Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 20:45:33
Quote
bah
Quote
Диян Филчев
немога да разбера как зрели хора говорят че посредника НЕ влияел върху цената

Дияне, аз продавам реално в момента един имот.
Направил съм си мой маркетингов анализ за "пазарната му цена".
Определил съм си "минимума", завишил съм цената с 6%.
Никой брокер не е в състояние да ми повлияе на "минимума".
След няколко месеца, ако има корекция - пак аз, ще си я направя.
Собственика определя цената на имота си.
При непродаваемост - последствията са си за негова сметка.

Бах не ми приличаш на човек който не мисли.Защо и ти се улавяш за дребното.Брокера ще повлияе на купувача защото знае какви пари е готов да даде.Знае също(долу горе)и колко си съгласен да вземеш и ти.С избора си на кой имот да заведе кулувача той вече влияе на цената.
Това с убедеността че никой неможе да ти повлияе относно цената да не ти изиграе лоша шега.Засичал съм страшно убедителни хора.winking smiley
PHD
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 21:05:07
Quote
Диян Филчев
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев

Е, де, не толкова грубо!:]
Мога да им повлияя, в повечето случаи, така че да постигнат съгласие и да сключат сделката.
Но, не и да ги манипулирам, а от там и цената.
Милион пъти е обяснено, че посредникът има интерес от сключване на сделка, не от повишение на цената.
Милион пъти е обяснено, че разлика от 2-3000, добавя пренебрежимо малко към сумата на комисиона, така че никой сериозен професионалист не би жертвал основната сума.........smiling smiley[/quo

Значи можеш да им повлияеш да сключат сделката но не и да ги манипулираш.Това са две изключващи се твърдения.Това малко ми прилича на Оруел.
Често в кралските дворове повече влияние е имала примерно жената която е преобличала кралицата отколкото някой министър само защото е можела да си говори с нея в "по-интимна" обстановка.
Лично за мен брокера влияе върху цената и толкоз.Камелия нищо лично но вече имам обяснение защо не се занимаваш с посредничество.Чудно ми е Дичо как удържа с тези си твърдения.Сигурно на живо изглежда като човек на когото можеш да се довериш или има нещо друго?!


Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.



Да оставим това настрана.Ти имаш жив контакт с купувача и продавача и да не се сетиш как можеш да им повлияеш не говори добре за тебе.




При качващ пазар, работиш активно в/ху купувача, при падащ се концентрираш в/у продавача. Това е простото правило на посредника.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 21:36:28
.Брокера ще повлияе на купувача защото знае какви пари е готов да даде.Знае също(долу горе)и колко си съгласен да вземеш и ти.С избора си на кой имот да заведе кулувача той вече влияе на цената.
-------------------------
Не вярвах, че някой, който се изказва от позицията на знаещ човек , може да сътвори подобно безумие, ама ето, сбърках. Брокера води купувача след като е прозвънил десетки имоти, разказал е 5-6 от тях на купувача и той е посочил кои от тях иска да види, като забележи - прозвънил е само имоти, които отговарят, или се доближават максимално до неговите изисквания, в крайна сметка не брокера избира на кой имот да го заведе, купувача ги посочва. Абсолютно безумно и друго твърдение, което тук неведнъж съм чел - че брокерите искат високи цени, защото комисиона бил по- голям, това пък няма как средно нормален човек да го каже. Няма нищо случайно на този свят явно, отдавна казвам, че тук трябва да пишат хора, които поне веднъж нещо са продали или купили, поне един брокер са виждали, поне на една сделка са присъствали, а останалите да питат и да слушат, ама на... А най - простото правило на посредника е - да помогне на продавача да вземе за имота си цена, каквато го устройва и да помогне на купувача да купи имот, какъвто търси, на цена, която го удовлетворява, другото са дрънканици от лаици как брокерите надували балони, как влияели на цената, как убеждавали някого да купува, хиляди простотии от безработни неуспели неудачници като дъвката.
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 22:13:44
avatar
Quote
Диян Филчев
С избора си на кой имот да заведе купувача той вече влияе на цената.

Дияне, според мен брокера гледа да направи сделка. Той "води" купувача на такива обекти, на които е възможна сделка. Неразумно е да "заведе" купувача на най-скъпите си обекти, защото може клиентът му да не избере нищо и да отиде при конкуренцията (с по-тънките оферти). Виж как всички постове са изпълнени с напътствия за договорки в цената. Всеки купувач търси най-изгодната оферта. Следователно всеки брокер гледа да предложи своите най-изгодни оферти на клиента (купувач), за да бъде ефективна неговата работа. По-добре сделка на 50.000, отколкото пропусната сделка на 55.000. Аз, веднъж го написах: в момента най-изгодните оферти са в агенциите. Директните оферти от продавачи са все още повлияни от "близкото минало". Агенциите знаят силата на тънката цена и там, където могат компресират цената на макс към дъното.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 23:03:18
Брокер професионалист МОЖЕ да влияе на цената, МОЖЕ и да води преговорите добре. Малко, но колкото - толкова. Понякога стига, за да стане сделка, понякога не.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
19-01-2011 - 23:19:33
Quote
Imotko
Брокер професионалист МОЖЕ да влияе на цената, МОЖЕ и да води преговорите добре. Малко, но колкото - толкова. Понякога стига, за да стане сделка, понякога не.

Брокер професионалист :] Това е най -късия виц!

Интересно ми е колко имотни сделки стават годишно в страната,че да изхранят 2000-те агенции и приблизителния брой на служителите им да речем 6000 паразита.Бих предположил,че реалните клиенти за покупка на недвижим имот са 4 пъти по-малко от броя на агенциите! Някой има ли инфо колко сделки се изповядват годишно като брой?
Всъщност едва ли има точен отговор,тъй-като в агенцията по вписванията се вписва всичко на калпак ,например роднинските покупко -продажби под условия и други основно фиктивни,така ,че няма реален поглед колко купувача се появяват средногодишно!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-19 23:34 от фло.
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 06:10:44
avatar
Quote
фло
Интересно ми е колко имотни сделки стават годишно в страната,че да изхранят 2000-те агенции

Светлина в тунела! За първи път от три години броят на сделките с недвижими имоти отбелязва ръст. За третото тримесечие на 2010 г. са сключени 46 968 покупко-продажби на жилища, земя, бизнес имоти и др. Това показват данните от всички 113 служби по вписвания в страната.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 07:13:03
Quote
bah
Аз, веднъж го написах: в момента най-изгодните оферти са в агенциите.

Преди време в една друга тема се коментираше цена на къща от 400 лв/кв.м. и тогава се разрових да се уверя дали е така. Естествено, обявата не беше съвсем коректна в частта за "квадратите", но не за това сега иде реч.
В подкрепа на цитираното мнение вижте следните три актуални обяви за въпросната къща:
-- обява 1 -- цена 120 000 лв;
-- обява 2 -- цена 145 000 лв;
-- обява 3 -- цена 150 000 лв.
Трите обяви са от агенции, въпроса е на коя агенция ще попадне човек.

На какво се дължи разликата в цените? Вероятно на некоректен продавач, но за мен АНИ, която продължава да оферира по-висока цена от конкурентите си, не е съвсем "в час".
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 08:13:08
Quote
bah
Quote
фло
Интересно ми е колко имотни сделки стават годишно в страната,че да изхранят 2000-те агенции

Светлина в тунела! За първи път от три години броят на сделките с недвижими имоти отбелязва ръст. За третото тримесечие на 2010 г. са сключени 46 968 покупко-продажби на жилища, земя, бизнес имоти и др. Това показват данните от всички 113 служби по вписвания в страната.


Като основна част от сделките са със земеделска земя.

Бъде коректен и пиши истината,не само ти четещ вестници!!!
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 08:24:47
avatar
Quote
igra4
Quote
bah
Quote
фло
Интересно ми е колко имотни сделки стават годишно в страната,че да изхранят 2000-те агенции

Светлина в тунела! За първи път от три години броят на сделките с недвижими имоти отбелязва ръст. За третото тримесечие на 2010 г. са сключени 46 968 покупко-продажби на жилища, земя, бизнес имоти и др. Това показват данните от всички 113 служби по вписвания в страната.


Като основна част от сделките са със земеделска земя.
Бъди коректен и пиши истината, не само ти четещ вестници!!!

Земеделската земя, също е имот. Защо трябва да изключваме всичко извън апартаментите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход