Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери vs ЧСИ *drink1*

Публикувано от okorosent 
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 19:14:24
Естествено е, че това, което предлагам няма да стане без участието и на самите продавачи, но именно тук идва мястото на АНИ, която трябва аргументирано да обясни на продавача, че предлагайки имота си на много агенции едновременно практически не е в негов интерес.
------------------
Ето това се оптивам да правя от години, както забелязваш, докарал съм го до приемлив процент. За съжаление има хора, които никога няма да го разберат по понятни причини - капацитета им не е достатъчен.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 19:51:08
avatar
Quote
dicho
но именно тук идва мястото на АНИ, която трябва аргументирано да обясни на продавача, че предлагайки имота си на много агенции едновременно практически не е в негов интерес.
------------------
Ето това се оптивам да правя от години, както забелязваш, докарал съм го до приемлив процент. За съжаление има хора, които никога няма да го разберат по понятни причини - капацитета им не е достатъчен.

dicho, познавам малко АНИ (с четири оферти) и месечни разходи 2.000 лв.
Направи ми един разчет как ще оцелее на пазара, спрямо АНИ-тата с 200 оферти.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 20:14:49
Quote
bah
dicho, познавам малко АНИ (с четири оферти) и месечни разходи 2.000 лв.
Направи ми един разчет как ще оцелее на пазара, спрямо АНИ-тата с 200 оферти.

А как всъщност оцелява? Преписвайки обяви и правейки се, че има 200 оферти?

Quote
dicho
Ето това се оптивам да правя от години, както забелязваш, докарал съм го до приемлив процент. За съжаление има хора, които никога няма да го разберат по понятни причини - капацитета им не е достатъчен.

Ако си постигнал наистина този %, за който говориш, то в твой интерес е едно подобно предложение, защото автоматично няма да могат да ти крадат обявите и съответно няма как някоя друга агенция да цъфне с клиент за НИ, с чийто собственик ти имаш договорни отношения.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 20:37:40
avatar
Quote
brotarius
Quote
bah
dicho, познавам малко АНИ (с четири оферти) и месечни разходи 2.000 лв.
Направи ми един разчет как ще оцелее на пазара, спрямо АНИ-тата с 200 оферти.

А как всъщност оцелява? Преписвайки обяви и правейки се, че има 200 оферти?

Как оцелява? Те (две дами) са от два месеца на пазара.
Гъчат си четирите оферти наляво надясно и чакат бялата лястовица.
Ама тя нещо я няма на хоризонта.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 21:15:10
Quote
bah
Quote
dicho
но именно тук идва мястото на АНИ, която трябва аргументирано да обясни на продавача, че предлагайки имота си на много агенции едновременно практически не е в негов интерес.
------------------
Ето това се оптивам да правя от години, както забелязваш, докарал съм го до приемлив процент. За съжаление има хора, които никога няма да го разберат по понятни причини - капацитета им не е достатъчен.

dicho, познавам малко АНИ (с четири оферти) и месечни разходи 2.000 лв.
Направи ми един разчет как ще оцелее на пазара, спрямо АНИ-тата с 200 оферти.

Тези 2000 лева за фризьор и маникюр ли отиват? А иначе това на двете дами явно им е хоби, защото за изкарване на пари и дума не може да става. Всъщност познавам мъже, които поддържат на жените си непечеливши фирми за разни услуги, вкл. за недвижими имоти, само и само жената да е ангажирана с нещо и да не се чувства зле.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 21:17:04
Quote
brotarius
Quote
bah
Quote
brotarius
защо не сте съгласни с предложението ми, рекламирането на имот без изричното писмено съгласие на собственика му да подлежи на санкции, така както никой няма право да застрахова НИ, освен собственикът му.

Я продавам един имот и нямам нищо против която и да е агенция да ми докара купувач.
Я си сакам моите кинти, нека и тя си вземе неиното.
Сделка става когато сичките страни са доволни - нъл се подписваме я.
Дори си виждам имотът в разни сайтчета, ама я не се противя.
Важно е да дойде човекът с кинтити и да каже: кво правим ся оттук нататък.

Очевидно това е легален начин на мислене, но явно не осъзнаваш, че така всъщност намалява шанса да си продадеш имота.
Само ще щрихирам:
а) когато много агенции го обявят на различни цени, започва да изглежда, че нещо не е съвсем наред.
б) когато някоя от агенциите откаже оглед, защото по телефона не може да се разбере с потенциалния купувач.
в) така си гарантираш, че обявата за твоя имот, няма да дава съществена информация, което също ще ти загуби потенциални купувачи, защото не всеки е в настроение да си говори с брокери за щяло и нещяло.
г) така или иначе повечето АНИ рекламират на едни и същи места т.е автоматично това, че са повече не вдига шанса за продажба

Естествено е, че това, което предлагам няма да стане без участието и на самите продавачи, но именно тук идва мястото на АНИ, която трябва аргументирано да обясни на продавача, че предлагайки имота си на много агенции едновременно практически не е в негов интерес.

Така си мислиш ти, така може и да изглежда на теория. Явно пич, с извинение, си поредния разбирач, който не е правил повече от една-две сделки през живота си и сега си теоритизира по форумите. Не разбрахте ли, че щом една практика съществува, значи работи.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
18-03-2011 - 23:40:44
Quote
Imotko
Така си мислиш ти, така може и да изглежда на теория. Явно пич, с извинение, си поредния разбирач, който не е правил повече от една-две сделки през живота си и сега си теоритизира по форумите. Не разбрахте ли, че щом една практика съществува, значи работи.

До някъде успявахме да не ползваме постове от рода: "Ти така си мислиш. Ти няма откъде да го знеш", но ето, че ти се появи да ни просветлиш. Ако имаш да кажеш нещо по същество, заповядай winking smiley
А ако всички мислеха на принципа, че "ако една практика съществува, то респективно тя работи", то още щяхме да сме в каменната ера. Няма дори да закачам темата за кого точно работи smiling smiley
Ако искаш може да отговориш и тук, лично на мен ще ми бъде интересно.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 00:38:28
Агентите за посредничество с НИ по принцип трябва да се забранят със закон в България,ако не са регистрирани в адвокатска колегия! Имотите предмет на продажба трябва да се обявяват в общински информационен регистър,а сделките да се извършват само с посредничество на адвокат. Просто е и ефективно,честно и почтено! Ако продаваш недвижим имот и са ти платени данъците за него и няма тежести общината го вкарва в регистъра за продажби със описание и скица! Ако търсиш имот в дадена община посещаваш интернет страницата на регистъра и си избираш по обявените характеристики имот и се свързваш директно с продавача на дадения адрес за кореспонденция или упълномощаваш адвокат да свърши тази работа! Това е изхода от батака създаден от хилядите знайни и незнайни тарикати,наричани кой знае защо брокери! Така и ще се отвори пазара на НИ!
Разберете хора,че покупко -продажбата на недвижим имот трябва да се извършва от професионалисти и това са адвокатите! За целта трябва само едно изречение в Закона за адвокатурата да се добави,даже по-скоро няколко думи!
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 08:28:45
avatar
Quote
фло
Разберете хора, че покупко -продажбата на недвижим имот трябва да се извършва от професионалисти и това са адвокатите!

Фло, продаваш една нива 20 дка на 50км от Варна, до нея се стига само с джипка и накрая един километър пеш по кози пътеки и баири. Кажи ми кога един засукан адвокат ще дойде да огледа нивата и да ти съдейства за продажбата? - никога. Адвокатите стоят в топлите офиси, с високи токчета, чанти на Гучи, дрешки от МОЛ-а, химикалки за 300 лв, на климатик, тиха музика, зад тежки бюра. Един адвокат ми каза: война да става, аз в събота и неделя не работя - тогава ходя на лов или съм в чужбина на шопинг. Ама брокеража работи. Брокерите са тези дето търчат за огледи по поляните с тръни, катерят се в циганските блокове до осмия етаж без асансьор, те носят всичко на тепсия в офиса на адвоката, а той само проверява документите. Всяко АНИ има поне по един адвокат, така че и в момента всяка сделка "минава" през адвокат. Това, че той е невидим за клиентите, не означава, че го няма.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 08:34:18
Бедни ми фло, ти как си представяш адвокат да рекламира имот, да ходи по огледи, да търси имот за купувачи, с други думи - ти искаш нищо да не променя, само вместо брокери, тази работа да се върши от адвокати, къде точно е логиката ? В цял свят това се върши от АНИ, ти и това ли не знаеш ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход