Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
19-02-2011 - 15:35:07
Куку, как може да си толкова тъп и злобен.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 19:47:09
От 2003 г. до сега шурея ми живее и работи в Англия. Лятото на 2007 г. ни дойде на гости със спестени малко над 10000 паунда и много надъхан за покупка на имот. След две седмици си купи с парите + кредит около 25000 евро голяма къща в с. Гълъбник, обл. Перник, на три етажа, около 250 кв.м. РЗП + допълнителен гараж, работилница и веранда около 60 кв. м., обзаведена, с малък двор с беседка и кладенец. Изводът за мен е, че емигрантите също са били облъчени по някакъв начин и са се подвели по модата на тогавашните очаквания.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 19:52:31
Quote
Dancho M
От 2003 г. до сега шурея ми живее и работи в Англия. Лятото на 2007 г. ни дойде на гости със спестени малко над 10000 паунда и много надъхан за покупка на имот. След две седмици си купи с парите + кредит около 25000 евро голяма къща в с. Гълъбник, обл. Перник, на три етажа, около 250 кв.м. РЗП + допълнителен гараж, работилница и веранда около 60 кв. м., обзаведена, с малък двор с беседка и кладенец. Изводът за мен е, че емигрантите също са били облъчени по някакъв начин и са се подвели по модата на тогавашните очаквания.


Много малко пари е спестил за 4 год!!!Ако е бил с жена му и деца ,наистина няма как да пести много.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 20:08:08
avatar
Quote
igra4

Камелия,вземи наистина да прочетеш малко за повторното броене на пари в икономиката.Спориш без да си имаш каквото и да е понятие.
Същото важи и за раздаването на кридити на база депозити.
Ако един човек внесе мильон лева в банката,закона е задължава да задържи част от депозита ,но другите може да ги раздаде във вид на кредит.Следователно от банката могат да излезнат около 800 000 лв и също да отидат на депозит.От този втори депозит пак се дават пари и те така.Въпроса е че ,това са едни и същи пари.

Т. е., емигрантите, давайки пари на родителите си за ежедневни нужни, или за да им купят имот, изхранват целокупния български народ и движат българската икономика.
Какво общо имат кредитите в случая?
Аха, предполагам, че депозитите в банките са също емигрантски пари- то ние тук, една стотинка не можем да си заработим, та е ясно кой ги е внасял.
Добре, съгласих се.clap:
Всъщност, вече не се учудвам.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 20:11:25
Quote
igra4
Quote
Dancho M
От 2003 г. до сега шурея ми живее и работи в Англия. Лятото на 2007 г. ни дойде на гости със спестени малко над 10000 паунда и много надъхан за покупка на имот. След две седмици си купи с парите + кредит около 25000 евро голяма къща в с. Гълъбник, обл. Перник, на три етажа, около 250 кв.м. РЗП + допълнителен гараж, работилница и веранда около 60 кв. м., обзаведена, с малък двор с беседка и кладенец. Изводът за мен е, че емигрантите също са били облъчени по някакъв начин и са се подвели по модата на тогавашните очаквания.


Много малко пари е спестил за 4 год!!!Ако е бил с жена му и деца ,наистина няма как да пести много.
Няма нито жена, нито деца. Купонджия си пада. Сега изпъва жили да си плаща кредита, като работи всеки ден от 24.00 ч. до 08.00 ч. сутринта и вечер разнася индийска храна по домовете. Трябваха му около 3 год. да разбере, че е изплатил около 2000 евро главница по кредита и около 5000 евро лихви на банката. Иначе е добър човек и много се уважаваме.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 20:38:49
По принцип в Англия нискоквалифицираните работници трудно спестяват, освен тези които са във ферми и им осигуряват срещу минимален наем каравана.Все пак наистина 10 000паунда са твърде малко, но щом човека е купонджия може и нищичко да не спести.Аз лично със 75 000 паунда годишен доход също не спестявах кой знае колко, защото там е прието, че ако заемаш отговорна и престижна длъжност трябва да живееш по определен стандарт.Не го ли правиш ставаш съмнителен, обект си на подигравки и не е никак приятно.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 20:43:23
Quote
камелия


Т. е., емигрантите, давайки пари на родителите си за ежедневни нужни, или за да им купят имот, изхранват целокупния български народ и движат българската икономика.
Какво общо имат кредитите в случая?
Аха, предполагам, че депозитите в банките са също емигрантски пари- то ние тук, една стотинка не можем да си заработим, та е ясно кой ги е внасял.
Добре, съгласих се.clap:
Всъщност, вече не се учудвам.

Абе Камелия чак целия български народ да изхранват - не, ама бая БГ пенсионери разчитат на тия парички. Щото се оказва, че при кръгло 3 милиона семейства и над 2 милиона емигранта (даже вчера чух 3 милиона, но да приемем, че повечето са загубили връзка с БГ), се получава, че всяко второ семейство има някого навън. Ти си малко "елате ни вижте как се оправяме сами без емигранти", ама явно ти си се оправила, а другите не виждаш. 200-250лв пенсия - айде оправи се да те видя, ама иначе елате ни вижте колко сме самостоятелни. Опъваш се сякаш някой бърка в твоя спестовен влог. Ся да не почнеш да ми разправяш за липса на инициативност и подобни щуротии, и да ги чакаш от пенсионер.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 20:48:42
Благородството задължава. Само тука се мешаме в Надежда баровци с цървули.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 21:19:23
avatar
Quote
PER0
Абе Камелия чак целия български народ да изхранват - не, ама бая БГ пенсионери разчитат на тия парички. Щото се оказва, че при кръгло 3 милиона семейства и над 2 милиона емигранта (даже вчера чух 3 милиона, но да приемем, че повечето са загубили връзка с БГ), се получава, че всяко второ семейство има някого навън. Ти си малко "елате ни вижте как се оправяме сами без емигранти", ама явно ти си се оправила, а другите не виждаш. 200-250лв пенсия - айде оправи се да те видя, ама иначе елате ни вижте колко сме самостоятелни. Опъваш се сякаш някой бърка в твоя спестовен влог. Ся да не почнеш да ми разправяш за липса на инициативност и подобни щуротии, и да ги чакаш от пенсионер.

Оказа се, че чуваш това, което искаш, а осмислянето го оставяш за друг път.
Вчера и аз чух цифрите, ама в тях влизат всички емигранти. Ако мислиш, че вие, които се изнесохте след 1990г. сте първите, бъркаш. Да не говорим и за източника на бройката- някакъв журналист.
Така че, смешно е да обявяваш, че всяко второ семейство има някого навън.
И не ми обяснявай как вие ни " оправяте".
Нека кажат пишещите тук, живеещи в България, кой ги издържа и кой помага на родителите им да вържат месеца?
Не знам кой ви заблуждава, та се взимате за спасители на нацията, но ставате смешни.
Аз съм средностатистически гражданин- като всички други. Така че, много добре знам какви са пенсиите и как се справям, защото имам и майка- пенсионерка.
От никого и нищо не чакам- нито аз, нито другите, които не сме " излъчили" емигрант от семействата си.
Разчитаме на себе си.
И да- самостоятелни сме, Перо, колкото и да ти е неприятно.....
Ето тук се вижда колко са емигрантските пари



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-20 21:53 от камелия.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
20-02-2011 - 21:59:28
Quote
камелия
Quote
PER0
Абе Камелия чак целия български народ да изхранват - не, ама бая БГ пенсионери разчитат на тия парички. Щото се оказва, че при кръгло 3 милиона семейства и над 2 милиона емигранта (даже вчера чух 3 милиона, но да приемем, че повечето са загубили връзка с БГ), се получава, че всяко второ семейство има някого навън. Ти си малко "елате ни вижте как се оправяме сами без емигранти", ама явно ти си се оправила, а другите не виждаш. 200-250лв пенсия - айде оправи се да те видя, ама иначе елате ни вижте колко сме самостоятелни. Опъваш се сякаш някой бърка в твоя спестовен влог. Ся да не почнеш да ми разправяш за липса на инициативност и подобни щуротии, и да ги чакаш от пенсионер.

Оказа се, че чуваш това, което искаш, а осмислянето го оставяш за друг път.
Вчера и аз чух цифрите, ама в тях влизат всички емигранти. Ако мислиш, че вие, които се изнесохте след 1990г. сте първите, бъркаш. Да не говорим и за източника на бройката- някакъв журналист.
Така че, смешно е да обявяваш, че всяко второ семейство има някого навън.
И не ми обяснявай как вие ни " оправяте".
Нека кажат пишещите тук, живеещи в България, кой ги издържа и кой помага на родителите им да вържат месеца?
Не знам кой ви заблуждава, та се взимате за спасители на нацията, но ставате смешни.
Аз съм средностатистически гражданин- като всички други. Така че, много добре знам какви са пенсиите и как се справям, защото имам и майка- пенсионерка.
От никого и нищо не чакам- нито аз, нито другите, които не сме " излъчили" емигрант от семействата си.
Разчитаме на себе си.
И да- самостоятелни сме, Перо, колкото и да ти е неприятно.....

Като сте толкова самостоятелни що вързахте лева към еврото а? Нали сте много самостоятелни? А дали на мен ми е неприятно - не, аз мога да си харча парите и в друга държава, не мисля, че ще ми е неприятно, просто имам избор. След като там съм по добре посрещнат, естествено, че ще предпочета там.....Родителите могат да се изтеглят, и всеки си е хепи, нали? Пак разчитайте на себе си, мен не ме бърка.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход