Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
17-01-2011 - 21:40:36
avatar
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев



Камелия на български съм го написал.Сумите са ПРИМЕРНИ и по-важното ДО някаква сума.Мисли бе жена!
Ако човека е казал ДО 50 000 ПРИМЕРНО не означава непременно за 50 000.Говорим за случаи когато имаш зададените параметри за имота на различни цени но вместващи се в бюджета на купувача.Тогава влиянието върху цената е сериозно.И то е нагоре по подразбиране.Говоря за схемата не за примерните суми.То твоето ако не е правописа ще са примерните суми.Говори по-същество.

И аз не съм го написала на патагонски, но явно, не го осмисляш.
Няма значение сумата. А границите, в които се движи купувачът. Те не са големи. Обикновено говорим за 2-3000 отгоре. И задължително, независимо дали е малко по- висока или малко по- ниска офертната цена, купувачът иска корекция. Разбира се- надолу.
Така че, теоретичните ти постановки нямат никаква основа.
.............
Хващам се за последното ти съждение- ТЕОРЕТИЧНИ. При сривлогарите /дънери/ всичко е теоретично и хипотетично, защото те никага и по никакъв повод не са били участници на пазара на НИ. Те вероятно желаят имат въжделения и мечти да участват на този нереален за тях пазар, но нямат ресурса, възможностите и смелостта да се включат. Напомнят ми за една голяма етническа група, която под влияние на големия Сорос пак не успяха да се включат цяло десетилетие /десетилетието на ромското включване/. За мен тези две групи- едната чисто социална, другата етническа са си чиста лика-прилика!:]spinning smiley sticking its tongue out:]
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
18-01-2011 - 20:06:23
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев



Камелия на български съм го написал.Сумите са ПРИМЕРНИ и по-важното ДО някаква сума.Мисли бе жена!
Ако човека е казал ДО 50 000 ПРИМЕРНО не означава непременно за 50 000.Говорим за случаи когато имаш зададените параметри за имота на различни цени но вместващи се в бюджета на купувача.Тогава влиянието върху цената е сериозно.И то е нагоре по подразбиране.Говоря за схемата не за примерните суми.То твоето ако не е правописа ще са примерните суми.Говори по-същество.

И аз не съм го написала на патагонски, но явно, не го осмисляш.
Няма значение сумата. А границите, в които се движи купувачът. Те не са големи. Обикновено говорим за 2-3000 отгоре. И задължително, независимо дали е малко по- висока или малко по- ниска офертната цена, купувачът иска корекция. Разбира се- надолу.
Така че, теоретичните ти постановки нямат никаква основа.


За сумата си го разбрала , до тук добре!За границите не си схванала.Тя е са само една и е ДО!Купувача иска определени параметри и дава ДО определени пари.В твоята база данни ако имаш тези параметри на имота на различни цени НО вместващи се в "бюджета" какво правиш!?И това ако не е възможност за влияние върху цената!
Това съм го правил като дете и немога да разбера как зрели хора говорят че посредника НЕ влияел върху цената.

Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
18-01-2011 - 20:19:42
avatar
Quote
Диян Филчев

Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.

Е, де, не толкова грубо!:]
Мога да им повлияя, в повечето случаи, така че да постигнат съгласие и да сключат сделката.
Но, не и да ги манипулирам, а от там и цената.
Милион пъти е обяснено, че посредникът има интерес от сключване на сделка, не от повишение на цената.
Милион пъти е обяснено, че разлика от 2-3000, добавя пренебрежимо малко към сумата на комисиона, така че никой сериозен професионалист не би жертвал основната сума.........smiling smiley
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
18-01-2011 - 21:08:07
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев

Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.

Е, де, не толкова грубо!:]
Мога да им повлияя, в повечето случаи, така че да постигнат съгласие и да сключат сделката.
Но, не и да ги манипулирам, а от там и цената.
Милион пъти е обяснено, че посредникът има интерес от сключване на сделка, не от повишение на цената.
Милион пъти е обяснено, че разлика от 2-3000, добавя пренебрежимо малко към сумата на комисиона, така че никой сериозен професионалист не би жертвал основната сума.........smiling smiley

Подвеждащите простотии...
посредникът има интерес от сключване на сделка НА ПО-ВИСОКАТА на цената.
Посредника има интерес от ПОСТОЯННО ПОКАЧВАЩИ СЕ ЦЕНИ

Пример от Пловдив:
[www.imoti.net]

Продавачът определил цена 85 000 евро, но появил се клиент казал, че може да брои само 41 000 евро.
Бейб сметни сега колко е намаляла комисионната и после дрънкай откровени ПРОСТОТИИ...
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
18-01-2011 - 21:20:11
avatar
Quote
hubb

посредникът има интерес от сключване на сделка НА ПО-ВИСОКАТА на цената.
Посредника има интерес от ПОСТОЯННО ПОКАЧВАЩИ СЕ ЦЕНИ

Пример от Пловдив:
[www.imoti.net]

Продавачът определил цена 85 000 евро, но появил се клиент казал, че може да брои само 41 000 евро.
Бейб сметни сега колко е намаляла комисионната и после дрънкай откровени ПРОСТОТИИ...

Защо си толкова необратимо ограничен?
Продавачът дали пък се е съгласил на тия 41 000? Не е, както пише в статията.
И като няма сделка, дали някой нещо е взел?eye popping smiley
Къде видя сделка, къде видя комисион?
Омръзна ми да ти обяснявам едни и същи елементарни неща, наборе.
Пий чайче от великденче, казват че стимулирало мисловния процес!:]
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
18-01-2011 - 21:21:07
avatar
Quote
hubb
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев

Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.

Е, де, не толкова грубо!:]
Мога да им повлияя, в повечето случаи, така че да постигнат съгласие и да сключат сделката.
Но, не и да ги манипулирам, а от там и цената.
Милион пъти е обяснено, че посредникът има интерес от сключване на сделка, не от повишение на цената.
Милион пъти е обяснено, че разлика от 2-3000, добавя пренебрежимо малко към сумата на комисиона, така че никой сериозен професионалист не би жертвал основната сума.........smiling smiley

Подвеждащите простотии...
посредникът има интерес от сключване на сделка НА ПО-ВИСОКАТА на цената.
Посредника има интерес от ПОСТОЯННО ПОКАЧВАЩИ СЕ ЦЕНИ

Пример от Пловдив:
[www.imoti.net]

Продавачът определил цена 85 000 евро, но появил се клиент казал, че може да брои само 41 000 евро.
Бейб сметни сега колко е намаляла комисионната и после дрънкай откровени ПРОСТОТИИ...
=============
Прекалено си див човече! И си ясен на всички, че си извън вскякакъв пазар. Кой луд брокер ще изгуби 10 000лв. примерно, за да рискува да изкара не 12 000 а нула?
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 00:29:39
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев

Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.

Е, де, не толкова грубо!:]
Мога да им повлияя, в повечето случаи, така че да постигнат съгласие и да сключат сделката.
Но, не и да ги манипулирам, а от там и цената.
Милион пъти е обяснено, че посредникът има интерес от сключване на сделка, не от повишение на цената.
Милион пъти е обяснено, че разлика от 2-3000, добавя пренебрежимо малко към сумата на комисиона, така че никой сериозен професионалист не би жертвал основната сума.........smiling smiley[/quo

Значи можеш да им повлияеш да сключат сделката но не и да ги манипулираш.Това са две изключващи се твърдения.Това малко ми прилича на Оруел.
Често в кралските дворове повече влияние е имала примерно жената която е преобличала кралицата отколкото някой министър само защото е можела да си говори с нея в "по-интимна" обстановка.
Лично за мен брокера влияе върху цената и толкоз.Камелия нищо лично но вече имам обяснение защо не се занимаваш с посредничество.Чудно ми е Дичо как удържа с тези си твърдения.Сигурно на живо изглежда като човек на когото можеш да се довериш или има нещо друго?!
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 13:31:22
avatar
Quote
Диян Филчев
немога да разбера как зрели хора говорят че посредника НЕ влияел върху цената

Дияне, аз продавам реално в момента един имот.
Направил съм си мой маркетингов анализ за "пазарната му цена".
Определил съм си "минимума", завишил съм цената с 6%.
Никой брокер не е в състояние да ми повлияе на "минимума".
След няколко месеца, ако има корекция - пак аз, ще си я направя.
Собственика определя цената на имота си.
При непродаваемост - последствията са си за негова сметка.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 13:34:32
bah , този РМР дали може да те разбере ? Аз се съмнявам.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 13:41:27
Филчев, ние се опитваме да сближим позициите на продавач и купувач, в огромната част от случаите един брокер е посредник само на единия от двамата и общува само с него, ако е купувач, знае какъв му е максимума, ако е продавач знае докъде би сзязъл от офертната цена, идеята е накрая и двамата да са доволни и да си стиснат ръцете на цена, приемлива и за двате страни. Ние не натискаме никого нито да купува, нито да продава, при нас те идват с готово решение, цената на НИ никога не е зависела от нас, ние само можем да се съобразяваме с нея, няма как да и влияем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход