Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 10:01:32
Quote
камелия
ТОРТКО,
Ние не питаме къде са ви парите. Вие се натискате за специално отношение, изживявайки се като спасители на икономиката ни с парите, които пращате на родата си за ежедневни нужди.
И както не ти е стискало да останеш тук, така няма и да ти стиска да се върнеш.
Невъзможно е да живеят тук лабавите.

Ками, прочети ми поста в тема "Прованса" и може би ще разбереш до какво води и ще доведе пресъхването на трансферчетата от чужбина. За София не знам, но голяма част от населението в провинцията е пряко зависимо от тези пари и е на ръба на оцеляването. 15% намаление означава, че поне няколко десетки хиляди души повече се гърчат в глад и нищета... Ако имат имоти и не могат да ги стискат може да ги сложат на тезгяха, ама и с тях и без тях положението е същото...

И аз мисля, че тези пари, дори да са имали някаква малка роля в пазара на НИ то вече тя клони към 0.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 10:51:29
ТОРТКО,
тези които живеят под моста в БГ също се обгрижват много от държавата.
Не плащат ток
Не плащат вода
Не плащат данъци
закон и съд за тях не важи
Имат само права но не и задължения
Крадът каквото видят
Убиват когото срещнат (изпречи им се на пътя или го уличат в кражба)
Полицията ги пази (да не би некой да им направи нещо)
Останалите СМЕ БАЛЪЦИ, че го позволяваме ....
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:06:20
По темата:

Един от магазините Била във Варна е в нова сграда, собственик на доскорошен БГ емигрант. Основната му дейност е в IT сектора (той има развоен екип и тук), но между другото е построил десетина подобни сгради във Варна и в страната.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:12:33
Е и? Само емигрантите ли имат пари? Само емигрантите ли подпомагат бедните роднини? Какви са тия пари на емигранти дето се спрягат толкова? Аз давам повече за подпомагане на родителите на жена ми от емигрантите, които познавам.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:15:07
Quote
ppetrov
По темата:

Един от магазините Била във Варна е в нова сграда, собственик на доскорошен БГ емигрант. Основната му дейност е в IT сектора (той има развоен екип и тук), но между другото е построил десетина подобни сгради във Варна и в страната.

А как така е пропуснал да построи чешмичка, с това е трябвало да започне smiling smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:22:43
Интересно ми е... този който за който споменах по-горе, ако не беше излязъл навън, докъде щяха да го оставят да стигне тези мракобесници тука, или щяха да му натискат главата надолу за да не се окаже че има някой по-добър от тях.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:24:24
Quote
Boby
Е и? Само емигрантите ли имат пари? Само емигрантите ли подпомагат бедните роднини? Какви са тия пари на емигранти дето се спрягат толкова? Аз давам повече за подпомагане на родителите на жена ми от емигрантите, които познавам.

Не знам какво толкова сте се хванали за тези роднини, но разликата е:
В твоя случай ти им даваш пари, които са си били в БГ
Във втория случай идват нови пари отвън

Обобщавам - няма пари в една страна = мизерия за всички. Много пари в една държава - тук вариантите на разпределение са много, но допускаме най добрия вариант - всички имат по нещо. Съвсем друг е въпросът за злоупотребите, което е явно масова практика за съжаление. Но това не е по вина на емигрантите, а именно на живущите тук, в БГ
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:32:47
Събуди се, няма такова понятие, пари които са си били в БГ. Ние сме малка и силно отворена икономика и голяма част от приходите са от износ а голяма част от разходите са за внос. Моята заплата например идва от чист 100% износ. Разликата е, че аз харча всичко тук, не само подпомагане, но и своя живот и разходи.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 11:44:26
В твоя случай доходите ти идват отвън. Но какъв е процентът на твоя случай спрямо всички работещи? По магазините виждам само вносно, къде е българското, изнася ли се според теб?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
17-02-2011 - 12:46:22
avatar
Quote
Seira
Quote
камелия
Невъзможно е да живеят тук лабавите.

Напротив, тука е най-лесно и най-лабаво. Докато тати носи, а мама меси - страшно няма. После им се наследяват имотите и пак я карат някак си. Аз имам познат, който не е работил през последните 10 години, а нито е бос, нито е гол, нито е гладен или пък жаден. Я да отиде в чужбина да видим дали ще изкара и 10 месеца така.
Ама я да видим как един имигрант ще наследи нещо от някой в страната, в която се намира. А реалността е, че минимум 30% от богатството се придобива чрез наследяване и така е навсякаде по света. В страни като Швейцария и Канада дълги години е бил разрешен брак между 1-ви братовчеди, защо ли?

А така! Излиза, че масово са бягали от хубавото, че да се мъчат на лошото?
Тая версия за пръв път я чувам.
Бе, много мазохисти сме имали у нацията наша!!!eye popping smiley

ПП Чудя се, защо ли всички припяват " В България не се живее"? А то, било за заблуда на противника.........:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход