Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:52:39
avatar
Quote
PER0

Не фондация Камелия, кажи къде отива данъка от ДДС-то платено на държавата. 20% от парите на емигрантите отиват директно за ДДС. Като данъкоплатци искат да знаят какво става с парите им!!

Ми, да ти кажа, щом не се сещате.
Парите им се вливат в сумата, получена от данъците на останалите в България, хора и:
Първо, отиват за пенсии И на родителите им.
После- за детски И на братовчедките им, за доплащания в детските ясли и градини.
За издръжка на децата И на братовчетките им в училищата.
За заплащане на лекарите И на роднините им.

Мога да изброя всичките, но няма смисъл.
И пак казвам:
Емигрантите не са данъкоплатци в България. Те са данъкоплатци в страните, в които са се изселили.
Тук, когато пазаруват в магазините, плащат ДДС.
Във всяка една страна по света, когато пазаруват- пак плащат ДДС.
Защо ли не им е минало през ум да питат за какво е отишло то в съответната държава?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:59:31
100000Е един апартамент, от тях САМО от ДДС държавата взима 20% - Това са 20000Е, или 40000лв
Ако приемем една пенсия, че е 300лв, то:
40000 / 300 = 133 пенсии. Това са 11 години за един пенсионер

Сега остава да кажеш, ми то няма произведена стока срещу тези пари. А кой трябва да произведе/внесе стоката? Имаме пари, нямаме стока насреща, то направо социализъм стана. Аз не съм чул досега пенсионер да каже - абе имам пари, ама няма какво да купя срещу тях. А ти чувала ли си да казват така?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:06:55
avatar
Quote
PER0
100000Е един апартамент, от тях САМО от ДДС държавата взима 20% - Това са 20000Е, или 40000лв
Ако приемем една пенсия, че е 300лв, то:
40000 / 300 = 133 пенсии. Това са 11 години за един пенсионер

Сега остава да кажеш, ми то няма произведена стока срещу тези пари. А кой трябва да произведе/внесе стоката? Имаме пари, нямаме стока насреща, то направо социализъм стана. Аз не съм чул досега пенсионер да каже - абе имам пари, ама няма какво да купя срещу тях. А ти чувала ли си да казват така?

Намери ми поне един човек, частно физическо лице, купило с ДДС и на реалната цена, вписана в н. а. ново строителство, защото ще ми е интересно да го видя.
И ще те помоля да прочетеш отново постовете, в които се обясняват нещата с производството и внесените пари. Честно казано, вече ми е неудобно да повтарям едно и също, и да не се опиташ поне да разбереш.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:11:29
Quote
камелия
Quote
PER0

Не фондация Камелия, кажи къде отива данъка от ДДС-то платено на държавата. 20% от парите на емигрантите отиват директно за ДДС. Като данъкоплатци искат да знаят какво става с парите им!!

Ми, да ти кажа, щом не се сещате.
Парите им се вливат в сумата, получена от данъците на останалите в България, хора и:
Първо, отиват за пенсии И на родителите им.
После- за детски И на братовчедките им, за доплащания в детските ясли и градини.
За издръжка на децата И на братовчетките им в училищата.
За заплащане на лекарите И на роднините им.

Мога да изброя всичките, но няма смисъл.
И пак казвам:
Емигрантите не са данъкоплатци в България. Те са данъкоплатци в страните, в които са се изселили.
Тук, когато пазаруват в магазините, плащат ДДС.
Във всяка една страна по света, когато пазаруват- пак плащат ДДС.
Защо ли не им е минало през ум да питат за какво е отишло то в съответната държава?

Ааааа, емигрантите не били данъкоплатци. Нищо, че плащат ДАНЪК ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ, то не се счита като ДАНЪК. И платените пари отиват сигурно ТОЧНО за техните родители?
Камелиьо, пенсиите, които държавата плаща вече са ИЗРАБОТЕНИ от пенсионерите, това са си техните пари, които им се връщат, които те са внасяли в продължение на много години

Ако обичаш спри да повтаряш като папагал, че ДДС се плащало навсякъде по света, това не е по темата. И не им хрумва да питат къде е отишло ДДС-то там защото злоупотребите са в десетки пъти по малки на глава от населението. Всеки по света може да се интересува къде му отиват данъците, и да гласува по своя воля, ако е гражданин на страната.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:18:41
Quote
камелия
Quote
PER0
100000Е един апартамент, от тях САМО от ДДС държавата взима 20% - Това са 20000Е, или 40000лв
Ако приемем една пенсия, че е 300лв, то:
40000 / 300 = 133 пенсии. Това са 11 години за един пенсионер

Сега остава да кажеш, ми то няма произведена стока срещу тези пари. А кой трябва да произведе/внесе стоката? Имаме пари, нямаме стока насреща, то направо социализъм стана. Аз не съм чул досега пенсионер да каже - абе имам пари, ама няма какво да купя срещу тях. А ти чувала ли си да казват така?

Намери ми поне един човек, частно физическо лице, купило с ДДС и на реалната цена, вписана в н. а. ново строителство, защото ще ми е интересно да го видя.
И ще те помоля да прочетеш отново постовете, в които се обясняват нещата с производството и внесените пари. Честно казано, вече ми е неудобно да повтарям едно и също, и да не се опиташ поне да разбереш.

Значи искаш да кажеш, че злоупотребите с неплащане на ДДС са масово явление, така ли? Тц, Тц, Тц. значи вместо парите да отидат за някоя детска градинка, парите са се трансформирали в нечие лъскаво джипче от 100000Е нагоре? И аз така си помислих, даже го бях написал някъде по напред, ама ти не се съгласи тогава. А сега съгласна ли си?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:32:45
avatar
Quote
PER0

Значи искаш да кажеш, че злоупотребите с неплащане на ДДС са масово явление, така ли? Тц, Тц, Тц. значи вместо парите да отидат за някоя детска градинка, парите са се трансформирали в нечие лъскаво джипче от 100000Е нагоре? И аз така си помислих, даже го бях написал някъде по напред, ама ти не се съгласи тогава. А сега съгласна ли си?

Доколкото си спомням, беше написал, че държавата е окрала парите и вместо за градинки, ги е прибрала в джоба си.
Дай линк, че ми стана интересно с какво не съм се съгласила.
А за да бъдем точни, когато купуваха на " зелено", всички емигранти го правеха, за да избегнат ДДС- то. smiling smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:33:25
Quote
камелия
Quote
PER0

Не фондация Камелия, кажи къде отива данъка от ДДС-то платено на държавата. 20% от парите на емигрантите отиват директно за ДДС. Като данъкоплатци искат да знаят какво става с парите им!!

Ми, да ти кажа, щом не се сещате.
Парите им се вливат в сумата, получена от данъците на останалите в България, хора и:
Първо, отиват за пенсии И на родителите им.
После- за детски И на братовчедките им, за доплащания в детските ясли и градини.
За издръжка на децата И на братовчетките им в училищата.
За заплащане на лекарите И на роднините им.

Мога да изброя всичките, но няма смисъл.
И пак казвам:
Емигрантите не са данъкоплатци в България. Те са данъкоплатци в страните, в които са се изселили.
Тук, когато пазаруват в магазините, плащат ДДС.
Във всяка една страна по света, когато пазаруват- пак плащат ДДС.
Защо ли не им е минало през ум да питат за какво е отишло то в съответната държава?

Така като споменаваш родители, братовчеди, деца, лекари (ти си го написала) те нали живеят в БГ бе Камелия? Да не би да живеят на луната? Да не би тези, които си изброила да са нещо отделно от всички останали, нали и те са част от тази България? Кое е по добре, някой без 5 лв в джоба, или някой който пазари без да цепи стотинката на две?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:49:43
Quote
камелия
Quote
PER0

Значи искаш да кажеш, че злоупотребите с неплащане на ДДС са масово явление, така ли? Тц, Тц, Тц. значи вместо парите да отидат за някоя детска градинка, парите са се трансформирали в нечие лъскаво джипче от 100000Е нагоре? И аз така си помислих, даже го бях написал някъде по напред, ама ти не се съгласи тогава. А сега съгласна ли си?

Доколкото си спомням, беше написал, че държавата е окрала парите и вместо за градинки, ги е прибрала в джоба си.
Дай линк, че ми стана интересно с какво не съм се съгласила.
А за да бъдем точни, когато купуваха на " зелено", всички емигранти го правеха, за да избегнат ДДС- то. smiling smiley

Много бъркаш понятията Камелия. Нормално е държавата да прибере парите, и тя е прибрала МНОГО от емигрантските пари. Но Не е нормално някой, който се смята за богоизбран да бърка в тези пари, само защото има такива права. Ако ти не виждаш как емигранските пари са се влели в икономиката, е защото не са използвани по предназначение, в доста голям процент бих казал. И това е "ТВОЯ" вина, да го кажем символично.

Това за "зеленото" искаш да кажеш, че цената на залено е по ниска, и се плаща по малко ДДС ли?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 16:55:35
avatar
Quote
PER0

Така като споменаваш родители, братовчеди, деца, лекари (ти си го написала) те нали живеят в БГ бе Камелия? Да не би да живеят на луната? Да не би тези, които си изброила да са нещо отделно от всички останали, нали и те са част от тази България? Кое е по добре, някой без 5 лв в джоба, или някой който пазари без да цепи стотинката на две?

Ами, да! Живеят в България и получават пенсии и всичко изброено, от парите, които работещите тук внасят като данъци. Не от парите, които емигрантите им дават на ръка.
Толкова е просто, защо не можеш или не искаш да разбереш?
Разбира се, хубаво е че имат повече от останалите, които нямат емигрант навън.
Но, това не грее тия- останалите..........
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 17:02:06
Quote
ppetrov
Най-добрите от нас са вече навън и повечето няма да се върнат. Това е факт. За жалост.

А темата иначе е друга - къде потъват парите им, които те пращат насам, и защо при все че в икономиката се вливат едни пари, от ден на ден тук става все по-зле. Линка от статията който пуснах снощи дава отговор.

Като сте най-добрите навън, що щете във форума само най-тъпите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход