще отчете като разходно перо.

Лидъл, по селата има запустели училища 5.000 РЗП с двор 5 дка за 20 - 30.000 евро. Това е една готова фабрика, ремонт на порива, смяна дограми, малко допълнителен тунинг и почваш работа. Тук говорим за бизнесмени със поне 400.000 евро кеш. Който има 50.000 кеш си кротува в банката за лихви.

Пазари трябва да има твоя бизнесмен, не пари. Пари много имат, няма кой да купува.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
26-04-2011 - 20:46:37
Ех,Имотко най-сетне някой да мисли като мен.Лошото на нас българите е ,че като видим някой да прави нещо веднага го можем и ние.Износът скочил-дай и ние със Sid да изнасяме...Не става така бе,братя.Бизнесът е като всичко друго-има си чалъми.Пък да произвеждаш,еле пък в България....Хвала на тикиви другари,както казваше Мамалев.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
26-04-2011 - 21:19:06
avatar
Quote
Imotko
Пазари трябва да има твоя бизнесмен, не пари. Пари много имат, няма кой да купува.

Цял месец обикаля по селата, набелязал е две - три сгради и си прави анализ за работната ръка в региона.
Когато казвам стартиращ бизнес, това не означава, че вече нямаш няколко други работещи фирми.
Как всеки втори бизнесмен се пробва преди 5 години в строителството с "втора дейност".
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
27-04-2011 - 20:24:29
"Делът на незаетите офиси в София надмина 31%",сочат данни от консултантската компания Forton International."Делът на лошите и преструктурирани потребителски кредити достигна 17%!".И още:"За 23 пореден месец се увеличава делът на необслужваните ипотечни кредити до рекордно ниво" по данни от БНБ,27 април 2011г.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
27-04-2011 - 21:57:40
avatar
Не е вярно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход