Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 13:12:36
avatar
Quote
ppetrov
Баба ми като произвежда чушки за износ и си докарва добре сигурно също притеснява някого вдигайки си стандарта на живот - защото вкарва пари, срещу които тук няма произведен продукт.

Браво! Ако титулуващите се като "най- качествени българи" ръсят такива бисери, разбирам защо върха в кариерата им е наемен работник в чужда фирма, по възможност на конвейер.smoking smiley
Къде произвежда баба ти чушките- на Луната ли?
Нямам коментар.:]
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 14:05:11
Не всеки е Бербатов...
Но разсъжденията ми са си в ред: Трудът е стока; Експортът е хубаво нещо; Качественият специалист предлага качествен труд, който се харчи добре и навън.
А тези които не могат да се пласират, вместо да вият по форумите - да вземат да поработят малко върху себе си и да предложат нещо за което да ни е драго да си платим.
Тошовото време няма да се върне вече...
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 14:18:24
Камито, всяка медийна изява е манипулация winking smiley, в една или друга посока и според един или друг интерес. Просто за разнообразие след n на брой информации "от едните манипулации" реших да постна "от другите манипулации".

Лично аз съм се убедила, че човешкият материал навсякъде е подобен, само рамката/регулацията му се различава. Преди време си говорихме с един японец и аз му викам "българинът обича да се почерпи, да си живее живота, не е като японеца", а той се смее и вика "а, и аз обичам да си живея и да се черпя. Само дето не мога да си го позволя".

"кучето скача според тоягата" winking smiley

П.П. Сърчнах тук там из нета, ето на какво попаднах

[forexbrokerratings.net]

Boston Merchant Financial
Boston Merchant Financial Ltd. was founded by Forex market professionals who are well familiar with the growing needs of investors in today’s international markets. Read the Boston Merchant Financial review here and know why it is most sought after in the market.

On-line since 2008, the country of origin for Boston Merchant Financial is United States and is registered with NFA. The various payment options available for the users of this broker are Credit cards, WebMoney and wire transfer. Read on to know more about Boston Merchant Financial.

Ако американците не се гнусят от тях, регистрирали са ги в тяхната Асоциация за фючърси и си работят там като брокери, не виждам защо да вярвам на форумни приказки.

Иначе и Мадоф беше регистриран не знам си къде и беше много уважаван. И няма нищо общо с руснаците winking smiley Ама какво се случи после....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-18 14:27 от Joan.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 14:40:27
avatar
Quote
ppetrov
Не всеки е Бербатов...
Но разсъжденията ми са си в ред: Трудът е стока; Експортът е хубаво нещо; Качественият специалист предлага качествен труд, който се харчи добре и навън.
А тези които не могат да се пласират, вместо да вият по форумите - да вземат да поработят малко върху себе си и да предложат нещо за което да ни е драго да си платим.
Тошовото време няма да се върне вече...

Да, трудът е стока. Ти го продаваш навън- изработваш стоката в друга страна. И после вкарваш не стока, а пари, които повишават търсенето, без да са създали предлагане. Когато търсенето превиши предлагането, цените се вдигат. Така беше през годините до 2008г. с НИ. Разбира се, главни виновници бяха банките, но и вашите пари също оказваха влияние.
Купувахте и вие тогава- всички боклуци по Манастирските ливади- че и без канализация, не са ги купили софиянци, или само хората от провинцията.
Остави Тошовото време на мира.
По- важно е да разбереш, че хората в България не са второ качество, а вие- заминалите, не сте хванали Господ за шлифера и освен роднините си, други не изхранвате.
Ако вие ни уважавате, ние ще отговорим със същото.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 14:50:17
Quote
камелия
Quote
PER0


Не знам какво толкова сте се хванали за тези роднини, но разликата е:
В твоя случай ти им даваш пари, които са си били в БГ
Във втория случай идват нови пари отвън

Обобщавам - няма пари в една страна = мизерия за всички. Много пари в една държава - тук вариантите на разпределение са много, но допускаме най добрия вариант - всички имат по нещо. Съвсем друг е въпросът за злоупотребите, което е явно масова практика за съжаление. Но това не е по вина на емигрантите, а именно на живущите тук, в БГ

Нека да уточним.
Парите не са си " били" тука. Срещу тях има произведен продукт.
Другите влизат отвън и генерират потребление, но срещу тях няма нищо произведено тук.
Така инфлацията се вдига, а заплатите на работещите тук, остават същите.
В този смисъл, имат по нещо в повече роднините на емигрантите, но останалите имат по- малка покупателна възможност.
Защото, държавата сега няма нищо общо с държавата отпреди 20г.
Сега преразпределението, за което говориш- " на всекиго според потребностите", не съществува.

Тогава нека да се забрани със закон всякакви пари да влизат в БГ. Така няма да се генерира потребление. Няма и да има инфлация, по скоро дефлация. Заплатите на работещите остават същите. Покупателната способност на работещите тук ще се увеличи. Това ли предлагаш? Това ли е решението? Само някой да внесе 5 долара - веднага да се конфискуват?

Преразпределението за което ТИ говориш. Уникален отговор!! Не знаех, че " на всекиго според потребностите", не съществува, сега го научавам от теб :}
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:15:10
Той Мадофф не само че няма нищо общо с руснаците, ами е от богоизбрания народ. Грешката му беше, че завлече и други богати евреи, иначе нямаше да го заключат за 150 г. :]
Разправяха ми как по телевизията давали разпенени аристократи, ен-то поколение стари пари с правилен произход как ругаят Мадофф... :]
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:21:02
Най-добрите от нас са вече навън и повечето няма да се върнат. Това е факт. За жалост.

А темата иначе е друга - къде потъват парите им, които те пращат насам, и защо при все че в икономиката се вливат едни пари, от ден на ден тук става все по-зле. Линка от статията който пуснах снощи дава отговор.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:31:28
avatar
Quote
ppetrov
Най-добрите от нас са вече навън и повечето няма да се върнат. Това е факт. За жалост.

А темата иначе е друга - къде потъват парите им, които те пращат насам, и защо при все че в икономиката се вливат едни пари, от ден на ден тук става все по-зле. Линка от статията който пуснах снощи дава отговор.

Затова няма да се разберем и ще се чувствате отритнати.
Щото, за вас е гордост да се изнижете от тук и доказателство, че сте "по- добри".
А ти си пример, че твърдението ти за притежавани от емигрантите, качества, е силно преувеличено.
След всички обяснения, които ти бяха дадени, да питаш пак къде ти отиват парите, като че ли си ги превел на сметката на фондация, е повече от разочароващо.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:39:26
Quote
камелия
Quote
ppetrov
Най-добрите от нас са вече навън и повечето няма да се върнат. Това е факт. За жалост.

А темата иначе е друга - къде потъват парите им, които те пращат насам, и защо при все че в икономиката се вливат едни пари, от ден на ден тук става все по-зле. Линка от статията който пуснах снощи дава отговор.

Затова няма да се разберем и ще се чувствате отритнати.
Щото, за вас е гордост да се изнижете от тук и доказателство, че сте "по- добри".
А ти си пример, че твърдението ти за притежавани от емигрантите, качества, е силно преувеличено.
След всички обяснения, които ти бяха дадени, да питаш пак къде ти отиват парите, като че ли си ги превел на сметката на фондация, е повече от разочароващо.

Не фондация Камелия, кажи къде отива данъка от ДДС-то платено на държавата. 20% от парите на емигрантите отиват директно за ДДС. Като данъкоплатци искат да знаят какво става с парите им!!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
18-02-2011 - 15:44:53
Понеже стана дума за Бербатов, ще заимстам един цитат от неговия блог - казал го е Марк Твен: "Пазете се от хора, които се опитват да омаловажат успехите и амбициите ви. Малките хора винаги ще го правят. Докато наистина великите ще ви накарат да се почувствате така, сякаш вие самите можете да станете велики"

Ето link: HATERS

Аз повече по тази тема нямам какво да кажа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход