Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери vs ЧСИ *drink1*

Публикувано от okorosent 
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 10:54:35
avatar
Quote
фло
След като си е пуснала обява и ти си я видял, какъв ти е проблема да се свържеш лично.

1. Това наистина е сценарий, но сценария не е никак далече от реалността 2. Ако аз видя телефона на бабата - нямам нужда от посредник. По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат. Като се замисля, дали пък бабата не заслужава да си предлага имота по старому (като игнорира АНИ-тата), пък каквото сабя покаже. Аз обаче не чета пенсионерските вестници и вестниците в чуждия град. Ако някой може да ни свърже за този имот, това са АНИ-тата.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:05:41
Quote
bah
Quote
фло
След като си е пуснала обява и ти си я видял, какъв ти е проблема да се свържеш лично.

1. Това наистина е сценарий, но сценария не е никак далече от реалността 2. Ако аз видя телефона на бабата - нямам нужда от посредник. По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат. Като се замисля, дали пък бабата не заслужава да си предлага имота по старому (като игнорира АНИ-тата), пък каквото сабя покаже. Аз обаче не чета пенсионерските вестници и вестниците в чуждия град. Ако някой може да ни свърже за този имот, това са АНИ-тата.

Това се опитвам и аз да обясявам, но нямам твоята енергия да блъскам срещу стената. За което браво.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:08:57
Quote
фло
Quote
bah
Баба Пена от Младост 4 продава боксониера. Тя е с остарели разбирания и пуска обяви във местен вестник и вестници за пенсионери. Няма нет, страхува се от подписване на договор/и с АНИ за съдействие. Аз съм купувач за подобен имот като неиния. Не ви познавам града и искам да си купя имот с АНИ, те да си свършат работата. Не чета местния ви вестник, нито пък пенсионерските подобни. "Брокер", има инфо за имота на бабата (взето по телефона, огледано на място, проверени документи), но няма договор с нея. Аз се изтипосвам в АНИ-то на "брокера" с питане за подобен имот. Поради липсата на договор с бабата трябва ли аз да бъда необслужен. Бабата продължава по старо му, аз си тръгвам без имот (от това АНИ). Така отивам в пет - шест АНИ-та и навсякъде среден пръст. С какво софийските АНИ-та ще ми помогнат да си купя имота, който го има на пазара, но някакви пикливи договори ми пречат да купя имота. Така губя аз, губи бабата, губи и "брокера". Само не ми казвайте: боксониерки в София хиляди, като не ти предложат тази на бабата, ще ти предложат десет други подобни.

Малей-мале! Какво да ти кажа за този слаб сценарий?! Бабата е "пич" и съзнателно или по вътрешен усет е изритала съвсем справедливо натрапниците -паразити АНИ-тата!
На бабата въобще не и трябва интернет за да си продаде успешно имота.
След като си е пуснала обява и ти си я видял,какъв ти е проблема да се свържеш лично или да пратиш Тъпото да свърши тая работа. Ако Тъпото /Сашето/ като агент държи да има договор за услугата от теб и от бабата разбира се,че няма да има сделка и ще го духа! Така тъпчовците -паразити блокират имотния пазар,защото са решили да цицат и от двете страни и обикновено засмукват две педи по-долу от "periferia mami" .:}

Защо злобееш така, бе човек, нещо много лично го даваш. Бабата да дава някой лев, с договор или без, купувача да дава и той, и да става работата. И в 90% от случайте така и става, независимо от мнението на брокерофобите от този форум. Главната барота на АНИ е като на М-тел - да свързва хората. Другото, документи разни, договори, проверки, води, тецове и прочие, са прости неща, всяко недоучило адвокатче може да ги свърши.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:16:21
Quote
bah


По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат.
Тоя сценарий уважаеми колега е от фантастичния жанр,при това е и много далеч и от научната фантастика!
Няма как АНИ-тата да проверят каквито и да са документи,свързани с имота,ако нямат нотариално пълномощно за това от действителния собственик! Така,че инсинуациите в тази посока трябва да се прекратят!
Също така паразитите нямат право без съгласие на собственика да рекламират имот!Това подлежи на съдебно преследване!
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:23:45
avatar
Quote
фло
Quote
bah
По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат.
Тоя сценарий уважаеми колега е от фантастичния жанр,при това е и много далеч и от научната фантастика!
Няма как АНИ-тата да проверят каквито и да са документи,свързани с имота,ако нямат нотариално пълномощно за това от действителния собственик!

Фло, в качеството си на купувач огледал десетина имота, винаги съм държал да прочета документа за собственост. "Пълна проверка" съм направил на два от тях, поради засилен интерес и евентуална бъдеща сделка. Щом аз (едно физическо лице), може да направи проверка, за какви пълномощни става въпрос.
"Проверили документите" и "пълна проверка" са различни неща.
"Проверил документи" означава преглеждане на документа за собственост, характеристиките на имота, установяване на реалните собственици (често това са наследници).
"Пълна проверка" включва историята на имота поне 20години назад.
До деня за нотариус се извършват няколко "проверки".



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-20 11:37 от bah.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:29:44
avatar
Quote
фло
Quote
bah


По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат.
Тоя сценарий уважаеми колега е от фантастичния жанр,при това е и много далеч и от научната фантастика!
Няма как АНИ-тата да проверят каквито и да са документи,свързани с имота,ако нямат нотариално пълномощно за това от действителния собственик! Така,че инсинуациите в тази посока трябва да се прекратят!
Също така паразитите нямат право без съгласие на собственика да рекламират имот!Това подлежи на съдебно преследване!

Попрочитам горното в червено и се чудя в една държава ли живеем.Един имот може да се провери без никакъв проблем без ПЪЛНОМОЩНО.
Наистина не е лошо когато се говори за неща които само се поназнайват, но не се знаят, да сме малко по обрани в оценките и съветите.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:40:16
Абе ей отворковци!
Как ще проверите за тежести в Агенцията по вписванията без оригиналния нотариален акт в ръка,който се показва на дежурния съдия плюс нотариално заверено пълномощно за това! Как ще извадите справка за гражданско състояние ,за данъчна оценка,за липса на задължения към енергодоставчиците без пълномощно от собственика?
Питам аз и отговор не чакам,щото тука сте едни комисионери основно ,а не посредници!
Какви глупости разправяте тука ,че можел да бъде проверен имота без знанието и съгласието на собственика?smoking smileyА ,вече наистина ще се ядосам!:g:
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:43:06
avatar
Quote
фло
Абе ей отворковци! ............ А ,вече наистина ще се ядосам!:g:

Фло, форума не е място за ядосване.
Навън, в живия живот достатъчно са ни ядовете.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 11:48:08
Quote
bah
Quote
фло
След като си е пуснала обява и ти си я видял, какъв ти е проблема да се свържеш лично.

1. Това наистина е сценарий, но сценария не е никак далече от реалността 2. Ако аз видя телефона на бабата - нямам нужда от посредник. По сценарий едно или няколко АНИ-та имат инфо, огледали са имота и са проверили документите, но нямат договор с продавача. В задачата се пита, могат ли АНИ-тата да рекламират имота на бабата и съответно да ми го предложат. Като се замисля, дали пък бабата не заслужава да си предлага имота по старому (като игнорира АНИ-тата), пък каквото сабя покаже. Аз обаче не чета пенсионерските вестници и вестниците в чуждия град. Ако някой може да ни свърже за този имот, това са АНИ-тата.

Ако си беше направил труда да прочетеш по обстойно какво съм писал, щеше да си отговориш на въпроса. В твоя сценарий действието е много просто. Щом имаш проблеми сам да си намериш жилище, отиваш при АНИ и си подписваш договор да ти търсят. Те от своя страна знаят за бабата дето продава, свързват се с нея и ако тя няма нищо против, ти си плащаш на АНИ, а бабата си получава парите и всички са доволни. smiling smiley Точно това е съзнателно ползване на услугата на АНИ. Ти отиваш при тях, защото не можеш да се справиш сам.

Сега, ако този имот се рекламира от АНИ, без знанието на бабата се случва следното: тази обява се мултиплицира с различни цени от различни АНИ, въпрос на късмет е дали няма да попаднеш на най-високата цена и да си прецакан или пък ще се обадиш на обявата с най-ниска цена, пусната подвеждащо от АНИ само, за да и се обадиш и както те го разбират, това да те направи техен "клиент". Друг аспект с цените е споменат от jores. В крайна сметка може да не се стигне до сделка, а също така важат всички сценарии от този мой пост:
Quote
brotarius
а) когато много агенции го обявят на различни цени, започва да изглежда, че нещо не е съвсем наред.
б) когато някоя от агенциите откаже оглед, защото по телефона не може да се разбере с потенциалния купувач.
в) така си гарантираш, че обявата за твоя имот, няма да дава съществена информация, което също ще ти загуби потенциални купувачи, защото не всеки е в настроение да си говори с брокери за щяло и нещяло.
г) така или иначе повечето АНИ рекламират на едни и същи места т.е автоматично това, че са повече не вдига шанса за продажба

И накрая да ти дам още един сценарий: друг си търси същия тип апартамент, но няма намерение да използва АНИ, защото не се нуждае от техните услуги. АНИ обаче, вече се надули главата на бабата с по 10 обаждания на ден и тя се отказва да си пуска обявата сама в местния вестник, защото обявата за нейния НИ вече я има навсякъде. Кой защитава интересита на този индивид? Дали начина, по който некоректно се действа на пазара не е в негов ущърб?

И преди да ми отговориш, искам да разбера според теб в държавите, в които тази практика е забранена дали е случайно или са решили някакви проблеми, които са имали много преди ние да имаме изобщо свободен пазар на НИ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 12:00:27
avatar
Quote
фло
Абе ей отворковци!
Как ще проверите за тежести в Агенцията по вписванията без оригиналния нотариален акт в ръка,който се показва на дежурния съдия плюс нотариално заверено пълномощно за това! Как ще извадите справка за гражданско състояние ,за данъчна оценка,за липса на задължения към енергодоставчиците без пълномощно от собственика?
Питам аз и отговор не чакам,щото тука сте едни комисионери основно ,а не посредници!
Какви глупости разправяте тука ,че можел да бъде проверен имота без знанието и съгласието на собственика?smoking smileyА ,вече наистина ще се ядосам!:g:

Фло, не се ядосвай толкози де.Тези чудно трудни неща се правят много лесно от знаещите.
Само да питам.
За чий ти е да вадиш и получаваш данъчна оценка за нечий имот.Като каква проверка е това, че се чудя и се мая.
Проверки се правят без ПЪЛНОМОЩНО.
ПРОДАЖБИ се правят с пълномощно.
Е може и без, ама за това се лежи в едни места.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход