Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
10-01-2011 - 18:46:26
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
Wilson
Quote
bah
Quote
palamud
Ха Ха - да си купиш имот сега е все едно да си купиш жигула на старо през 2000 г...

Паламуд, ако имаш парите кеш, а нямаш жилище, защо да не си купиш дом?

Защото няма кеш.
Затова.

Или просто си прави сметката и не иска да спонсорира прасетата!
..................
Каква е тая сметка?! Ако има кеш, купува си жилище и спира да плаща наеми. По ли е добре да спонсорира някои като мен цял живот?

Ти се оплакваш, че те спонсорират ли?
А ако кеша ти носи лихва по-голяма от наема, който плащаш?
Може да се окаже, че ти спонсорираш някой, защото банката взима от теб за да плати лихвата на наемателя ти winking smiley
.........................
Не може да се окаже, защото банката нищо не взима от мен. Щото не давам.

е нали се похвали, че някакви ипотеки си бил си направил.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
12-01-2011 - 23:09:52
avatar
Quote
hubb
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
Wilson
Quote
bah
Quote
palamud
Ха Ха - да си купиш имот сега е все едно да си купиш жигула на старо през 2000 г...

Паламуд, ако имаш парите кеш, а нямаш жилище, защо да не си купиш дом?

Защото няма кеш.
Затова.

Или просто си прави сметката и не иска да спонсорира прасетата!
..................
Каква е тая сметка?! Ако има кеш, купува си жилище и спира да плаща наеми. По ли е добре да спонсорира някои като мен цял живот?

Ти се оплакваш, че те спонсорират ли?
А ако кеша ти носи лихва по-голяма от наема, който плащаш?
Може да се окаже, че ти спонсорираш някой, защото банката взима от теб за да плати лихвата на наемателя ти winking smiley
.........................
Не може да се окаже, защото банката нищо не взима от мен. Щото не давам.

е нали се похвали, че някакви ипотеки си бил си направил.
.............
Направил съм много врътки и схеми, но и да ти отворя очите, ти като няма с какво да пазаруваш ще бъдеш извън тях вечно. Кво прай доведения ти син? Докога ще го спонсорираш?:]
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
12-01-2011 - 23:15:29
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hubb
Quote
Wilson
Quote
bah
Quote
palamud
Ха Ха - да си купиш имот сега е все едно да си купиш жигула на старо през 2000 г...

Паламуд, ако имаш парите кеш, а нямаш жилище, защо да не си купиш дом?

Защото няма кеш.
Затова.

Или просто си прави сметката и не иска да спонсорира прасетата!
..................
Каква е тая сметка?! Ако има кеш, купува си жилище и спира да плаща наеми. По ли е добре да спонсорира някои като мен цял живот?

Ти се оплакваш, че те спонсорират ли?
А ако кеша ти носи лихва по-голяма от наема, който плащаш?
Може да се окаже, че ти спонсорираш някой, защото банката взима от теб за да плати лихвата на наемателя ти winking smiley
.........................
Не може да се окаже, защото банката нищо не взима от мен. Щото не давам.

е нали се похвали, че някакви ипотеки си бил си направил.
.............
Направил съм много врътки и схеми, но и да ти отворя очите, ти като няма с какво да пазаруваш ще бъдеш извън тях вечно. Кво прай доведения ти син? Докога ще го спонсорираш?:]

като направиш от 500 - 50 000 ще дойдеш да ми преподаваш врътки.
Бих ти платил подобаващо.
Но до тогава....
Продължавай да връткаш схемите....
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 00:16:58
На втория месец след падането на борда 500 може да станат 50000! Какво ще почерпиш за идеята? Много тъпо, но е възможно нали?Вече съм го виждал. Тогава купих няколко апартамента на цена от 6000$ до 10000$. И още нещо-тогава нещата не бяха толкова зле колкото сега. Имаше пари!!! Така, че оптимистичните виждания, че цените не могат да бъдат под себестойност или под 149$ са гол оптимизъм! Истината е , че повечето (поне 70%) от обявените имоти на практика няма да бъдат продадени. От новото строителство което не е продадено е обречено на влага, мухъл, спукани тръби и други екстри свързани с липсата на обитатели и респективно след втората година едва ли някой би харесал жилище в такава сграда Въздуха вътре ще е буквално отровен от изпаренията на тая измислица наречена "гипсокартон".А при старото строителство дървото ще е и по-голямо и е нормално да е така. Панела е обречен. Никакво саниране не го спасява. Собствениците на имоти не мисля, че имат голямо основание да се гордеят. Ако искат да запълнят празнини в егото си, могат да го правят с коли, картини, мадами, часовници, маркови дрехи и обувки, вино на 120години в мухлясали бутилки. То, за разлика от мухлясала тухла си държи цената. Аз ЖИВЕЯ под наем. Около мен много собственици просто СЪЩЕСТВУВАТ! Всичко е относително ! Това не ме радва.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:12:42
Quote
СТОПАНИН ... .
Писна ми от трите мантри на HOMELESS - BLACKGUARDS даунъри и влогари пускащи безброй теми с едни и същи мантри , затова ще ги обобщя и оборя.

МАНТРА №1- Имотите на ЧСИ.
......................................


МАНТРА №2- Демографски срив-

МАНТРА №3 Цените на имотите трябва да съотвестват на заплатите в БГ.
Реалната обстановка: Да, ама не, както е казал Петко Бочаров. Цените на имотите се влияят от куп фактори и най-вече от факта, че ние сме част от пазара на ЕС-МНОГО по-голям пазар откъдето идват и огромни инвестиции за мащабите на БГ. Пари напечатани отвън БНБ се вливат в имотния пазар и заплатите в БГ са незначителен фактор за цените.

Сопри се малко СТОПАНИН ."Писването" е началната фаза на "изтрещяването" пък на теб не ти отива. Щото си СОБСТВЕНИК-СТОПАНИН . То и аз съм собственик на няколко броя и вида имоти ама не считам, че тази собственост ме прави по-умен или по-красив .Даже в някои случаи многото "имане" може и да е обременително стопанисване. Пък и ти що да "изтрещяваш" ,като си "застрахован" със собстевността си и би следвало да си безкрайно доволен от постигнатото - кво ти пука дали е UP or DOWN ? И кви са там мечтите на някакви си сривльовци ,дето СОБСТВЕНИЦИТЕ ги определят като голтаци, цървули, геги, лузъри и ...още много такива определения знам.
И понеже "изтрещяването" води до дисфункция в логическо-познавателните процеси ,ще си позволя малко да те поправя:
Първо - Мантра за имотите на ЧСИ няма. Това си е един реален пазар при това в най-чист борсов вид - тогава и когато една продажба трябва да стане в определен разумен срок. Ти имаш ли представа как се търгува на истинска стокова борса в реално време .И ако имаш представа - дали ще твърдиш, че този тип продажби и цените постигнати на тях са менте ? Щото НИ е стока като всяка друга и не е нужно да се смята предназначена само за шарани .Всъщност търговете при ЧСИ-тата показват реалната полезност,търсене и стойност на съответния имот. И няма нищо лошо след това да се правят аналогии за стойността на подобни имоти от съответната "ценна локация"
Второ -Демогрофският срив е неоспорим факт .Неоспорим факт е и изстиналия интерес на чужденци към български НИ. "Голямото преселение" на пенсионери-западняци в БГ не се състоя ,което е провалена част от минали "демографски прогнози", които "помпеха" цените на селски и ваканционни имоти. И с неудоволствие ще ти съобщя факта, че над 70-80% от гордите чуждоземни собственици на имоти в БГ искат да се отърват от тази "инвестиция" и биха го направили веднага -ама не могат щото липсва "инвестиционен интерес".
Трето - Цените на имотите трябва да съответстват на себестойността им и "полезността"- като общо понятия включващо ,качество на изпълнение, локация и пр. И понеже "себестойността" е много свързана със стандарта и цената на труда в БГ то връзката между заплатите и цените на НИ си е направо пряка.
И не се излагай - на общоевропейския пазар на НИ ние сме една малка, мръсна и неугледна сергия в далечния ъгъл, зад която стои продавач-мошеник.Това последното го научиха даже и опитни "завоеватели" като англичаните.
Потокът от 50 млд., който влезе в БГ вече обърна посоката - сега парите излизат като вноски по кредити и лихвите им. Обратно движение в близките 5-10 год не се очаква.

Обаче горното теб не трябва изобщо да те вълнува. Защото ти си СОБСТВЕНИК ,с което трябва да се гордееш .Пък и по-малко конкуренция на гордостта си ще имаш - по-малко бъдещи собственици ще откроят сегашните СОБСТВЕНИЦИ -СТОПАНИоще по-отчетливо. Та не виждам реална причина да се дразниш от "даунъри и влогари" -зер свободата на словото е конституционно право.:]
Донякъде те разбирам обаче - едно е да си СТОПАНИН а друго да си СТОПАНИН
смаляваш се някак, като спукано балонче като пада цената на собствените ти НИ . Ама недей се ядосва - над 95% от българите са собственици със същата съдба и затова - глей си живота и се радвай на жените и виното !*beer*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-01-13 22:38 от status.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:28:47
на общоевропейския пазар на НИ ние сме една малка, мръсна и неугледна сергия в делечния ъгъл, зад която стои продавач-мошеник.Статус, ти си поет братко! В пет думи толкова много съдържание! Обаче това е ерес. Внимавай да не те отлъчат от църквата на" Свети 40 собственици великомъченици," да се свети името и собствеността Им!
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:37:34
avatar
По отношение на третата мантра, не си вникнал в пазара като цяло. Значи освен преките чужди инвестиции в НИ, аз разглеждам износа на капитали като инвестиция и заробване на физически лица на ЕЦБ през големите банки-майки, чрез дъщерните им компании в БГ, като лесно получаваните кредити години наред. Понеже алчните , никога няма да спрат да бъдат алчни, или вълците няма да станат овце а само да изглеждат такива, колелото на тази рулетка ще се завърти отново. Настроенията са за ниски лихви по кредитите. Това какво ви говори?
Освен това бизнеса не издържа на тези лихвени нива в много сектори и ще има понижаване със сигурност. Иначе вълка ще си умори ягнетата отведнъж, а той има сметка да ги стриже. Сега разбрахте ли смляното?
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:37:56
Статус , поста просто е върха.

За съжаление създателя на темата неразбира от доводи.По точно , когато няма как да отговори на фактите , предпочита да мълчи.Така е тази вечер.Несмее да пише в тази тема , макар и да е във форума.Но така е , защото е стопанин.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:40:56
avatar
Quote
bibise
Статус , поста просто е върха.

За съжаление създателя на темата неразбира от доводи.По точно , когато няма как да отговори на фактите , предпочита да мълчи.Така е тази вечер.Несмее да пише в тази тема , макар и да е във форума.Но така е , защото е стопанин.
.................
Ха ха ха, лъжльооооооо!:} Я си свери часовника, виж предишния пост:]
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
13-01-2011 - 22:44:16
Quote
СТОПАНИН ... .
По отношение на третата мантра, не си вникнал в пазара като цяло. Значи освен преките чужди инвестиции в НИ, аз разглеждам износа на капитали като инвестиция и заробване на физически лица на ЕЦБ през големите банки-майки, чрез дъщерните им компании в БГ, като лесно получаваните кредити години наред. Понеже алчните , никога няма да спрат да бъдат алчни, или вълците няма да станат овце а само да изглеждат такива, колелото на тази рулетка ще се завърти отново. Настроенията са за ниски лихви по кредитите. Това какво ви говори?
Освен това бизнеса не издържа на тези лихвени нива в много сектори и ще има понижаване със сигурност. Иначе вълка ще си умори ягнетата отведнъж, а той има сметка да ги стриже. Сега разбрахте ли смляното?

Не.Не го разбрахме.

Каквато и да е банката , каквато и да е лихвата - клиента е българин.И неговата заплата ще повлияе върху цената на купуваният имот.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход