Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/

Публикувано от Лидъл 
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 00:21:02
Quote
dodo2
Quote
Imotko
Да живееш вечно с мисълта да не се минеш също си е форма на полудяване.

Когато цените спрат да падат с 10% на година, тогава няма да живеят купилите с мисълта, че са се минали. Защото 10% от 60000 са 6000 евро, 12000 лева на година, 1000 лева на месец, а по статистика средната заплата е по-ниска. Значи мисълта в главата, за такова прецакване би била много кофти за психиката за човек на заплата.

Сега сигурно ще кажете, че и тези със заплата под 1000 не трябвало било да купуват, кредити да не се взимат, то останаха само милионерите, които по принцип си имат жилище. И пак идваме на моето - в момента е тъпост да се купува при каквато и да е ситуация, освен ако нямаш достатъчно пари да харчиш за глупоти, и не наречеш покупката на жилище глупост (не в лош смисъл имам предивид нещо като "профукване"winking smiley.

Ама да купи някой насериозно панелка (с или без кредит все тая) с мисълта "ура имам собствен дом" му гарантира психически отклонения след някоя и друга година. То и без това по статистика сигурно повече от 50% от българите са за хапчета, но игнорират този факт, вижда се и по някои участници във форума, та нищо ново няма да се случи smiling smiley

Да имаш собствена панелка те обвързва с постоянни обяснения после. "Ама то сложих испански плочки", "ама сифона ми е Видима-идеал", "ама съседът отгоре спря да ми повръща по терасата" smiling smiley

Като голфа "с всички екстри" на др. Иванов. Досега никога не съм употребявал за автомобила си "с всички екстри" и като го видях от Иванов това, си дадох сметка колко зле със самочувствието хора има.

Само не знам догодина цените на имотите като се качат дори с 2%, къде вдън гори тилилейски ще се наврете. Защото сега ви е лесно, ама защо с такава сигурност прогнозирате година-две занапред. Защото същото го говорите от 2004-5г. насам, ама това не попречи цените сега да са двойни.
Та по кой начин ще гарантирате, имайки предвид инфлацията и себестойността, че през 2013г. напремер в София кв.м. ново строителство в Младост няма пак да струва по 1000-1100 евро метъра?
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 00:58:44
avatar
Quote
Imotko
Само не знам догодина цените на имотите като се качат дори с 2%, къде вдън гори тилилейски ще се наврете. Защото сега ви е лесно, ама защо с такава сигурност прогнозирате година-две занапред. Защото същото го говорите от 2004-5г. насам, ама това не попречи цените сега да са двойни.
Та по кой начин ще гарантирате, имайки предвид инфлацията и себестойността, че през 2013г. напремер в София кв.м. ново строителство в Младост няма пак да струва по 1000-1100 евро метъра?

Не трябва да си академик, за да знаеш отговора на въпроса - може ли едно ято птици да се обърне изведнъж под остър ъгъл назад? Онзи на който не помня името нобеловия лауреат е награден точно заради това - гледал птиците и измислил голямата теория smiling smiley Нещата стават плавно с други думи. *drink1*

Та догодина цените може да се качат с 2%, но преди това ще паднат с 6-10%. Може и сега да се качат с 2%, ако има някакви оптимистични фактори, но аз като гледам тъпанарите управляващи начело с Мутрата, по-скоро песимистични фактори виждам, да не кажа трагични.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 01:02:58
Кажи сега и за циганите, Батко да добави за земетресенията, Демографа за бабичките, Валси за кредитите и банките, и пича от съседната тема, дето живее под наем и си мисли, че е отклил топлата вода, съвсем ще се насере от кеф, че е намерил сродни души.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 01:14:12
avatar
Имотко, а ако цените са паднали с 50 % догодина спрямо настоящите, да ти носим ли сапунче за въжето?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 01:44:56
Понеже всички сте голяма работа и всичко знаете, за това ривете по форумите:}

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 09:02:52
avatar
Quote
Gancho_
Пари кеш-баровци сте вие-как натрупвате пари кеш бе я ми кажете,и аз да се светна,много сте отворени ама сега ако някоя банка каже даваме кредити на 3 процента на всички ще им се сторят евтини апартаментите нали-келеши и после ще ми обясняват как се определяли цените на имотите ръст на населението,инфлация и така нататък.заем се връща,наем не.Ама я си стойте при дъртите,и чакайте някоя нивичка да продадете или бабата да се гътне.
*ok**ok**ok*
Все едно ги фрасна с медицинска топка по главите. Някои хора никога няма да заживеят нормален живот, заради факта, че имотите можело да поевтинеят още. Горките:cry: Да пропилееш живота си с цел да не се минеш.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 11:29:14
„Преди кризата в агенциите за недвижими имоти е имало сделка на месеца, а сега месец на сделката. За съжаление това не е виц, а реалната ситуация”, казва Юлиан Добрев, изследователски директор в агенция „Прагматика”.

Цитата е от Потребителите са песимистично настроени и ще продължат да ограничават разходите си. Извинявам се, ако е цитирано вече.
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 11:31:53
avatar
Точно на място си е линка.
Не вярвам да пробие дебелокорието на дежурните спамъри и тролове тук, но е на място.

Докъде стигна с опитите си да намериш селската къща която търсеше, че отдавна не съм те виждал тук?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 11:38:21
avatar
Заглавието на темата може да го променим с "ИМОТ КОГА???":]
Re: Имот сега?!?Да не съм луд!/жилище,цена,спад/
09-04-2011 - 13:22:30
Ами...май зависи за какво ти е това жилище.
Ако е за "инвестиция"...по-лош момент от сега няма.Другата новина е,че утре моментът ще е още по-лош.
Кредит...пак зависи....ако имаш поне половината от парите за жилище,което ти трябва...кредитът дори и на 8-9% лихва не е толкова лоша идея.Особено ако се оправиш с него за 10-15 години.
Криза....то кризи винаги е имало и се случват периодично.Ако пък можеш да се примириш с идеята да си вечния наемател и да зависим от някой друг за толкова важно нещо като жилището...значи няма какво толкова да обсъждаме-и по две за лев да станат жилищата,пак няма да си купиш нищо,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход