Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:01:02
Quote
ppetrov
Пари има smiling smiley но това което се предлага не струва, или поне не толкова.

И да няма,когато нещо е изгодно си заслужава да се понапънеш и да го купиш.
Аз в момента правя схеми с бюджета си понеже ми изпаднаха доста изгодни неща.
Същото бих направил и за апартамент/въпреки ,че си имам и вила също/стига да си заслужава и да е разумно...
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:11:25
avatar
Quote
igra4


Камелия,я се опитай да раздвижиш нещо в днешно време без пари.Освен /не визирвам точно теб/задника си на некое поп-фолк парче

Айде раздвижете го имотния пазар,като няма пари за покупки.

Някой да твърди обратното?
Само че, темата е за емигрантските пари- според Перо, те движат пазара на НИ и изхранват българите.
Само се чудя, като е пристигнал вече тук с балата мангизи, що така пазарът не ще да отлепи?*xxx*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:19:23
Quote
камелия
Quote
igra4


Камелия,я се опитай да раздвижиш нещо в днешно време без пари.Освен /не визирвам точно теб/задника си на некое поп-фолк парче

Айде раздвижете го имотния пазар,като няма пари за покупки.

Някой да твърди обратното?
Само че, темата е за емигрантските пари- според Перо, те движат пазара на НИ и изхранват българите.
Само се чудя, като е пристигнал вече тук с балата мангизи, що така пазарът не ще да отлепи?*xxx*

Ами ,защото еуфорията приключи.Не можеш да отречеш,че доста емигранти си купиха жилища в БГ.Емигранти предимно от Англия,понеже и там ги бяха зомбирали.По време на пика цените в България аз бях в Австрия и за моя изненада открих,че там цените са по-ниски,говоря за Виена.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:24:17
Quote
камелия
Quote
igra4


Камелия,я се опитай да раздвижиш нещо в днешно време без пари.Освен /не визирвам точно теб/задника си на некое поп-фолк парче

Айде раздвижете го имотния пазар,като няма пари за покупки.

Някой да твърди обратното?
Само че, темата е за емигрантските пари- според Перо, те движат пазара на НИ и изхранват българите.
Само се чудя, като е пристигнал вече тук с балата мангизи, що така пазарът не ще да отлепи?*xxx*

Моля моля, казах изхранват доста българи, чак за "целокупния" български народ (както ти се изрази по рано) не съм казал. Кво стана с чешмичките, нали емигрантските пари отиваха само за чешмички? Нали не откриха нито едно работно място, нали не са инвестиция, нали не е от значение дали ще са в БГ или извън нея, и никой не го бърка нищо ако си излязат навън? Нали само ви надуват цените? Пак те питам: Кво ще кажеш да се спрат всякакви външни постъпления, по твоята логика заплатите ви остават същите, цените падат, покупателната ви способност се увеличава? Слушам......
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:34:07
avatar
Quote
PER0
Quote
Geto
Камелия, благодаря ти! Точна си и няма как да не те подкрепя*rose*

Гето, ти не трябваше ли отдавна да си се прибрал от Канада? Някъде още преди 3 години?

Да бе ще се прибере нали ще пукне като куче без история, безславно като добитък! Знаеш ли колко е убаво да си седиш тука да ти падат некакви кинти и да плюеш по държавата дето те храни! Храни куче да те лае. Мизерен неблагодарник! Това е точно матряла дето бате ви Мухобойко говори за него! Гетоооо такива като тебе са талаша в дърводелски цех за луссозни мебели! И понякога мине чирака да ва смете и айде на бунището. Канада е за хора с високо желание за развитие и възможности . Другото е плява, талаш и обслужващ персонал който не трябва да очаква нищо повече от оглозган кокъл дето ще бъде подхвърлен на псе седящо пред касапница. Събери си некой левец и си събирай бухчата и да те нема, че идва закон повече от $5000 на година нема да имаш право да изпращаш по банков път за година и нали знаеш че повече от $10 000 неможеш да носиш по летището. Че да те вида как жа завършиш пирамидата дето си почнал у центъра на вселената!

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:49:34
Ограничение за банкови преводи едни кирливи $5000 за цяла година? Много демократични станахте, ами то една резервация на малко по-прилично място за семейството няма да можеш да направиш...
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 18:54:15
avatar
Quote
PER0

Моля моля, казах изхранват доста българи, чак за "целокупния" български народ (както ти се изрази по рано) не съм казал. Кво стана с чешмичките, нали емигрантските пари отиваха само за чешмички? Нали не откриха нито едно работно място, нали не са инвестиция, нали не е от значение дали ще са в БГ или извън нея, и никой не го бърка нищо ако си излязат навън? Нали само ви надуват цените? Пак те питам: Кво ще кажеш да се спрат всякакви външни постъпления, по твоята логика заплатите ви остават същите, цените падат, покупателната ви способност се увеличава? Слушам......

Едно нещо ако беше запомнил от постовете ми, щеше да има надежда да разбереш.
Ама, не става.
Не, дори и за чешмички не са отишли емигрантските пари. Това ти бях писала. И едно работно място не са отворили.
Купиха по някое жилище и плащаха тоци и води на родителите си.
Всичко това се обаждаше на няма и 3% .
Останалите 97% БВП няма нищо общо с тях.
Така че, ако емигрантските пари спрат, няма да загинем, колкото и да не ти се вярва.
Омръзна ми да ти отговарям, а ти хем да четеш избирателно, хем да не помниш какво си прочел, пък и да не схващаш написаното.
Моята логика е противоположна на твоята.
С това смятам да приключа безполезното контактуване.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 19:20:29
avatar
Quote
Boby
Ограничение за банкови преводи едни кирливи $5000 за цяла година? Много демократични станахте, ами то една резервация на малко по-прилично място за семейството няма да можеш да направиш...

Ти кога за последно направи резервация на прилично място за $5000? Личи си и ти колко си резервирал–патувал по приличните места. Смешник когато правя резервация плащам тука на туристическата агенция, когато си наемам някъде самостоятелно искат само номера на кредитна карта пари на никого не пращам АЛООООООООО! Нося 200–300 Евро за дребни разноски в джоба и $170 000 в кредитни и дебитни карти които винаги ми са в джоба. И да ти повторя каква е разликата между тебе и мене всички пари да похарча, стотинка да не платя обратно нищо немогат да ми направят, ти от друга страна няма да видиш тези пари през целият си живот щом правиш резервации за $5000.

Ни копува ни продава
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 19:48:32
Quote
камелия

Едно нещо ако беше запомнил от постовете ми, щеше да има надежда да разбереш.
Ама, не става.
Не, дори и за чешмички не са отишли емигрантските пари. Това ти бях писала. И едно работно място не са отворили.
Купиха по някое жилище и плащаха тоци и води на родителите си.
Всичко това се обаждаше на няма и 3% .
Останалите 97% БВП няма нищо общо с тях.
Така че, ако емигрантските пари спрат, няма да загинем, колкото и да не ти се вярва.
Омръзна ми да ти отговарям, а ти хем да четеш избирателно, хем да не помниш какво си прочел, пък и да не схващаш написаното.
Моята логика е противоположна на твоята.
С това смятам да приключа безполезното контактуване.

Чета, чета Камелия, внимателно чета и осмислям. ПЧИ, ако това понятие ти говори нещо - преки чуждестранни инвестиции. В някои години емигрантските пари са били над 50% от ПЧИ-тата. С позволение на ппетров ще ползвам неговия линк:
ПЧИ

За 97% БВП - да, само в този БВП участват парите вложени в икономиката от всички предходни години, защото парите се въртят, а емигрантските пари са 3%, но само за текущата година. Сложи 20 години по 3% всяка, и смятай колко пара участва в БВП-то.


И каква е твоята логика, щом е противоположна на моята? Ти казваш, че щом влизат емигрантски пари, те ви вдигат цените, при което, по твоята логика, аз ти предлагам да се спрат външните пари, щом те са проблема. Ако бъркам нещо в този ред на разсъждения би могла да кажеш кое не е така.

"Купиха по някое жилище и плащаха тоци и води на родителите си. "

Да, купиха някое и друго жилище и плащаха тоци, води, храна, дрехи, лекарства на родителите си ей така между другото, ма то дребна работа, нищо че гореспоменатите текущи разходи са сигурно 80% от разходите им.

Обаче не можах да разбера нещо. 15 години си работила като брокер, и за тези години си имала само един емигрант за клиент?? Няма да мога да спа сега цяла нощ. Ако продължаваше да пишеш можеше и да ми обясниш как е възможно това, но ти каза, че спираш, жалко, никога няма да получа отговор на въпроса си........
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
21-02-2011 - 21:04:54
Тортко, че си прост като гъба и тотално скаран с елементарната аритметика разбрахме отдавна. Сега вадиш и някакво невероятно самочувствие и си тръгнал да си го мериш без да знаеш кой е насреща. С кредитни линии ще се хвали... Гледай си там кредит скор-а и си кютай на тръстиката да не се окажеш без "карти".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход