Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 21:33:33
avatar
Quote
PER0

Да, ама тия пари като се завъртят няколко пъти стават няколко по 20% Камелия. И това само от ДДС. А колко други начини има? Самите банки лапат от преводите, оттам нататък всеки щипва от тези пари. Акцизите колко % са? 50, 60%. Щото като дойдат в отпуска ще наемат кола, ще ползват такси, няма да гонят автобуси.....И ти кой знае колко емигрански пари си налапала, ама не си се опъвала като ги взимаш.......нищо, че не си рода.....И защо ще махам апартаменти на зелено и стари апартаменти? С платените пари нали нещо друго е купено (материали), за това друго е платено ДДС, и така парите са се завъртели. И заплатката или бонусчето са скочили на някой, който после е платил данък общ доход. А? Значи не е само от ДДС, има и други начини емигрантските пари да са влезли в бюджета, просто ДДС е един от явните. Та идея си нямаш колко народ намазва докато се стигне до нахранването на родата.......

Смесваш нещата. Кой да ги върти вашите пари? Държавата не е търговец, тя разпределя парите от бюджета за социални дейности веднага. Кой пенсионер може да чака вашите пари да се превъртат, стоейки гладен?
Защо гледаш в паниците на другите?
Изцепката ти за налапаните от мен емигрантски пари, кърти мивки.
Ти, като работиш, налапваш ли парите на хората от държавата, в която си се посадил, или получаваш възнаграждение за труда си?
Кога си ми изпратил даром пощенски запис, че си позволяваш да бъдеш арогантен?
Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
И да ми изпратиш до поискване 450лв. за майка ми- тя е пенсионерка, но още не е получила полагащите й се емигрантски пари.
То, бива безпардонност, ама ти мина границите.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 21:45:07
Пичове, миите си там чиниите, и не се самозаблуждавайте, че икономиката на България се крепи на вашите жълти стотинки.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 21:51:14
Quote
камелия

Смесваш нещата. Кой да ги върти вашите пари? Държавата не е търговец, тя разпределя парите от бюджета за социални дейности веднага. Кой пенсионер може да чака вашите пари да се превъртат, стоейки гладен?
Защо гледаш в паниците на другите?
Изцепката ти за налапаните от мен емигрантски пари, кърти мивки.
Ти, като работиш, налапваш ли парите на хората от държавата, в която си се посадил, или получаваш възнаграждение за труда си?
Кога си ми изпратил даром пощенски запис, че си позволяваш да бъдеш арогантен?
Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
И да ми изпратиш до поискване 450лв. за майка ми- тя е пенсионерка, но още не е получила полагащите й се емигрантски пари.
То, бива безпардонност, ама ти мина границите.

Кой да върти парите? Как се въртят парите бе Камелия? Пари- пари прим. Пенсионер - търговец на дребно-търговец на едро - производител. Ето една примерна верига как се завъртат парите. Може да включим вносители, износители, комисионери, посредници и хиляди знайни и незнайни участници в този процес. И всеки си плаща (да допуснем ) неговата част от данъци. И всеки си взима неговия пай.
И не гледам в паницата на другите, просто констатирам участието им.

Кога си ми изпратил даром пощенски запис, че си позволяваш да бъдеш арогантен? И да ми изпратиш до поискване 450лв. за майка ми- тя е пенсионерка, но още не е получила полагащите й се емигрантски пари.
За какво ДАРОМ бълнуваш, кой прави нещо даром?????

Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
Ами виж горния пост,няколко пъти по 20%, не четеш ли, написано е!!!!!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-18 21:53 от PER0.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 21:58:22
avatar
Quote
PER0

Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
Ами виж горния пост,няколко пъти по 20%, не четеш ли, написано е!!!!!!!

Няма няколко пъти, Перо! Няма такова нещо. Много ти се иска да си подпреш самочувствието емигрантско, ама не се получава.
Смешно е дори да се обсъжда- дал си на майка си 100лв., с които си е платила парното. Ама се дуеш, че си платил парното на цяла България, щото парите се били въртели.
По- безумно нещо отдавна не бях чела!
Аз съм дотук.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 22:16:35
Quote
камелия
Quote
PER0

Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
Ами виж горния пост,няколко пъти по 20%, не четеш ли, написано е!!!!!!!

Няма няколко пъти, Перо! Няма такова нещо. Много ти се иска да си подпреш самочувствието емигрантско, ама не се получава.
Смешно е дори да се обсъжда- дал си на майка си 100лв., с които си е платила парното. Ама се дуеш, че си платил парното на цяла България, щото парите се били въртели.
По- безумно нещо отдавна не бях чела!
Аз съм дотук.

Няма такова нещо?? Ти да си чувала максимата че парите се въртят? Купуваш, продаваш, пак купуваш, пак продаваш, и така да безкрай!!! Даже и да си сложил парите си в банка и мислиш, че не ги въртиш - БАНКАТА ги върти, защото теб те е шубе(в добрия смисъл), на нея това и е работата. Най важното е да влезеш в кръга - да се хванеш на хорото,и да си вземеш полагащото ти се, че иначе кофти да си извън играта И всяко завъртане - нали знаеш - чичо Сам те гледа!!! (За теб пояснявам -в преносен смисъл- "чичо Сам те гледа" - плащайте си данъците, че лошо ви се пише!!!)
Лека нощ*drink1*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 23:20:30
Quote
камелия
Quote
PER0

Хайде, изчисли колко е 20% от 1.2 милиарда- защо се ошумоляваш и разтягаш локуми?
Ами виж горния пост,няколко пъти по 20%, не четеш ли, написано е!!!!!!!

Няма няколко пъти, Перо! Няма такова нещо. Много ти се иска да си подпреш самочувствието емигрантско, ама не се получава.
Смешно е дори да се обсъжда- дал си на майка си 100лв., с които си е платила парното. Ама се дуеш, че си платил парното на цяла България, щото парите се били въртели.
По- безумно нещо отдавна не бях чела!
Аз съм дотук.

Камелия,вземи наистина да прочетеш малко за повторното броене на пари в икономиката.Спориш без да си имаш каквото и да е понятие.
Същото важи и за раздаването на кридити на база депозити.
Ако един човек внесе мильон лева в банката,закона е задължава да задържи част от депозита ,но другите може да ги раздаде във вид на кредит.Следователно от банката могат да излезнат около 800 000 лв и също да отидат на депозит.От този втори депозит пак се дават пари и те така.Въпроса е че ,това са едни и същи пари.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 23:37:32
Quote
PER0
Quote
камелия

И аз ще мина без епитети.
1 милиард внесени пари, пуснати в търговията, не са съизмерими въобще с парите, които всеки от нас тук дава под формата на данъци.
Ако и ти не можеш да разбереш това елементарно нещо, а продължаваш да мислиш, че давайки пари на родата си, храниш седем и половина милиона българи, нямам какво повече да ти кажа.
А колко е влязло в държавата и е отишло за плащания от покупките на жилища, вече ти писах.

През 2009 г. паричните трансфери от чужбина са около 1.2 млрд. евро, което е с 15% по-малко спрямо 2008 г., но близо четири пъти повече от усвоените от европейските фондове пари. Това показва изследване на института "Отворено общество" за тенденциите в трансграничната миграция и ефектите за България.

Като дял в БВП емигрантските пари са близо 3%. Изследването обаче отчита само парите, внесени по банков път. Колко са внесени в брой е трудно да се прецени. В момента има лимит за суми, внасяни в брой, който е до 10 000 евро.


Статията тук


1.2 милиарда на 2,5 милиона пенсионери прави 480 лв на калпак. - към 2 пенсии от годината. Сложи и необявените пари, които се носят в кеш, и ще има за още една пенсия. Ако тези пари се завъртят не един път, а няколко пъти, в държавната хазна ще влязат и още ддс-та, сложи още някоя пенсия. И кво стана с емигрантските пари - държавата с чужда пита помен прави. А пък чак тия пари да хранят 7 и половина милиона - ееееее поразмърдайте се и вие де.......


Quote

държавата с чужда пита помен прави

Е то това е основния смисъл на държавата - да преразпределя smiling smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
19-02-2011 - 00:20:25
В много опростен вариант...

Перо праща 120 евро на близките си. Те идват при мен и си купуват нещо за 120 евро. 20 евро внасям ДДС, останалите 100 се разпределят така: 70 евро за нова стока, 30 евро за мен. От тях - 20 евро за заплати, осигуровки, данъци, разходи... Другите 10евро - отивам и аз си купувам от друг магазин, ползвам услуга, за която си плащам.

Моят доставчик и другият магазин - те правят същото. За разходи, данъци, осигуровки, нова стока, покупки в трети магазин.

В случая, парите на Перо идват пряко при мен, които отиват в другия магазин или фирмата, която ми е свършила услугата, част при моя доставчик, част за осигуровки, ДДС, други данъци...

След като е свито потреблението, няма как парите на Перо да предизвикат инфлация. Нещо повече, има свито потребление, а има инфлация? Ако Перо не прати пари... ще падне ли инфлация на стоките, където се наблюдава???

Разбира се, не са само парите на Перо, в частност. Както и не са само парите на емигрантите или както и да ги наречем. Но са свежи пари, които влизат, и ако не друго, то поне е глътка въздух.

Като се говори за износ, ами то това си е също износ - само че на хора, които връщат пари... Извинявам се за сравнението... *drink1*

Защо непрекъснато трябва да се делим на групи и да се нападаме един друг, като врагове?

*rose**drink1*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
19-02-2011 - 00:50:21
Спомням си когато навремето в университета учехме икономика на капитализма, на всички беше ясна основната постановка: пари-стока-пари прим. Всеки го разбираше, и всеки се молеше да му падне като въпрос. Следващата част беше икономика на социализма - УЖАС - беше толкова объркана, че нямаше научаване. Там мотото беше - планомерност и пропорционалност, пропорционалност и планомерност. И всички видяхме докъде стигнахме - грешките на растежа се превърнаха в растеж на грешките.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
19-02-2011 - 05:20:39
Самоубил се строител: Като не ми плащате заплата, платете ми ковчега

[www.trud.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход