Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 13:35:06
Quote
фло
Quote
Imotko

Мине, не мине, па изцепиш някоя простотия. И като си обявиш имота в общинката, после направо минаваш сделката по реална цена и се регистрираш по ДДС, да не забравиш.:] Това за адвокатите въобще няма да го коментирам, толкова е безсмислено.

Imotko,не ми се вярва да не вдяваш в какво се състои предложението,затова ми се струва,че се правиш на мотика от меркантилност,щот се търкаш покрай някоя АНИ,която по дефиниция е сбор от мошеници!
Брокерите лъжат-мажат само и само да докарат момента за взимане на комисиона на предварителен договор! После страните изпадат най-често в амок,щото кухите лейки не са направили необходимите справки,например кадастър,задължения към енергоразпределителни дружества,В и К,задължения по наемни отношения,съпружеско състояние и редица други неща,да не ги споменавам и да отварям неделно училище за бели птици. При сделки с имоти ползвайте адвокат драги колеги! Не си губете времето и парите с брокери!

Колкото до общинския регистър на обявените за продажба жилища,то там цената не може да бъде друга освен стойността на данъчната оценка,а пазарната цена се договаря,като е ясно,че не може да бъде под стойността на данъчната оценка.Какъв ти е проблема при този случай?
Imotko,бях те определил като половин юрист,сега те позиционирам на 1/4 юристspinning smiley sticking its tongue out

Само подчертаното е достатъчно, за да те пратим да си починеш за 2-3 дена, че нещо си се претоварил. Тракаш по клавишите без никаква връзка с главния мозък.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 13:38:01
Върнсхме се в руслото подобаващо за тази дискусия sad smiley
Аз казах, каквото мисля и никой нищо съществено не предложи или да оспори. Явно се стремите всичко да си остане по старо му. Може би трябва още време да узреете за по-цивилизован пазар на имоти.
Реших бързо да питам и чичко Гугъл какво казва по въпроса естествено без да задълбочавами както се очакваше не аз съм открил топлата вода:
Quote
http://www.recbc.ca/licensee/licenseefaq.htm
Am I able to advertise a property which is not listed for sale, or a property which is listed for sale by another licensee/brokerage?
Section 4-8 of the Council Rules states a licensee may not advertise that specific real estate is being offered for sale or other disposition (e.g. for rent) unless the owner, or the authorized agent of the owner, has consented to the advertising.
Източник: http://www.recbc.ca/licensee/licenseefaq.htm
Quote
http://answers.yahoo.com
Q:
Can I solicit or advertise someone Else's Real Estate Listing?
I am a real estate agent and want to post up an ad of someone's listing so I can represent the buyer. I found some great deals and want to find buyers that would be interested. I don't see a reason why not since I will help them get it sold....right? Just want to make sure its legal and not frowned upon and lose my license. THANKS
A:
How did you get your license? Does your broker know you are doing this?

This is legal IF you have written permission from the listing agent AND your ad specifies that you are AN agent (just like any other ad requires this) but this is NOT your listing. The listing agent can require that you include their contact information.

Get your brokers OK with this. This is not likely to go over very well, but some will allow it. It will murder your reputation with your peers, which is why you need to make sure the broker is on board, his business could really suffer if you get black listed by the active agents for trying to steal listings.
Източник: http://answers.yahoo.com/

Оказа се, че в повечето щати и в Канада не е легално да крадеш обявления. Защо ли?

Ето ви и малко тема за размисъл, колко вида договорни отношения може да има между клиент и брокер:
http://thismatter.com/money/real-estate/
Инересно е да се обърне внимание и на т. нар. net listing и защо той също не е законен.

Толкова от мен по темата smiling smiley на провокации няма да отговарям.
Надявам се и нашия законодател да обърне внимание на тоя пазар, а и не само и малко по малко да почнем да се цивилизоваме. Имаме пъната възможност да не преоткриваме топлата вода.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 15:12:31
Човече, ти няма как да предложиш нещо съществено по темата, защото тя е изкилифинчена със създаването си, точно колкото е изкилифинчен автора и , виж първото изречение -"Защо брокери мразят (страхуват се от) ЧСИ? ", , ти по този въпрос ли пишеш? Освен това идсам да знаеш, че начинът ми на работа е такъв, че носи повече от достатъчно доходи на мен и служителите ми и нямам намерение нито да променям нещо, нито да откривам някаква вода. Не знам и не ме интересува къде е легално и къде не да крадеш обява, аз не го правя, работя съвестно, брокерите ми също, спим спокойно . И с пари в джоба. Тук има неколцина души, които не знам защо са решили, че тяхната мисия на този свят е да раздават акъл/само прочети последните безумия на фло!/, да предлагат промени точно за пазара на НИ, като най - често никога нито са купили, нито са продали имот /валси/, чувстват се задължени да се изказват, ама непременно да се изказват по всякакви теми, свързани с НИ, вместо ако имат интерес към този пазар да се опитат нещо да научат, а ако нямат чий го търсят тук ? Ето на този въпрос ако ми отговориш, ще ти бъда благодарен.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 16:04:16
Да,а- а , агентите обичат мътната вода,щото така ловят баламите по-лесно!
Защо им пречи публичен регистър на обявени за продажба имоти?
Защото:
1. стават излишно звено във веригата продавач -купувач
2.реалните обяви ще бъдат поне 15-20 пъти по-малко от сега публикуваните къде ли не и няма да крадат чужди
3.лишават се от лесни пари при минимални почти ,никакви разходи /малко за телефон и малко за гориво/
4. ще им се наложи да работят нещо

Трудно ли е да се направи такъв регистър? Не! Както сега всеки,който строи остава 1/3 от строителната документация в общината ,минавайки и комисия за да получи разрешение за строеж,така не е проблем и регистъра на обявите за продажба да е общински,като истинността на параметрите на имота са гарантирани и не са рекламни локуми и уловки за купувача. Екземпляр от строителните книжа се съхраняват така и така в общината,докато много е рядък случая гражданите да го запазват собствения си екземпляр.Купувача след изповядване на сделката би могъл да си получи и копие от строителната документация.Мога още поне 50 причини да спомена в полза на публичен общински регистър на имотите в продажба.
Дичката и Имотко да не ми се отварят много-много,защото аз съм на пазара на имоти и знам какво говоря,пък на тях последната им сделка е била преди 2 години най-малкоsmoking smiley
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 16:16:48
avatar
Quote
dicho
Човече, ти няма как да предложиш нещо съществено по темата, защото тя е изкилифинчена със създаването си, точно колкото е изкилифинчен автора и , виж първото изречение -"Защо брокери мразят (страхуват се от) ЧСИ? ", , ти по този въпрос ли пишеш? Освен това идсам да знаеш, че начинът ми на работа е такъв, че носи повече от достатъчно доходи на мен и служителите ми и нямам намерение нито да променям нещо, нито да откривам някаква вода. Не знам и не ме интересува къде е легално и къде не да крадеш обява, аз не го правя, работя съвестно, брокерите ми също, спим спокойно . И с пари в джоба. Тук има неколцина души, които не знам защо са решили, че тяхната мисия на този свят е да раздават акъл/само прочети последните безумия на фло!/, да предлагат промени точно за пазара на НИ, като най - често никога нито са купили, нито са продали имот /валси/, чувстват се задължени да се изказват, ама непременно да се изказват по всякакви теми, свързани с НИ, вместо ако имат интерес към този пазар да се опитат нещо да научат, а ако нямат чий го търсят тук ? Ето на този въпрос ако ми отговориш, ще ти бъда благодарен.

Пишеш все едно си дилър на дрога. Ако замениш "имоти" в изказванията си с "хероин", щеше да е едно и също. Точно затова има държава (т.е. "трябва да има", но то май няма), за да преустановява законово простотии, каквито се вихрят във вашия бранш. Но явно няма желание за подобни стъпки вече две десетилетия.

Аргументът "имам доволни клиенти"... те и наркоманите са доволни, като купуват хероин, че и сами търсят дилърите. Това не прави дейността им похвална. И лайна да продаваш, с прилична реклама ще имаш някакви клиенти и пари в джоба.

Така че стига сте циклили с това, че имало клиенти, плащащи комисиона за услуга "въздух под налягане" и колко спокойно на душицата ви било така. Просто има хора, които са заблудени, че така трябва, вие просто се възползвате от тях. Давайте, докато още можете.

N.B. Горното се отнася за "вас" - тези с фалшивите обяви ("тя тази не е актуална, но кажете какво търсите"winking smiley, тези с домашен телефон ("бабооо, търсят те по телефона"winking smiley, тези които са бивши сервитьори, таксиджии и чистачи, тези които не могат да снимат, тези които не знаят български, тези които крадат чужди обяви, тези които никога не са виждали имота, който е обявен, "но ще отидем да го видим заедно". Ако, dicho, не си от тях, предварително знай, че горе не се обръщам директно към теб (за да не трябва да ми отговаряш, че ти от 244 месеца с това се занимаваш).
P.S. Това с пълна сила важи и за ЧСИ, които даже не се стараят да прочетат законите, които ги касят и вършат простотии, няма да цитирам имена. Там е същото - има "добри" и "лоши", като добрите се възмущават постоянно, как лошите петнят гилдията.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 17:33:01
Quote
dicho
Човече, ти няма как да предложиш нещо съществено по темата, защото тя е изкилифинчена със създаването си, точно колкото е изкилифинчен автора и , виж първото изречение -"Защо брокери мразят (страхуват се от) ЧСИ? ", , ти по този въпрос ли пишеш? Освен това идсам да знаеш, че начинът ми на работа е такъв, че носи повече от достатъчно доходи на мен и служителите ми и нямам намерение нито да променям нещо, нито да откривам някаква вода. Не знам и не ме интересува къде е легално и къде не да крадеш обява, аз не го правя, работя съвестно, брокерите ми също, спим спокойно . И с пари в джоба. Тук има неколцина души, които не знам защо са решили, че тяхната мисия на този свят е да раздават акъл/само прочети последните безумия на фло!/, да предлагат промени точно за пазара на НИ, като най - често никога нито са купили, нито са продали имот /валси/, чувстват се задължени да се изказват, ама непременно да се изказват по всякакви теми, свързани с НИ, вместо ако имат интерес към този пазар да се опитат нещо да научат, а ако нямат чий го търсят тук ? Ето на този въпрос ако ми отговориш, ще ти бъда благодарен.

Ще ти отговоря цялостно на поста, защото конкретен въпрос не вижам.
Първо, ако е вярно това, което твърдиш за %-та договори, с които работиш, то ти би трябвало да си за такава промяна, защото както сам се досещаш тя е в твоя полза. Фактът обаче, че не я подкрепяш буди съмнение около твоята искреност.
По въпроса защо пиша в тази тема: Аз лично, както се вижда от постовете ми не обсъждам защо и дали брокерите се страхуват/мразят ЧСИ. Пиша в тази тема, защото може да се направи чудесна аналогия на проблемите на пазара на НИ през този на ЧСИ.
При ЧСИ няма кражба на обявления, поради което няма шанс да се обадиш на обява, преписана от някой наричащ себе си брокер, той от своя страна да се обади на брокера, от който я е преписал, а последния да се свърже със собственика, с който няма договор и съответно не си е договорил никакво възнаграждение предварително. Цялата тази схема натоварва цената, защото всеки по линията си гони възнаграждението и потърпевш в крайна сметка е единствено купувача, но ти това много добре го знаеш.
Също при ЧСИ няма неверни данни за имота, защото най-често се цитира норатиалния акт. Няма дори да навлизам в подробности, че в някой цивилизовани държави е законово уредено как трябва да изглежда една обява за НИ и каква задължителна информация трябва да има в нея и естевено неспазването води до санкции.
Колкото до последнта част каква е моята мотивация да пиша по тази тема изобщо: много е просто. Аз лично съм решил да живея в България с децата ми и като цяло съм оптимист. Живял съм в чужбина и знам как някой неща могат да работят. Знам също, че ние сме в чудесната позиция да почерпим опит в много насоки. Когато виждам очевидни несправедливоси, варианти за далавери и изобщо схеми, в които порърпевш най-често е обикновения гражданин, това ме дразни и правя това, което по личните ми сили да го преудолея.
Ако един човек е прочел нещо, което съм написал и то е било полезно за него съм доволен. Повече мотивация не ми трябва. smiling smiley

Edit: И да добавя, че именно кризите са чудесно време за по-глобални промени т.е сега е мометът този пазар да се оправи наистина winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 17:41 от brotarius.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 18:05:08
avatar
Quote
brotarius
При ЧСИ няма кражба на обявления, поради което няма шанс да се обадиш на обява, преписана от някой наричащ себе си брокер. Също при ЧСИ няма неверни данни за имота, защото най-често се цитира норатиалния акт.

ЧСИ-тата си "набавят" офертите по друг начин. Сравненията не са коректни.
Тукашните "проблеми" с брокерите ги има почти във всички страни.
"Проблеми" има дори при мастодонтите на нашия пазар.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 18:18:43
Quote
bah
Quote
brotarius
При ЧСИ няма кражба на обявления, поради което няма шанс да се обадиш на обява, преписана от някой наричащ себе си брокер. Също при ЧСИ няма неверни данни за имота, защото най-често се цитира норатиалния акт.

ЧСИ-тата си "набавят" офертите по друг начин. Сравненията не са коректни.
Тукашните "проблеми" с брокерите ги има почти във всички страни.
"Проблеми" има дори при мастодонтите на нашия пазар.

Аз очевидно не сравнявам как си набавят офертите, едните и другите.
А тукашните "проблеми", явно са били и тамошни "проблеми" и именно те са довели до законово уреждане на нещата, но ние вместо да почерпим опит си пазим статуквото, защо ли?
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 18:19:02
avatar
Quote
bah
Тукашните "проблеми" с брокерите ги има почти във всички страни.

Дай примери?

Какафонията и непрофесионализмът са причина за убиване на пазара. Всеки път като вдигна телефона и звънна на новите обяви, ми се отщява повече да говоря с "брокери". Още от първото обаждане се започва "ама то парцелът не е УПИ, той е за озеленяване, ама кажете какво търсите". Един друг - писал една улица, той парцелът е на друга. Питам го директно - защо лъжете в обявата, той ми казва "защото ако дам всички данни, ще откриете собственика". Аз обаче вече познавах собственика, който изобщо не беше чувал за тази "агенция". Те явно му бяха копирали обявата и добавили 10000 евро отгоре. Отделно имаше частна обява, плюс още една друга агенция. Трети "брокер" продава чужд имот (в смисъл, че собственикът не е този, който той си мисли) и е готов да подписва договор, че и комисиона да иска. И така още 20 примера, като накрая как да не си мисля, че всички брокери са идиоти. Ако имаше законова рамка и наказания за рекламиране на чужд имот, за подвеждаща реклама и закрият 99% от агенциите, останалият 1% ще започнат да работят както се очаква и да си заслужат комисионата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 18:20 от dodo2.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 18:34:27
avatar
Quote
dodo2
И така още 20 примера, като накрая как да не си мисля, че всички брокери са идиоти.....

За "още 20 примера" си прав, но не всички брокери са идиоти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход