Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 18:08:47
avatar
Quote
Лидъл
Sid 40,нали вие самият се описвате като "държавен служител с интереси в туризма,търсещ да продава недвижимости на руския пазар"?Аз лично съвет от човечета на синекурни длъжности като вас не ща.Хрупкайте си от държавната яслица и се мислете за специалист.Разбирам,че ситуацията с НИ ви невротизира,но...приятелю,такава е обективната действителност.*sos*

Къде съм се описвал? Плюс това нищо не ме невротизира, а ме забавляват злобните подмятания на лузъри-сривльовци. Колкото са по-злобни, като твоя, толкова ми става по-ясно, че позеленявате само при мисълта за предстоящия ръст:]
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 19:49:52
Из темата "Какви са тия неудачници"????
Когато навлязох на руския пазар, да търся купувачи на недвижимости за българското черноморие подчертавах, че съм държавен служител в интересите на туризма. След като му обрисувах картината, един руснак ме закопа с израза:


Что это за проигравшие?, което означаваше "Какви са тия неудачници"?, когато ставаше въпрос за половината форум за НИ.... Чудех се какво да отговоря на човека. Той не познава Додо, Пантер, Паламуди и тем подобни..... Как да обясня??? Sid 40
Друже,предлагам ви следното:тези дни ще излязат данните на НСИ за поскъпването на жилищния фонд в България последното тримесечие.Да напомня-сравнено с четв.тримесечие на 2010г.Да изчакаме и след това да наблегнем на сухите факти,а?Иначе "ръстът",който иде го чакаме вече трета година...
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 20:04:07
avatar
НСИ излиза с данни за 120 сделки за тримесечие (при това не първо, а то сезонно има доста по-малко), така че каквото и да кажат, ако разликата е под 15%, може да бъде игнорирано като грешка.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 20:11:51
avatar
Quote
dodo2
НСИ излиза с данни за 120 сделки за тримесечие (при това не първо, а то сезонно има доста по-малко), така че каквото и да кажат, ако разликата е под 15%, може да бъде игнорирано като грешка.

Ааааааааа, ясно, аз отдавна подозирах, че спада от 10% за миналата година е в границите на статистическата грешка.smiling smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 20:26:38
avatar
Quote
sid 40
Quote
dodo2
НСИ излиза с данни за 120 сделки за тримесечие (при това не първо, а то сезонно има доста по-малко), така че каквото и да кажат, ако разликата е под 15%, може да бъде игнорирано като грешка.

Ааааааааа, ясно, аз отдавна подозирах, че спада от 10% за миналата година е в границите на статистическата грешка.smiling smiley

НСИ за миналата година точно показва разни глупости.

Спадът иначе в офертните цени се базира на 25000 оферти в другия сайт и статистическата грешка е минимална.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
20-04-2011 - 20:35:03
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Quote
dodo2
НСИ излиза с данни за 120 сделки за тримесечие (при това не първо, а то сезонно има доста по-малко), така че каквото и да кажат, ако разликата е под 15%, може да бъде игнорирано като грешка.

Ааааааааа, ясно, аз отдавна подозирах, че спада от 10% за миналата година е в границите на статистическата грешка.smiling smiley

НСИ за миналата година точно показва разни глупости.

Спадът иначе в офертните цени се базира на 25000 оферти в другия сайт и статистическата грешка е минимална.

Няма значение, Честит празник! Всички които не знаят какво търсят, ще си намерят мястото. Надявам се да не си между тях, щото те уважавам, колкото и да не ти се вярва.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
21-04-2011 - 21:53:27
ИНДЕКСИ НА ПАЗАРНИТЕ ЦЕНИ НА ЖИЛИЩАТА
ЗА ПЪРВОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2011 ГОДИНА
Индексът на пазарните цени на жилищата за първото тримесечие на 2011 г. спрямо
четвъртото тримесечие на 2010 г. е 97.7%, т.е. средното намаление на пазарните цени на жилищата
е 2.3% (табл. 1).
Индексът на пазарните цени на жилищата за първото тримесечие на 2011 г. спрямо
съответното тримесечие на предходната година е 94.4%, т.е. средното намаление на пазарните цени
на жилищата е 5.6%.
През първото тримесечие на 2011 г. спрямо предходното е регистрирано намаление на
цените в 23 областни градове, като по-значително е във Шумен - със 7.9%, Благоевград - с 6.2%, и
Враца - с 5.0%. Увеличение на цените е регистрирано в останалите областни градове.
Средната пазарна цена на жилищата за страната през първото тримесечие на 2011 г. е 923.70
лв./кв. метър. Най-високи са средните цени в София (столица) - 1 496.84 лв./кв. м, следвана от Варна
- 1 494.50 лв./кв. м, и Бургас - 1 166.00 лв./кв. метър



Методологични бележки
Индексът на пазарните цени на жилищата оценява общото относително изменение на цените
на съществуващите жилища - апартаменти (изключват се новопостроените апартаменти, къщи,
луксозни жилища). Обект на статистическото изследване са цените на реално продадените от
домакинствата апартаменти в областните градове.
НСИ,21 април,2011г.

P.S.Както се казва,Sid,когато фактите говорят дори брокитата мълчат....:cry:
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
21-04-2011 - 21:59:54
avatar
Quote
Лидъл


P.S.Както се казва,Sid,когато фактите говорят дори брокитата мълчат....:cry:

Аз за миналата 2010г. за София съм доволен цените от четвъртото тримесечие бяха по-високи от първото. Така че в кризистната 2010г. имотите МИ не само, че не са се обезценили, а са порастнали.smiling smiley
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
21-04-2011 - 22:40:40
Опитваш се да ни манипулираш,SId,а?Истина е ,че декември 2010г. в София кв.метър бе 1566лв,спрямо фрапантно по-ниската цена от...1558лв. 9 месеца по-рано.Затова пък сега само за 3 месеца спадът е до 1496 лв.Така че,друже,манипулации от рода не вървят.Друг е въпросът какво разбираш под "София".Наистина цените в София-област са се покачили.Твоите имоти там ли се намират?
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
21-04-2011 - 22:53:40
avatar
Quote
Лидъл
Опитваш се да ни манипулираш,SId,а?Истина е ,че декември 2010г. в София кв.метър бе 1566лв,спрямо фрапантно по-ниската цена от...1558лв. 9 месеца по-рано.Затова пък сега само за 3 месеца спадът е до 1496 лв.Така че,друже,манипулации от рода не вървят.Друг е въпросът какво разбираш под "София".Наистина цените в София-област са се покачили.Твоите имоти там ли се намират?

Нищо не манипулирам, даже третото тримесечие на кризистната 2010г. беше над 1590лв. Имам не само в София, а в област Перник също и в област Враца, където през цялата 2010г. си имаше здрав растеж! Но 70% от имотите сам ми в София- 6 на брой.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход